[PL] BoB Miniatures - WiP

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by Slawol »

BoB Miniatures wrote:Mam nadzieję że po dorobieniu rogów skojarzenie nie będzie aż tak mocne :p
Skądże, teraz wygląda za to jak Zombie-Pluto, ale klatę to ma zdrowo wyhodowaną ;)

Oczywiście to tylko moja głupawka, dawaj dalej, bo rzeźba coraz bogatsza w detale. Nie myślałeś może o dłuższym jęzorze?
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
BoB Miniatures
Posts: 84
Joined: 11 Dec 2011, o 16:40

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by BoB Miniatures »

smok wrote:Co do fimo, nie wiem ktorego uzywasz, ale z moich doswiadczen wynika, ze one roznia sie wytrzymalosciowo w zaleznosci od koloru.
Używam zielone fimo classicc 2:1 z medium do zmiękczania...
Slawol wrote:Dawaj dalej, bo rzeźba coraz bogatsza w detale. Nie myślałeś może o dłuższym jęzorze?
Myślałem, ale doszedłem do wniosku że dziwnie by to wyglądało :D

Zrobiłem przy nim jeszcze sutki i ogon z kolcem na końcu, oraz kilka drobnych poprawek przy rękach i głowie, których niestety nie mam na zdjęciach. Teraz rzeźbiarz z Titan Forge'a wziął go żeby dokonać kilu poprawek. Stwierdził że technicznie wszystko dobrze, ale głowa nie zgadzała się z jego wizją.

W każdym razie wziąłem się za coś nowego:
Staram się zrobić figurkę jak najbardziej podobną do tego: http://cghub.com/files/Image/221001-222 ... 14_max.jpg
Wprowadziłem jednak kilka modyfikacji jak bardziej podarta przepaska i dodatkowe 2 palce u stóp. Przepaska jest wciąż do poprawy, a na drugiej nodze pojawi się taki sam pancerz.

Image

Image

Image

Jak by ktoś chciał więcej fotek to są na blogu :)
Blog with link to facebook: http://bobminiatures.blogspot.com/
Reynevan
Posts: 106
Joined: 11 Feb 2012, o 12:01

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by Reynevan »

Wygląda bardzo przyjemnie :)
Image
BoB Miniatures
Posts: 84
Joined: 11 Dec 2011, o 16:40

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by BoB Miniatures »

Chaos dwarfowy bull centaur - tworzony na prośbę chaosowych graczy z Border Princes.

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
Blog with link to facebook: http://bobminiatures.blogspot.com/
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by przemo »

Zapowiada się fajnie, ale jakoś te Twoje projekty nie sa finalizowane, a szkoda :( Chciałbym zobaczyć w końcu jak wygląda jakaś Twoja gotowa pracka :)
BoB Miniatures
Posts: 84
Joined: 11 Dec 2011, o 16:40

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by BoB Miniatures »

Fiend chwilowo jest w Titan Forgu, dlatego nie mogę wrzucić fotek. A smok czeka cierpliwie na swoją kolej :p już niedługo wrzucę i smoka i fienda.

A ten byczek na pewno będzie skończony i to już niedługo, bo jak bym go nie skończył to zbyt wiele osób z Border Princes chciało by mnie zamordować :p

A tutaj up byka, więcej fotek na blogu:

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
Blog with link to facebook: http://bobminiatures.blogspot.com/
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by Slawol »

Zaczynasz być coraz lepszy w rzeźbieniu gołych mięśni, tak jakbyś człowieka ze skóry obdarł i zostawił same ścięgna. Masz talent i go rozwijaj. Nie wiem tylko, czy miejscami te "bloki" mięśni nie są zbyt właśnie takie blokowate... Chodzi mi o to, że może lepiej wyglądałoby, gdybyś je lekko przy łączeniach wyrównywał, zamiast robić takie doły pomiędzy nimi. Może się mylę, ale tak mi wpadło w oko na pierwszy raz, bo miejscami mam wrażenie, że lepisz Ronniego Colemana :mrgreen:

Ta, pewnie, są nawet i szczupli ludzie, którzy mają tak wyrzeźbione ciała i ich brzuchy wyglądają jak tabliczka czekolady bez grama tłuszczu, z równymi mięśniami, więc tak sobie tylko gdybam ;)

Wrócę jeszcze do poprzedniego modelu, tego z pancerzem na nogach. Myślę, że ta zbroja jest zbyt płaska i wygląda nie jak metal, a raczej jak skórzana nogawka. Serio, płyta pancerza - mimo że dopasowana - mogłaby jednak nieco bardziej odstawać przy samych krawędziach. Wystarczy chyba tylko nieco podciąć te miejsca, żeby wyglądało to bardziej wiarygodnie.

Ale ogólnie to postęp w rzeźbieniu spory i jestem pod dużym wrażeniem :clap:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by Nameless »

BoB Miniatures wrote:ImageClick to see full-sized image
troche mi tu proporcje nie graja. dol ma byc od byka, a gora od krasnoluda, tak? bo wyglada jak dol od buldoga i gora od ogra ;)
przesadzam oczywiscie, ale mysle ze wiesz o czym mowie.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
BoB Miniatures
Posts: 84
Joined: 11 Dec 2011, o 16:40

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by BoB Miniatures »

Dzięki za komentarze, chociaż trochę mało ich :p

@Slawol

Podobają mi się mięśnie właśnie takie, są może trochę nienaturalne ale no cóż. Jak ktoś będzie chciał to chyba nie jest problemem pobawienie się chwilę z liquid greenstuffem i zakleić te szpary.

A odnośnie tego poprzedniego projektu, to wiem że wyglądają płasko, nawet już to poprawiłem ale później pojawił się byk i tamta figurka jako że dla mnie prywatnie zeszła na dalszy plan, dlatego nie robiłem fotek.

@ Nameless

Ta, wiem o co chodzi. To planowo miało być większe od krasnoludów, spójrz na wersję z forge worlda :p Już przed tymi modelami ludzie konwertowali je z ogrów. A jeśli chodzi o dysproporcję góry i dołu, to postaram się jeszcze jakoś zwiększyć dół żeby bardziej pasował do góry.


Anyway:
Kolejny update. Jak napisałem na blogu muszę spiłować trochę lewą stronę głowy i przesunąć rogi żeby były nieco szerzej. Po tych 2 operacjach i dorobieniu uszu myślę że będzie ok.

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

PS: ominęło was kilka updateów, zapomniałem tu wrzucać :banghead: Żeby nie było, wrzucę tu fotki topora, inne rzeczy i tak są już przykryte prze inne, jak ktoś chce więcej lub krok po kroku, to zapraszam na bloga :)

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
Blog with link to facebook: http://bobminiatures.blogspot.com/
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by sea.man »

BoB Miniatures wrote:Dzięki za komentarze, chociaż trochę mało ich :p
Zdradze tobie sekret, komentowanie prac innych forumowiczow moze pomoc :P
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Post Reply