[PL] WARSZTAT SZAREGO

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] WARSZTAT SZAREGO

Post by Nameless »

no tak, 8.1 to fatalna ocena :roll: dobrze ze juz mam 2 takie chyba :lol:
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] WARSZTAT SZAREGO

Post by mahon »

Dobrze, Szary, dobrze. Przejmuj się dalej CMON i udowodnij nam że jeszcze nie dorosłeś ;)
A może potrzebujesz coś komuś udowodnić?
Eeee nie! Ty musisz coś SOBIE udowodnić! :lol:

A tak serio to nie wierzę, że malarz z twoim stażem, świadom swoich umiejętności i miejsca w szeregu nadal przejmuje się cyferkami... :doh:

Praca jest bardzo udana. Jak dla mnie to graffiti mogłoby być czytelniejsze. Jest fajne, bardzo "nie twoje", ale mogłoby być bardziej Szare niż Szape. Mi tam się podoba podstawaka (modelarsko) freehandziki (malarsko) i klimat - to chyba kontynuacja tego co zacząłeś swego czasu próbować np. na ściborowym termosie (taki w metalikach) tylko lepiej wykonane.

Na to 8.1 uczciwie zapracowałeś ;) :curtain:
A jeśli to nie jakaś tajemnica, to na ile liczyłeś?
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Szary
Posts: 1584
Joined: 7 Aug 2005, o 00:15
Location: Czestochowa/Krakow - Poland
Contact:

Re: [PL] WARSZTAT SZAREGO

Post by Szary »

Ja lubię cyferki ;)

A bardziej się zastanawiam nad samymi zdjęciami, bo nie od dziś wiadomo, że to właśnie zdjęcia w dużej mierze decydują o powodzeniu w odbiorze. Więc jeśli praca dostaje dużo poniżej średniej z ostatnich lat, a e mojej ocenie fuszerki nie odwalam, to mnie zastanawia, co jeszcze można poprawić. Ot tyle.
Szary

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] WARSZTAT SZAREGO

Post by mahon »

powiem ci tak: gdybym zobaczył na CMON tę pracę i inne twoje poprzednie, ta by dostała niższy wynik. bez urazy.
fotka jest słabsza, malowanie mniej wpadające w oko. są fajne smaczki, ale musisz ich szukać, a w innych twoich pracach same się znajdują.

pewnie jest ambitniejsza, może lepsza, ale BEZ WĄTPIENIA mniej "komercyjna". a już na pewno mniej komercyjnie zaserwowana...
a sam wiesz co się podoba na CMON i jak oceniane są prace.

walka i bunt przeciw punktacji to brak realizmu, przejaw wiary w "ambitny gust" ogółu, naiwność, albo młodzieńczy idealizm.
tak mi się wydaje.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] WARSZTAT SZAREGO

Post by Gildor »

Ja usuwam zdjęcia jak mają poniżej 6.0 xD
Nie przejmuję się tak tym ale spaść tak nisko to jest siara :bonk:
A jak mowa o cmon to zauważyłem że lotrowe figurki są strasznie nielubiane :(
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] WARSZTAT SZAREGO

Post by Slawol »

Wydaje mi się, że uzyskanie 8.0 za taki i podobny model to już dzisiaj standard... Może jest to spowodowane wysypem malarzy i artystów wszelakiej maści, tych prawdziwych i tych domorosłych? Do czego zmierzam - ano do tego, że większość efektów i bajerów ludzie już dzisiaj potrafią zrobić, więc - z całym szacunkiem dla Twoich dużych umiejętności Szary - wiele osób potrafi zrobić taką podstawkę i freehandy na padach, przez co może traktują takie modele jako "kolejne" podobne, oklepane... Moim zdaniem figurka jest pomalowana świetnie i za rok też tak będę uważał. A że się oceny zdewaluowały na CMON (o czym dobrze wiemy), to i dzisiaj nikt nie patrzy, czym jest 8.0. A to - bądź co bądź - wysoka nota w skali od 1-10 i ja tam bym się cieszył mimo wszystko... A to, że w galerii masz coś niżej ocenione, niż 8.5 - naprawdę tak Cię gryzie? Ejże... ;)

Może u niektórych Twój model nie wywołał "ochów i achów", może nie wniósł nic świeżego i nowego do Światowego Malarstwa Figurkowego i Znawców Tegoż (czyt. niektórych cemonowców), to masz "tylko" taką "kiepską" notę ;)

A w ogóle o czym my tu mówimy? O notach na CMON? :mrgreen:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] WARSZTAT SZAREGO

Post by kacpero »

Szary wrote:Ja lubię cyferki ;)

A bardziej się zastanawiam nad samymi zdjęciami, bo nie od dziś wiadomo, że to właśnie zdjęcia w dużej mierze decydują o powodzeniu w odbiorze. Więc jeśli praca dostaje dużo poniżej średniej z ostatnich lat, a e mojej ocenie fuszerki nie odwalam, to mnie zastanawia, co jeszcze można poprawić. Ot tyle.
ja tez lubie cyferki ale nie te wziete z.. ..sufitu ;)
a na CMONie nie licz ze jakosc malowania bedzie miala swoje odwzorowanie w ocenie :)
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] WARSZTAT SZAREGO

Post by Flameon »

Na Cmonie malunki bez Nmm nie mają szans na wyższą notę, taka prawda ,ze metalikom dużo trudniej jest zrobić dobre zdjęcie przez co wyglądają mniej hardcorowo, no i NMM jest bardziej komercyjny, ludzie go lubią i wyżej oceniają :whistle:
Tak więc możesz śmiało powiedzieć ,że masz gorszą ocenę bo nie jesteś komercyjny ;P
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] WARSZTAT SZAREGO

Post by kacpero »

Flameon wrote:Na Cmonie malunki bez Nmm nie mają szans na wyższą notę, taka prawda ,ze metalikom dużo trudniej jest zrobić dobre zdjęcie przez co wyglądają mniej hardcorowo, no i NMM jest bardziej komercyjny, ludzie go lubią i wyżej oceniają :whistle:
niestety samo namalowanie NMMa nie wystarczy, trzeba miec bardzo dobra renome albo sporo znajomych wbijajacych 10 i znikoma liczbe fanow trzaskajacych 1..
generalnie wg mnie dyskusja o ocenach na CMON nie ma wiekszego sensu skoro caly czas zdarzaja sie sytuacje ze figurki relatywnie slabe otrzymuja oceny powyzej 9 a calkiem dobre modele nie moga wzniesc sie ponad 8.. a jezeli tak jest to po co sie dolowac lub ekscytowac wynikami :)
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] WARSZTAT SZAREGO

Post by Flameon »

Ah ta demokracja, każdy może głosować według własnej zachcianki :P przydała by się blokada jakaś w stylu "maksymalna możliwość wystawiania 1 to jedna miesięcznie" :P może wtedy by było lepiej ;P
Post Reply