No napewno byloby latwiej ciapnac macki na czerwono i dodac tam delikatne biale kropeczki, ale zobacze jak mi sie to wszystko zgra z reszta kolorow. Tym bardziej, ze piach ma byc czerwonawy, przynajmniej na chwile obecna.
pzdr.
m.
[PL] 1 2 3... proba pedzla
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Twisted Brushes
Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla
Hej, bardzo fajne scenki! Na poprzedniej podobają mi się grzyby i roślinność. Reszta uwag jak u Mahonia.
A na tej morskiej z kolei podobają mi się macki z przyssawkami. Wyszły bardzo naturalnie i odpowiednie malowanie na pewno im pomoże. Mój faworyt to pierwsza fotka od Ciebie, czyli ten jaśniejszy/bledszy wzór z niebieskimi plamkami, myślę, że na czerwonym piachu będzie się bardzo dobrze odcinać i ożywi scenkę
A na tej morskiej z kolei podobają mi się macki z przyssawkami. Wyszły bardzo naturalnie i odpowiednie malowanie na pewno im pomoże. Mój faworyt to pierwsza fotka od Ciebie, czyli ten jaśniejszy/bledszy wzór z niebieskimi plamkami, myślę, że na czerwonym piachu będzie się bardzo dobrze odcinać i ożywi scenkę
Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla
Ehh, nie jest wcale prosto dobierac kolory
Szczegolnie jak sie w zyciu codziennym uzywa raptem 6.
Obejrzalam wlasnie ten filmik o kolorach polecany przez mr_Deniala i chyba na razie pojde na latwizne i bede po prostu kopiowacb sprawdzone wzorce kolorystyczne z malarstwa.
Czerwonawy piasek, zielonawe pamperki i zoltawo-niebieskawy potfur bedzie jakos sensownie wygladac?
pzdr
m
Obejrzalam wlasnie ten filmik o kolorach polecany przez mr_Deniala i chyba na razie pojde na latwizne i bede po prostu kopiowacb sprawdzone wzorce kolorystyczne z malarstwa.
Czerwonawy piasek, zielonawe pamperki i zoltawo-niebieskawy potfur bedzie jakos sensownie wygladac?
pzdr
m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Twisted Brushes
-
Kuzyn
Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla
Według mnie nie, ale są koksy którzy dają rade połączyć takie hardcory i jest ładnie (patrz demon_color)Marta wrote: Czerwonawy piasek, zielonawe pamperki i zoltawo-niebieskawy potfur bedzie jakos sensownie wyglądać?
Ja osobiście wolą coś a'la monochrome.
[rimg]https://images49.fotosik.pl/500/8a7c6aa880e68dddmed.jpg[/rimg]
Ludka zrobiłbym z czerwoną ośmiorniczką na głowię, a resztę wpasowałbym potem. Ale koncept mniej więcej byłby taki
Peace i ciśnij dalej!
P.S.: Macki, które dorzeźbiłaś są za mało mackowe. Powinny być bardziej powyginane i przyssawki przy końcu powinny być mniejsze. I nie wyglądają jak przyssawki, bo zamiast mieć kształt takich czerwonych lotek dla dzieci którymi sie strzela do szyb to wygladają jak rozpłaszczone kluski śląskie.
Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla
Nigdy w zyciu nie twierdzilam, ze umiem lepic (malowac zreszta tez nie bardzo) i zdecydowanie mi sie ten typ dzialalnosci tworczej nie podoba. Ale poniewaz nie mial mi kto tego wyrzezbic, macki musza zostac takie jakie sa.
Pisalam juz o tym wczesniej, ale uwazam, ze to mega frustrujace, ze nie moge kupic wszystkiego co bym chciala do moich chorych pomyslow. Na custom made mnie na chwile obecna nie stac. Zreszta nawet jakbym mogla sobie pozwolic na zamawianie np takich macek u pro rzezbiarza, przesylki znacznie wydluzalyby moj i tak niemilosiernie powolny proces tfurczy. Podejrzewam, ze po prostu swiadoma swoich ograniczen, bede musiala inaczej planowac moje pamperki.
Co do koloru piasku, to napewno nie bedzie on zolty (typowo ziemski). Byl wprawdzie przez chwile taki plan, ale doszlam do wniosku ze do stworzenia odpowiedniego klimatu scenki, potrzebuje bardziej 'nieziemskich' kolorow.
pzdr
m.
edit:
Mahon w watku Olka:
m.
Pisalam juz o tym wczesniej, ale uwazam, ze to mega frustrujace, ze nie moge kupic wszystkiego co bym chciala do moich chorych pomyslow. Na custom made mnie na chwile obecna nie stac. Zreszta nawet jakbym mogla sobie pozwolic na zamawianie np takich macek u pro rzezbiarza, przesylki znacznie wydluzalyby moj i tak niemilosiernie powolny proces tfurczy. Podejrzewam, ze po prostu swiadoma swoich ograniczen, bede musiala inaczej planowac moje pamperki.
Co do koloru piasku, to napewno nie bedzie on zolty (typowo ziemski). Byl wprawdzie przez chwile taki plan, ale doszlam do wniosku ze do stworzenia odpowiedniego klimatu scenki, potrzebuje bardziej 'nieziemskich' kolorow.
pzdr
m.
edit:
Mahon w watku Olka:
no wiec ja na przyszlosc, jesli nie dam rady porzadnie skonwertowac, zdecydowanie bede unikac:D@Marta - nie, nikt nie musi niczego przerabiać ani konwertować. chyba, że chce żeby wyglądało dobrze
m.
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Twisted Brushes
Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla
Ten Mahon to potrafi czlowieka rozdraznic
.
Piach moze dwokolorowy? Zolty z przodu i pod Cthulaczkiem, a z tylu i po bokach jakis brudno czerwony. Jak sie na mokro zmiesza na piachu jeden kolor z drugim(tam gdzie jeden kolor bedzie przechodzic w drugi) to powinno sie szybko zrobic i niezle wygladac.
Piach moze dwokolorowy? Zolty z przodu i pod Cthulaczkiem, a z tylu i po bokach jakis brudno czerwony. Jak sie na mokro zmiesza na piachu jeden kolor z drugim(tam gdzie jeden kolor bedzie przechodzic w drugi) to powinno sie szybko zrobic i niezle wygladac.
"Oddychanie jest bardzo ważne przy malowaniu figurek, jeśli malarz nie oddycha to robi się siny"
Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla
A tam zaraz rozdraznic:Dolekkkkk wrote:Ten Mahon to potrafi czlowieka rozdraznic.
Ma racje, jak cos masz robic, to rob dobrze. Tyle tylko, ze ciezko byc doskonalym we wszystkim. Wiec chyba trzeba sie skupic na tym, co ma szanse rozwinac sie najdalej(ofc w granicach mozliwosci rozwijajacego:D) Ja do rzezbienia mam parowkowate paluchy i raczej duzo w tym temacie nie osiagne:D Nie bede sie wiec spinac, i czas ktory stracilabym na frustrujace proby przebicia glowa muru, postaram sie spozytkowac na cos bardziej produktywnego
Tu jest grubsza sprawa, bo na tej samej podstawce beda jeszcze dwa pozostale stforki-potforki Maow. Wiec scenka bedzie troszke wieksza. Nie wrzucam fot calosci bo jeszcze totalnie nie wyglada. Ogolnie plan jest taki ze scenka przedstawia bawiace sie beztrosko 'dzieci'. Jeden lepi w piasku (pentagram z babkami piaskowymi w rogach gwiazdy - glownie dlatego ze tata cthulu nie wyszedl:(), pozostale sie zabieraja za kapiel w morzu. Kolor piachu i wody i mackowato-glutowate cos jako pupil ma potegowac wrazenie, ze to raczej nie jest normalny swiat i normalne dzieci (jakby macki zamiast nosa, czy luski na grzbiecie nie mowily same za siebie).olekkkkk wrote:Piach moze dwokolorowy? Zolty z przodu i pod Cthulaczkiem, a z tylu i po bokach jakis brudno czerwony. Jak sie na mokro zmiesza na piachu jeden kolor z drugim(tam gdzie jeden kolor bedzie przechodzic w drugi) to powinno sie szybko zrobic i niezle wygladac.
btw piszac tego posta kilka razy musialam sprawdzic pisownie.... Jako wzrokowiec, ktory mial w przeszlosci duze problemy z ortografia, dziekuje ci Maru serdecznie...
pzdr
m.
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Twisted Brushes
Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla
nie no normalnie kobiałka do mnie stszela .. 
i to jeżdże za łortogfrafie
Click to see full-sized image
trafiłem ??
Click to see full-sized image
i to jeżdże za łortogfrafie
Tu jest grubsza sprawa, bo na tej samej podstawce beda jeszcze dwa pozostale stforki-potfork
Click to see full-sized imagetrafiłem ??
Click to see full-sized imageRe: [PL] 1 2 3... proba pedzla
olekkkkk wrote:Ten Mahon to potrafi czlowieka rozdraznic.
no to nie dokładnie tak...Marta wrote:A tam zaraz rozdraznic:D
Ma racje, jak cos masz robic, to rob dobrze. Tyle tylko, ze ciezko byc doskonalym we wszystkim.
mi chodziło raczej o takie podejście:
- robię żeby było na wypas -----> robię porządnie, muszę porządnie skonwertować
- robię dla przyjemności robienia -----> jeśli przyjemnie mi będzie, mimo braku porządnej konwersji, to nie muszę konwertować.
nie wszystkie prace muszą być robione po to żeby robiły WOW. nieraz wystarczy, że miało się frajdę pracując nad danym modelem - na tym chyba polega hobby...
-
Theotril
Re: [PL] 1 2 3... proba pedzla
Znalazlem ostatnio takie oto macki w sklepie internetowym:
Click to see full-sized image
Click to see full-sized image



