[PL] Warsztat Kacpra
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Re: [PL] Warsztat Kacpra
Koledzy słusznie radzą. Ogólnie to bardzo ładne, schludne malowanie. Przejścia między kolorami są gładkie no i dużo kontrastu. Na stole będą się ładnie prezentować 
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
-
kacper_gda
- Posts: 89
- Joined: 31 Aug 2009, o 11:41
- Location: Gdańsk
Re: [PL] Warsztat Kacpra
Fotki jakieś prześwietlone wyszły a robione bez flesza .. nie wiem czemu;/
Click to see full-sized image
Click to see full-sized imageRe: [PL] Warsztat Kacpra
robione na czarnym tle - aparat traktóje to jako "noc" i przedłuża ekspozycje - trzeba to korygować manualnie
(w aparacie - EV +/-)
Re: [PL] Warsztat Kacpra
Mi to wygląda też na wpadające światło dzienne niczym nie przysłonięte, ale mogę się mylić...
Poza tym malowanie staranne, dokładne i płynne. Podstawki mi się w ogóle nie podobają, dobrze kontrastują za to z modelami...
Poza tym malowanie staranne, dokładne i płynne. Podstawki mi się w ogóle nie podobają, dobrze kontrastują za to z modelami...
Re: [PL] Warsztat Kacpra
Hmm, nie wiem na jakim aparacie to robiłeś, ale z tego co wiem to wiele aparatów "zakłada" że uśredniony kolor byłby równoważny średniej szarości (czyli jeśli w trybie auto zrobisz fotkę szarej, czarnej i białej kartki to pewnie będą wyglądać tak samo) bo nie wie jaki to rzeczywiście jest kolor. I jak pisze Maru - powinieneś to skorygować ustawieniami EV (pewnie coś koło -2/3 by było, ale mogę się mylić).
-
kacper_gda
- Posts: 89
- Joined: 31 Aug 2009, o 11:41
- Location: Gdańsk
Re: [PL] Warsztat Kacpra
Taki mały wipek ode mnie. Jesli macie jakies rady walcie a zwłaszcz co do kolorystyki "szmatek" bo nie mam za bardzo pomysłu. Wszystko bedzie na diorama w zimowym klimacie
Click to see full-sized image
Click to see full-sized imageRe: [PL] Warsztat Kacpra
swietna skora tego gada ! Nmm tez dobry, narazie zapowiada sie bardzo fajnie.
Szmatke bym zrobil niebieski wpadajacy w fiolet, albo sam fiolet, bo niebieskiego moze byc wtedy zbyt duzo
Szmatke bym zrobil niebieski wpadajacy w fiolet, albo sam fiolet, bo niebieskiego moze byc wtedy zbyt duzo
Re: [PL] Warsztat Kacpra
początek fajny - pomysłów brak (ee sa tylko takie co normalne nie przechodzą ... bo wymagają bardzo ostrych kontrastów
)
zobaczymy co dalej zrobisz
a może byś tak zieleń w te łuski w cieniował .. w niektóre ??
zobaczymy co dalej zrobisz
a może byś tak zieleń w te łuski w cieniował .. w niektóre ??
Re: [PL] Warsztat Kacpra
Głowa gada fajna i bardzo fajne kolory wyszły na skórze. Co do szmatek to jeśli mają być w scenerii zimowej to pokusił bym się o jakieś zimne kolory aby nawiązać do klimatu. Tak więc niebieski albo rozjaśniony białym fiolet powinny dać radę.







