INBOX – Cornelius Nosferatu Vampire

Witam! Dzisiaj chciałbym Wam pokazać jedną z figurek, które kupiłem ostatnio: Corneliusa z oferty Karola Rudyka.

To już mój drugi model z Jego oferty (po zakupie Gorthanga na Hussarze 2016 – recenzja niedługo!) i muszę przyznać, że jestem zadowolny i nie mogę się doczekać, aż go wezmę na warsztat.
Hello! Today I want to show you one of my minis I’ve bought lately – Cornelius by Karol Rudyk. It’s my second model from Karol (after buying Gorthang at Hussar 2016 – inbox soon!) and I have to admit – I’m very happy and excited!

Po wielu latach spędzonych na malowaniu i konwertowaniu figurek, Karol podjął decyzję o produkowaniu swoich własnych od podstaw. To już kolejny model w Jego ofercie.
After many years with painting and converting miniatures, Karol decided to make his own minis from scratch. It’s another model from His range.

Cóż, zobaczmy, co tu mamy…
Well, let’s see, what we have here…

Opakowanie zawiera 4 elementy modelu: dwa skrzydła (jedno z korpusem wampira), nogi i podstawkę z gotowymi elementami scenerii. Model kompletny od A do Z.
Blister contains 4 parts of vampire: two wings (one with Cornelius’ body), legs and base with scenery. Model is complete from A to Z.

Detale są bardzo delikatne i świetnie wyrzeźbione, Karol odwalił tu kawał dobrej roboty.
Details are very tiny and great sculpted, Karol did a great job here.

Spójrzcie tylko na ten łeb i kły…
Look at this head with fangs…

…mięśnie, żebra…
…muscles, ribs…

…czy też na te pęknięcia na kamieniu.
…or stone with cracks.

Odlew jest czysty i równy, jeden z najlepszych, jakie widziałem. To doskonały przykład na to, jak nowa firma na rynku może się starać o dobrą jakość produktów już na samym początku.
Resin cast is clean and crisp, one of the best I’ve seen. It’s a great example to show everyone, how new company can make a good product from the start.

Części się bardzo mądrze przymocowane do kanalików i ramek wlewowych i wycięcie ich bez szkody nie sprawi żadnego problemu. Miejsca łączenia wystarczy tylko potem delikatnie przetrzeć papierem ściernym. Ponownie – Karol, świetna robota.
Parts are very wisely attached to their frames and there will be no problem to cut they off without damage. Some work with sandpaper and that’s it. Again – Karol, good work.

Zdarzyło się oczywiście parę mniejszych wad w postaci nadlewek powstałych w wyniku procesu technologicznego. Są to miejsca łatwe do poprawienia. Nic wielkiego.
Some flaws during casting process: small tiny flashes or mould line on stone, easy to remove. No big deal.

Sprawdzałem już łączenie elementów “na sucho” i tutaj także nie mam większych zastrzeżeń.
I tried to assembly parts without gluing and there were no problem either.

Mogę więc śmiało powiedzieć, że kolejny model w ofercie Karola trzyma bardzo dobry poziom i mam nadzieję, że tak pozostanie.
I can say that another model from Karol’s range is very good and I can only hope – it will be the same in the future.

Ale jedną rzecz muszę skrytykować…
But I have to criticize one thing…

Opakowanie. Model jest bardzo delikatny i drobny, więc umieszczenie w opakowaniu cienkiej gąbki jako dodatkowego zabezpieczenia uchroniłoby części przed niekontrolowanym zgnieceniem. Części są zapakowane ciasno i mogą ulec uszkodzeniu.
The package. Model is very tiny and delicate and tight packaged, so it could be nice to add some simple thin sponge inside the box, to prevent unexpectly damage or squeeze parts etc.

Cena jest dość wysoka, ale łatwo możemy ją porównać z produktami konkurencji, by podjąć decyzję, czy chcemy tyle zapłacić za jakość, czy też nie. Ja już decyzję podjąłem jakiś czas temu.
Price is quite high, but we can easily compare it with other miniatures companies to decide, if we should pay for high quality or not. I made my decision some time ago.

Bardzo polecam ten produkt 🙂
Higly recommended 🙂

Ocena końcowa: 9/10.
Final score: 9/10.

Dzięki Karol za świetny model!
Thank You Karol for great model!

Wkrótce – recenzja Gorthanga!
Soon – Gorthang inbox!

Najlepsze pozdrowienia,
Best regards,

Sławol

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.