[PL] Pamperki

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Pamperki

Post by Slawol »

Mike wrote:Jestescie nietolerancyjni, róź wam przeszkadza ;).
Ja tam mógłbym się mniej dyplomatycznie o różu wypowiedzieć, ale dzisiaj będę grzeczny :twisted:

"Blast from the past" to chyba model z GD 2008, aye? Ten mi się nawet podobał, prawie cały ;)
-Muk- wrote:Oraz kilka fotek, które mnie ciągle inspirują. ;)

Znany i lubiany:
Znany - owszem
Lubiany - model bardzo, a kolorystyka - rzecz gustu... ;)

Czekam, co tam dalej zmalujesz MuK!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
-Muk-
Posts: 169
Joined: 5 Apr 2007, o 21:19
Location: Zielona Góra

Re: [PL] Pamperki

Post by -Muk- »

Skończony ! Jest to jeden z najcięższych modeli do malowania jakie miałem w rękach. Mam nadzieje, że czaszki wam popękają. :P

ImageClick to see full-sized image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Pamperki

Post by Slawol »

-Muk- wrote:Skończony ! Jest to jeden z najcięższych modeli do malowania jakie miałem w rękach. Mam nadzieje, że czaszki wam popękają. :P
Żebyś wiedział...

Kolorofon idealny na disco :D Ale poleciałeś.

Pancerz wygląda nieźle sam. Taki lodowy, chociaż hełm wygląda mi na taki rozmyty/płaski...

Sztandar też niezły. I czarna (czarna?) broń niezła.

Natomiast cała kompozycja jest - pomijając kolorystykę i klimat - trochę źle spasowana moim zdaniem. Jeśli takie kolorki, to nie przypilnowałeś zgodności trochę, spójności, kolorów, które mogłyby na przemian tworzyć jakiś motyw. Chodzi o to, że każdy element jest pomalowany kolorowo, ale w całość to się raczej nie spina. Jedynie niebieskie muchy na sztandarze i pancerzu się łączą, ale te mutujące piaskowe sitka - są same, nie ma ich do czego podczepić. O takie momenty mi chodzi właśnie :)

Tył modelu i przód mogłyby z całą mocą stanowić oddzielne tematy kolorystyczne dla dwóch różnych modeli. Mowa tylko o sarkofagu, bo różowe rury wydechowe i różowe mechanizmy przemilczę taktownie.

Podstawka niestety nie podoba mi się cała :mrgreen:

Technicznie model na pewno jest udany, bo przejścia są płynne i gładkie i to na pewno robisz bardzo dobrze! Tylko to rozmieszczenie kolorów mi nie pasuje, same już niech sobie będą ;) I trochę za czysto i mało krwi i rdzy, no ale tutaj to zrozumiem :P

Mimo wszystko trzeba przyznać, że masz jaja chłopie, że tak malujesz i radośnie nam to pokazujesz! :clap: :D

Dawaj dalej! :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Pamperki

Post by Nameless »

technicznie bardzo ladnie, no moze troszke wyrazniejszego podzialu elementow mi czasem brakuje.
kolorystyka... o jezusiczku slodki i maryjo...

no nic, to twoja figsa i twoj styl :) mnie to w oko kluje i przyprawia o bol glowy.
ale jakbys calego dreada pomalowal tak, jak zrobiles kawalek pancerza na plecach (ten ciemniejszy z lewej strony), to bym pial z zachwytu.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Pamperki

Post by mahon »

tył mi się bardziej podoba, bo ciemniejszy. no, co zrobię, że ta kolorystyka My Little Pony do mnie nie do końca trafia.

niby nawet trochę wybrnąłeś z tych różów, ale na froncie ciągle to wygląda cukierkowo.
może jakbyś te brązowo-rdzawe elementy przyciemnił mocniej...

technika dobra, a tam gdzie cienie masz mocniejsze to nawet ładnie one oddzielają elementy od siebie.

ale z tą kolorystyką to większych pochwał raczej ode mnie nie usłyszysz. szkoda...

@Sławol - tylko pasticjowego jeszcze tu brakuje, co? ;)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Pamperki

Post by dead »

Patrzac na poszczegolne elementy moge zrobic WOW ... ale calosc kompozycji jakos mi nie podchodzi :(. Nie moje klimaty ale w sumie dredzig "Typowo Twoj".
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Pamperki

Post by Maru »

disco patern nurlg dred - techniczne ciekawy kolorystyczne festyn - ale zamie fotki na grey scale i zobaczysz babole
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] Pamperki

Post by kacpero »

wydaje mi sie ze w Twoim malowaniu (i to nie tylko w tym modelu) brakuje koloru w tonach posrednich..
np. na pancerzu masz przejscie od rozjasnonego/rozbielonego koloru do tego przydymionego cienia (pomijam różowe przebarwienia ;))
ogolnie mam Ci za zle to ze nie pocisnales tego modelu tak mocno i tak dobrze jakosciowo jakbys mogl..
model ma wiele dobrych fragmentow ale widac ze niektore sobie podarowales: zielony sztandar, lapa z pazurami.. mom zdaniem mogloby byc tam lepiej - jakies laserunki i przebarwienia..
nie chcialo Ci sie? ;)
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
-Muk-
Posts: 169
Joined: 5 Apr 2007, o 21:19
Location: Zielona Góra

Re: [PL] Pamperki

Post by -Muk- »

nie chcialo Ci sie? ;)
Malowanie z planowanych 2 tygodni przeciągnęło się do 4, a to tylko figurka na aukcje. Jakbym dłużej nad tym siedział to bym zbankrutował. :P
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Pamperki

Post by Slawol »

mahon wrote:@Sławol - tylko pasticjowego jeszcze tu brakuje, co? ;)
Buah! To mi przypomniałeś :lol: Tak, właśnie takiego koloru tu brakuje!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply