[PL] diorama z armatą

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

[PL] diorama z armatą

Post by Ana »

No to wreszcie czas zrzucić z siebie zaległości :dance:
Jak już pisałam kolorystykę wzmocniłam od wystawienia jej na Hussarze o ostrzejszy akcent świetlny ... też mi akcent ;)
wzmacniając światło musiałam wzmocnić cień, a potem wzmocnić nasycenie kolorystyczne nieoświetlonych partii przez armatę. Czyli spora przemiana.

Model składa się z modeli od różnych producentów. Trzy główne modele zostały wybrane przez klienta i Mahonia.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Image

Moim zadaniem było to skomponować. Z tego powodu Ogr został przeze mnie skonwertowany:
Jest przerzeźbiony w talii, szyi i twarzy. POzbawiłam go sztandarów z pleców i umieściłam tam broń prawdopodobnie rackchamową.
Jeden sztandar umieściłam na armacie, II na podstawce.
Przy armacie umieściłam jeszcze 2 modele:

Image

Trochę je dopasowałam pod armatę, ale jak usłyszałam os sędziów konkursu: "Nie dość" :(
(Widać to patrząc na dioramę z góry.)

Szczurki na dioramie są z GW.

Nie wiem sama - tak sobie teraz przemyślo...wywam (bo co innego można robić o 00:30) - czy czerń nie wyrywa zbyt brutalnie dioramy z tła? Na zdjęciu diorama krzyczy wydarzeniami i trudno skupić wzrok, a w realu jest ona wciąż bardzo stonowana.
Wydaje mi się, że to tło zakrzywia prawdziwość odbioru pracy w kontakcie bezpośrednim.
Piszę o tym, bo pracując nad tą pracą cały czas walczyłam o tą szarugę i beznadzieję, której wydaje mi się że zdjęciu nie udało się uchwycić.
No ale jak to Mahoń mawia jestem beznadziejnie wymagająca i pewnie jak to przeczyta przewali oczami :doh:
A może nie? Może teraz powiecie: "Wreszcie dzięki tłu widać malowanie" (?) :bonk:


ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
-- Ańa

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] diorama z armatą

Post by mahon »

Ana wrote:No ale jak to Mahoń mawia jestem beznadziejnie wymagająca i pewnie jak to przeczyta przewali oczami :doh:
:roll:
Ana wrote:A może nie? Może teraz powiecie: "Wreszcie dzięki tłu widać malowanie" (?) :bonk
tak macie powiedzieć. inaczej sama będzie sobie fotki robić :curtain:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] diorama z armatą

Post by Reynevan »

Wreszcie dzięki tłu widać! ;)

matko święto, jakie to jest pikne. Oglądając takie prace dochodzę do przykrych dla mnie wniosków że choćbym nie wiem jak się napinał, jakiej to twórczej biegunki nie dostał to tak nie pomaluję ;)
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] diorama z armatą

Post by Maru »

ja dostałem od tego oczopląsu .. ale miałem to już na Huzarze jak na to patrzyłem
tak na tych fotkach widać dobrze tylko przypomina mi to trochę obrazy Broigla ... nigdy nie wiedziałem co na nich jest punktem fokalnym bo były one wszędzie , na wszystkich planach i w każdym detalu
gratuluję niesamowitej roboty :)
ale to nie dla mnie :P
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] diorama z armatą

Post by Ana »

Po prostu mamy oczy z dwóch różnych działów, dlatego co bym nie pomalowała to będzie Ci oczopląsowe :mrgreen:

:lol: Nie chce mi się wierzyć, że na Hussarze tak miałeś, bo większość komentarzy jakie otrzymałam były wprost przeciwne: szar, buro i nic się nie wyróżnia z pośród brudu.
Dlatego wzmocniłam kontrast i dodałam więcej światła z armaty :roll:

Ale dzięki Maru za komentarz, bo zawsze miło mi się czyta Twój punkt widzenia. Jesteś dla mnie II półkulą świata - tą nieznaną :D
-- Ańa

Image
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] diorama z armatą

Post by Ctan »

Tak oglądam i oglądam ale tym razem zgłupiałem... Nie mogę się skupić na oglądaniu tych fotek bo jest za dużo focus pointów i oczy mi latają cały czas.. Technicznie to jak zwykle najwyższa półka. Na żywo (na hussarze) wyglądało to o wiele bardziej szaroburo i wtedy jak dla mnie było lepiej. Myślę, że za dużo rzeczy tam jest upchane i jakiś taki tłok detali się zrobił.
Image Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] diorama z armatą

Post by Maru »

o nie tylko ja mam oczoplons :P
Nie chce mi się wierzyć, że na Hussarze tak miałeś, bo większość komentarzy jakie otrzymałam były wprost przeciwne: szar, buro i nic się nie wyróżnia z pośród brudu.
wtedy było jednolicie bure i też nie wiedziałem gdzie patrzeć ... i w efekcie patrzyłem na prace Ctana która stała w okolicy .... natomiast teraz jest na odwrót wszystko krzyczy "ja ja !! patrz na mnie !!! "
dodałam więcej światła z armaty
akurat to jest super ... tyle że tak samo mocno uwagę przyciąga szczur , koło i wszystko inne
Ale dzięki Maru za komentarz, bo zawsze miło mi się czyta Twój punkt widzenia. Jesteś dla mnie II półkulą świata - tą nieznaną
No ja jestem z tej drugiej połowy księżyca wieczne zakrytej w której normalne rzeczy nie zdarzają się zbyt często :mrgreen:

o ta praca przypomina mi :
ImageClick to see full-sized image
widziałem to w muzeum w Antwerpi .... na żywo - zostaje w pamięci ... :roll:


BTW - necron jest super :) - oczojebny ale super
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] diorama z armatą

Post by JerzyK »

Zgadzam się z przedmówcami - technicznie super (nie wiem czy ja kiedykolwiek osiagnę Twój obecny poziom...), ale brakuje mi wisienki na torcie - czegoś co skupiło by od razu wzrok i od czego można by zacząć oglądanie całej sceny. Mogła by nia być oświetlona twarz ogra, ale plama światła z tyłu armaty skutecznie rozprasza wzrok. Światło padające z lufy mogło by sugerować, że scena rozgrywa się nocą, ale liczne jaśniejsze punkty (które w takim przypadku nie były by aż tak oświetlone) sugerują coś innego.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] diorama z armatą

Post by Nameless »

przyszla baba do lekarza, dotyka palcem kolejnych czesci ciala i mowi: tu mnie boli, tu mnie boli, i tu, i tu... a lekarz na to, ze ma palec zlamany.
to moze problem jest panowie z waszymi oczami? :D

powazniej - fajna humorystyczna scenka. no nie moze nie byc humorystyczna jak ktos do lufy armatniej zaglada :D

jeszcze powazniej - podoba mi sie ta nocna scena, po poprawkach nawet bardziej niz na hussarze. tam byla... Slawolowa... tyle miala klimatu i brudu, ze niewiele bylo widac.
teraz i owszem - pelno detali, smaczkow, akcentow - ale nie mam az takiego problemu z koncentracja wzroku jak inni. szkoda mi tylko, ze wsrod glownych elementow dioramki nie ma tej figuraski Enigmy - bo strasznie ja lubie, a tu troche sie gubi przy armatce, drzewku, oswietlonym ogrze i przede wszystkim mocnym efektem oswietlenia ziemi z tylu armaty.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] diorama z armatą

Post by Ana »

@Nameless: Tak ten model tez jest moim ulubionym w tej scenie.
Cieszę się że w Twoim odczuciu jest lepiej!

@Maru: A co jest nie tak z tym obrazem? Jest ciekawy i absorbujący.

Wiesz Maru, tak sobie pomyślałam, że może pomożesz mi dostrzec różnicę między moimi pracami a innych? Bardzo bym się cieszyła gdybyś pomógł mi ją dostrzec, bo zwykle dostaję od Ciebie tą uwagę, ale nie widzę specjalnie różnicy w tej kwestii między moimi pracami a innych malarzy.
A może skorygujesz tą dioramę w photoshopie i pokażesz mi jak zrobić żeby wyglądała lepiej?
Ańa: dodałam więcej światła z armaty
Maru: akurat to jest super ... tyle że tak samo mocno uwagę przyciąga szczur , koło i wszystko inne
Ale to nie jest grafika tylko figurka! Nie mogę np. pomalować 1/3 dioramy na czarno i liczyć, że właściciel będzie zadowolony.
W momencie kiedy wzmocniłam światło armaty, światłocień reszty sceny stał się całkowicie nijaki/nieczytelny.
Jako grafika mogło by tak zostać, ale figurki rządzą się innymi prawami. Ludzie chcą mieć co oglądać.
Dlatego diorama z Hussara wyglądała bardzo klimatycznie na fotkach ale w realu została źle odebrana. Dlatego przyciemniłam ją wcieniach.

Szczura nie korygowałam po konkursie, (wtedy w Twoim odczuciu był niezauważalny).
Czarnym pigmentem przyciemniłam ziemię za ładowaczem licząc, że to wydobędzie go z otoczenia.
Korygowałam światło na ziemi od pieca i zaniebieszczyłam i rozjaśniłam ziemię przed armatą.
Wzmocniłam światło z lufy na ogrze i dodałam oświetlenie w nogach ładowacza.
Elementów powiedzmy skórzanych i metale na armacie nie rozjaśniałam tylko przyciemniałam (czarnym pigmentem).
Dodałam freehandy na sztandarach i przyciemniłam dużo bardziej drzewo.
rozjaśniłam też czaszki nabite na kij od sztandaru na armacie.

Wydaje mi się, że wolisz, kiedy powierzchnia nie jest tak mocno wycieniowana, a płaszczyzna jest widoczna cała a nie jedynie w rozjaśnieniach.
Wydaje mi się, że to jest przyczyna Twojego odbioru.


Ale ucieszę się jeśli sam zgłębisz temat i pokażesz mi co mogło by być lepiej/inaczej.
-- Ańa

Image
Post Reply