[PL] Moje skromne prace

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
ajduk

[PL] Moje skromne prace

Post by ajduk »

Witam wszystkich!
Jak widać jestem nowy na forum i dopiero zaczynam zabawę z malowaniem.
Pierwszą pracą (jeśli można to tak nazwać ;P) jest space marines. Pozostały mi jeszcze cztery takie same figurki na których mogę przetestować różne techniki.
Z porad i uwag które zostaną tutaj zamieszczone (o ile takie będą ;)) serdecznie wszystkim dziękuję i mam nadzieję że zaowocuje to w dalszych pracach.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Last edited by ajduk on 14 Mar 2012, o 09:27, edited 2 times in total.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Moje skromne prace

Post by Nameless »

na razie musimy chyba popracowac nad umieszczaniem fot, bo zadna nie dziala ;)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
ajduk

Re: [PL] Moje skromne prace

Post by ajduk »

Sorka bawiłem się właśnie z linkami teraz powinno działać. Ale nie wiem czy dobrze będzie widać.
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Moje skromne prace

Post by quidamcorvus »

Nawierć lufy bolterów :mrgreen:
Image
ajduk

Re: [PL] Moje skromne prace

Post by ajduk »

A widzisz. Miałem to zrobić ale zapomniałem. Ostatnio jak pinowałem guna to przewierciłem się na wylot :bonk:. I taka dziura na środku została :D
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Moje skromne prace

Post by Nameless »

z wiertlami trzeba ostroznie, bo mozna i w palcu dziure zrobic ;)
byloby fajnie jakbys dal tu wieksze zdjecia, a nie thumby, ktore na imageshacka przenosza.

modelarsko nagana za lufy i nie usuniete linie podzialu :)
malarsko pochwala - bo czysto i czytelnie. farba jest gdzie ma byc (moze troszke za grubo kladziona?), rowno i porzadnie kryje. darklining jest, co pomaga we wspomnianej czytelnosci. no i nity z cieniami - Mahon cie pochwali, bo to jego ulubiony temat do czepiania ;)
to co teraz? moze odwazniej krawedzie rozjasnij? a potem przechodz do cwiczen z kontrastem wiekszym i plynnymi przejsciami.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
ajduk

Re: [PL] Moje skromne prace

Post by ajduk »

Nameless wrote:nie usuniete linie podzialu :)
Czyli dokładnie o co chodzi?
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Moje skromne prace

Post by Nameless »

po odlaniu na figurce pozostaja tzw. linie podzialu (tam stykaly sie dwie polowki formy).
zdjecie 3 od dolu - widzisz ta kreche biegnaca przez srodek helmu?
takie niedoskonalosci odlewu nalezy usunac - zdrapujesz je delikatnie nozykiem (np. takim do tapet), pilujesz roznymi pilniczkami, scierasz papierem sciernym albo specjalna modelarska welna stalowa. delikatnie jak przy wierceniu luf, bo inaczej wyrzezbisz nowe wzorki na figurce ;)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Moje skromne prace

Post by Marta »

W przygotowanie figsow warto zainwestowac troche czasu i pracy, wszystkie niedorobki wyleza niestety w malowaniu i beda kasac po kostkach.

Poszukaj na stronie Cofc i forum, cos mi sie wydaje ze byl jakis poscior czy tutas o przygotwaniu figsow pod malowanie.

Ania napewno pisala cos w swoim blogu - ktorys z postow o Verthandi Burning Ice o ile sie nie myle.

Massive Voodoo - Przynajmniej trzy posty o przygotowaniu metalowych, plastikowych i zywicznych minisow:
metal
platstik
zywica

To tak co na szybko przychodzi mi do glowy, moze ktos jeszcze cos podrzuci. Chociaz po lekturze MV powinienes miec juz niezle rozeznanie, chociaz nie ukrywam, ze warto wglebic sie w tekst, nie tylko obejrzec obrazki.

pzdr
'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
ajduk

Re: [PL] Moje skromne prace

Post by ajduk »

No, muszę przyznać, że nie zwróciłem na to uwagi. Rzeczywiście kuje w oczy. Dzięki za uwagi :)
Post Reply