[PL] WARSZTAT SZAREGO

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

:curtain: u mnie ten cały zenithal daje rade :wink:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Kotlet_Schabowy

Post by Kotlet_Schabowy »

Ja używam w 95% czarnego podkładu ,a z tego co pamiętam często ktoś mówił o tym ,że kolory w moich pracach są dyskotekowe czy mówiąc wulgarnie oczojebne. Stąd też całkowicie się zgadzam z Szarym ,iż najważniejszą rolę w tym wypadku odgrywają umiejętności. "Nie liczy się różdżka tylko czarodziej"...
Szary
Posts: 1584
Joined: 7 Aug 2005, o 00:15
Location: Czestochowa/Krakow - Poland
Contact:

Post by Szary »

Zgadzam sie z Przemasem w zupelnosci. Czarnego podkladu uzywam zwykle, gdyz uzywam bardzo duzo warstw rozjasniajacych. Bialego podkladu uzylem ostatnio chocby na cheerleaderce, ale wkurza mnie scieranie sie farby z bialego podkladu. A zenithal jest ciekawy, uzylem go na moim nieskonczonym jeszcze Rune Guardianie.
Kwestia upodoban i umiejetnosci, choc na pewno perspektywy poszerzyly by sie, gdyby ktos pokazal JAK wykorzystac np. bialy podklad :think:
@Illusion - next time we will meet I`m gona look at your hands while you will be painting on white undercoat :wink: Maybe I will change my mind :)
Szary

Image
alvarezwawa

Post by alvarezwawa »

...ladna szata :smash: :wink:
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

ja bardzo dużo malowałem na czarnym, malowałem na zenitalnym ale z niego jakoś zrezygnowałem (rozkład świateł i cieni mi się i tak szybko zamalowywał, a potem pozostawał niejednolity podkład - choć dawałwstępne wyobrażenie co i jak), obecnie maluję albo na szarym albo na białym i chyba mi tak wygodniej.

ale oczywistą racją jest to co napisaliście na końcu - to kwestia osobistych preferencji malarza...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
illusionrip
Sonny Crockett
Posts: 1579
Joined: 19 Jun 2005, o 08:48
Location: poznan/poland
Contact:

Post by illusionrip »

i have never said it's impossible, i just say it's illogic (mister spoke)

what is light: a spectral frequencies wave
what is a color: it's an object for exemple who catch all the light frequencies and reject the frequencie we see
so for white color: all the frequencie of the wave spectre are reject and it didn't absorb anything or if you prefer it's the more desaturated of all the known color
so for black the inverse: it catch all the fequencies of the spectrum or it's the more saturate tone of all known color

when you 're working with glaze (in transparency) the base coat modify the way you eye see the color, on white it restitue all the color you applied, in black it kept 99% of the color you applied (because of his frequencie catchness or high degree saturation)...

so you will past ten times more to give the same effect....you could do a darker effect mini on a white coat, it's easier...
or you have to apply bigger layer on black (and mask details)...

for exemple when you're working with glazing, you need 3 layer of paint to get a quite uniform base for painting (the melt is 80 water -20 paint)
try with the black, how many layers should you use to get the same effect on black basecoat

it's just physical...:D
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

smarta$$... :razz:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

@Szary:
Illusion - next time we will meet I`m gona look at your hands while you will be painting on white undercoat Wink Maybe I will change my mind Smile

Illusionrip zna język polski więc proszę nie wprowadzaj większego zamętu językowego ;) Z powodu braku wiary we własne umiejętności pisarskie Illusionrip ma tymczasową akceptację na pisanie po ang. na PL forum.
-- Ańa

Image
Przemas

Post by Przemas »

illusionrip wrote: when you 're working with glaze
jak wiec widzisz duzo zalezy od ulubionych technik ktore sie stosuje :P .

illusionrip wrote:i have never said it's impossible, i just say it's illogic
zapewniam cie ze nie - w duzym skrocie przedstawilem plusy i minusy obu podkladow. uzywanie czarnego to nie blad jak piszesz, ale swiadomy wybor. mi np. na bialym maluje sie potwornie zle i unikam go jak moge, zostawiajac go jedynie na modele na ktorych domiuja "trudne" kolory. jeden i drugi ma swoje zastosowanie :) .
nie zrozum mnie zle - nie chce cie przekonac do malowania na czarnym (jak widac bialy ci sluzy :) ), ale chce ci pokazac ze rozne podejscia moga dzialac i to glownie od cech malarza zalezy, ktore daja mu lepsze efekty :).
Szary
Posts: 1584
Joined: 7 Aug 2005, o 00:15
Location: Czestochowa/Krakow - Poland
Contact:

Post by Szary »

Planowałem, zeby poszlo gladko i szybko... I znowu mi nie wyszlo :roll: Komiksowania ciąg dalszy...

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Przepraszam za slabe foty... jest zbyt pozno, by mi sie chcialo cokolwiek poprawiac...
Szary

Image
Post Reply