[PL] Galeria Bohuna

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Galeria Bohuna

Post by dead »

no ładnie !! bede sledzil ten temat z zapartym tchem :)
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Galeria Bohuna

Post by Maru »

jakim cudem z czerwony + Skull White nie wychodzi ci majtkowo rużowy ?? -_-'
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
https://maru.worldblogcafe.com/
Image
arctica
Too fast for the rest of us
Posts: 3257
Joined: 26 Dec 2007, o 18:33
Location: UK

Re: [PL] Galeria Bohuna

Post by arctica »

:clap:
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Galeria Bohuna

Post by Gildor »

Czekam na metaliki
Image
Gazza
Posts: 307
Joined: 1 Nov 2005, o 14:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] Galeria Bohuna

Post by Gazza »

Dawaj Bohun, dawaj!
Dobra rzecz, ale przydałoby się trochę przykładowych zbliżeń. Byłyby pomocne.
Tak trzymaj!
Pzdr
Cold "Strobe Light Network"
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] Galeria Bohuna

Post by kacpero »

Maru wrote:jakim cudem z czerwony + Skull White nie wychodzi ci majtkowo rużowy ?? -_-'
dzięki light orange i pozniejszym warstwom glazow? swoja droga "rÓżowy"
dzieki za tutka Bohun, milo podejrzec jak wygladaja u Ciebie kolejne etapy pracy
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Galeria Bohuna

Post by sea.man »

Tutorialik zapowiada się ciekawie.
Dzięki, że tobie się chce go pisać! :clap:
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Bohun
Posts: 354
Joined: 25 Aug 2007, o 13:55
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: [PL] Galeria Bohuna

Post by Bohun »

Ok, to lecimy z następną partią 8)

[rimg]https://img33.imageshack.us/img33/5909/6forum.jpg[/rimg]
[rimg]https://img30.imageshack.us/img30/5287/7forum.jpg[/rimg]
[rimg]https://img26.imageshack.us/img26/1051/8forum.jpg[/rimg]

Popracowałem nad następującymi elementami: 1. Czerwień ; 2. Czerń

1. Czerwień: Pobawiłem się z tonami pośrednimi (midtones).
Do urozmaicenia kolorów używam glaze'ów (mocno rozcieńczonej farby używanej punktowo) różnych odcieni. Staram się aby były to zawsze odcienie przeciwne (ciepłe/zimne). Dzięki temu kolor nabiera dodatkowego kontrastu i staje się ciekawszy dla oka.
W tym wypadku używałem następujących glaze'ów (rozrobiłem je wszystkie na 1 palecie żeby mieć do nich jednoczesny dostęp):
---> Blood Red/Light Orange/Goleden Yellow w proporcjach 50/25/25 (wartości w procentach). Do urozmaicania rozjaśnień
---> Blood Red/Red Beige(Vallejo MC)/Skull White proporcje 60/30/10. Do rozjaśnień
---> Blood Red (czysty). Do tonów pośrednich
---> Blood Red/Scab Red proporcje 50/50. Do tonów pośrednich
---> Scab Red/Lich Purple proporcje 50/50. Do cieni

Maluje glaze'ami stosując naprzemiennie różne mieszanki, aż do momentu gdy wszystkie odcienie przechodzą płynnie jeden w drugi i kolor mi odpowiada. Jest to najbardziej długotrwała i najtrudniejsza część całego procesu. Wymaga dużo dokładności i kontroli mieszanki i mnóstwo cierpliwości :D Powodzenia 8)

Po zakończeniu zabawy glaze'ami poprawiłem finalne rozjaśnienia. Miały być bardzo ostre (bo takie lubię :dance: )

2. Czerń: Ponieważ proces malowania czerni jest bardzo podobny do czerwieni (i ogólnie wszystkich innych kolorów), odpuściłem sobie zdjęcia etapów, tym bardziej, że jest jeszcze nie skończona. Na zdjęciach rozjaśnienia i cienie wyszły w większości słabo widoczne. W rzeczywistości są dużo bardziej wyraziste. Będę musiał więc je chyba jeszcze znacząco wzmocnić.

Do malowania czerni użyłem zestawu Andrea Black Paint Set (gdyż podoba mi się odcień) a także Bleached Bone, której dodałem do rozjaśnień i Skull White. Jak narazie brak jakichkolwiek niuansów, ale będą :)

I to tyle dwa badyle! Zapraszam na nstępny odcinek Dobranocki, choć nie wiem czy uda mi się coś wrzucić jutro. W najbliższym odcinku:
-----> Dalsza praca z Czernią
-----> Złoto
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria Bohuna

Post by Slawol »

Świetnie Bohun, że pochwaliłeś się swoim warsztatem i pokazujesz nam proces malowania :) Dzięki wielkie, ja już robię sobie zapas przekąsek i czegoś do picia, żeby mieć na kolejną Dobranockę. A co do figurki - zapowiada się świetnie, bardzo podoba mi się czerwień w Twoim wykonaniu zawsze :clap:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] Galeria Bohuna

Post by kacpero »

:clap: swietne.. thx Bohun!
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Post Reply