[PL] Warsztat Kacpra

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Warsztat Kacpra

Post by sea.man »

Koledzy słusznie radzą. Ogólnie to bardzo ładne, schludne malowanie. Przejścia między kolorami są gładkie no i dużo kontrastu. Na stole będą się ładnie prezentować :-)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
kacper_gda
Posts: 89
Joined: 31 Aug 2009, o 11:41
Location: Gdańsk

Re: [PL] Warsztat Kacpra

Post by kacper_gda »

Fotki jakieś prześwietlone wyszły a robione bez flesza .. nie wiem czemu;/

ImageClick to see full-sized image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Warsztat Kacpra

Post by Maru »

robione na czarnym tle - aparat traktóje to jako "noc" i przedłuża ekspozycje - trzeba to korygować manualnie :) (w aparacie - EV +/-)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
https://maru.worldblogcafe.com/
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat Kacpra

Post by Slawol »

Mi to wygląda też na wpadające światło dzienne niczym nie przysłonięte, ale mogę się mylić...

Poza tym malowanie staranne, dokładne i płynne. Podstawki mi się w ogóle nie podobają, dobrze kontrastują za to z modelami... ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Kacpra

Post by mahon »

Hmm, nie wiem na jakim aparacie to robiłeś, ale z tego co wiem to wiele aparatów "zakłada" że uśredniony kolor byłby równoważny średniej szarości (czyli jeśli w trybie auto zrobisz fotkę szarej, czarnej i białej kartki to pewnie będą wyglądać tak samo) bo nie wie jaki to rzeczywiście jest kolor. I jak pisze Maru - powinieneś to skorygować ustawieniami EV (pewnie coś koło -2/3 by było, ale mogę się mylić).
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
kacper_gda
Posts: 89
Joined: 31 Aug 2009, o 11:41
Location: Gdańsk

Re: [PL] Warsztat Kacpra

Post by kacper_gda »

Taki mały wipek ode mnie. Jesli macie jakies rady walcie a zwłaszcz co do kolorystyki "szmatek" bo nie mam za bardzo pomysłu. Wszystko bedzie na diorama w zimowym klimacie
ImageClick to see full-sized image
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Warsztat Kacpra

Post by Rentall »

swietna skora tego gada ! Nmm tez dobry, narazie zapowiada sie bardzo fajnie.
Szmatke bym zrobil niebieski wpadajacy w fiolet, albo sam fiolet, bo niebieskiego moze byc wtedy zbyt duzo
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Warsztat Kacpra

Post by Maru »

początek fajny - pomysłów brak (ee sa tylko takie co normalne nie przechodzą ... bo wymagają bardzo ostrych kontrastów :P)
zobaczymy co dalej zrobisz
a może byś tak zieleń w te łuski w cieniował .. w niektóre ??
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
https://maru.worldblogcafe.com/
Image
REDAV
Posts: 277
Joined: 8 Dec 2009, o 18:42

Re: [PL] Warsztat Kacpra

Post by REDAV »

Głowa gada fajna i bardzo fajne kolory wyszły na skórze. Co do szmatek to jeśli mają być w scenerii zimowej to pokusił bym się o jakieś zimne kolory aby nawiązać do klimatu. Tak więc niebieski albo rozjaśniony białym fiolet powinny dać radę.
Image
Kuzyn

Re: [PL] Warsztat Kacpra

Post by Kuzyn »

A może białe szmatki? ...:think:
Post Reply