[PL] Verthandi - Red Sonia

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Verthandi - Red Sonia

Post by Nameless »

jakos wczesniej dalo sie o kolorach dyskutowac bez schodzenia na ISO i kalibracje monitora :roll:
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Verthandi - Red Sonia

Post by mahon »

kiedyś wystarczało ludziom jak ktoś płasko pomalował model i w miarę trafił oczami w twarz figurki...
dało się tak malować? to czemu staramy się robić to lepiej? czemu staramy sie robić to precyzyjniej? czemu staramy się dokładniej odwzorować wygląd postaci swoim malowaniem?

podobnie z rozmową o kolorach - staramy się to robić lepiej, precyzyjniej, dokładniej odwzorować wygląd figurki.

myślę, że to naturalna konsekwencja rozwoju. jak malujesz lepiej, wkładasz pracę w dobór kolorów - starasz się żeby i to można było wiarygodnie ocenić, bo to twój wysiłek. jak jesteś coraz lepszym muzykiem, to też chciałbyś żeby ludzie mogli coraz lepiej odbierać brzmienia twojej muzyki. gdyby nie takie dążenie, ciągle słuchalibyśmy muzyki z trzeszcząco-szumiącego radia, właściwie to prawie domyślając się co tam tak na prawdę gra.

ale szanuję to, że nie każdy chce oceniać na podstawie wiarygodnego przekazu i wystarcza mu jego własne wyobrażenie na temat tego, co ktoś próbował mu pokazać.
dlatego dalsze dyskusje dla osób zainteresowanych tematem będą prowadzone na forum dla zaawansowanych, bez zmuszania kogokolwiek do wstępu.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Verthandi - Red Sonia

Post by Nameless »

pokaz mi inne forum, na ktorym tyle miejsca i czasu poswieca sie fotografii. figurkowe forum, rzecz jasna :)
powtarzam - wiem, ze fotografia jest wazna, a medium z ktorego korzystamy czesto dalekie od idealu przez co odbieramy nie taka informacje, jaka zostala przekazana. tym niemniej - znajmy proporcje, mocium panie.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Verthandi - Red Sonia

Post by mahon »

słuchaj - nikt nikogo nie zmusza do dyskutowania o fotografii. to tylko możliwość, nie obowiązek.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Verthandi - Red Sonia

Post by Nameless »

pewnie, ze nie zmusza, ale takie dyskusje sie po prostu tocza, takze przez to ze pare osob notorycznie ten temat porusza :)
moje zdanie na ten temat znasz od jakiegos czasu, teraz przedstawilem go publicznie wszystkim :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Verthandi - Red Sonia

Post by mahon »

ale dzięki naszym dyskusjom wykroczyłeś poza ten albo ten poziom. :pimp:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Verthandi - Red Sonia

Post by Nameless »

tak, przy czym trzeba by zauwazyc ze nauki i porad szukalem w osobnym temacie albo calkiem na privie :)
jeju, jak patrze na foty to dochodze do wniosku, ze THE mini moze nie byc az tak straszna, jak ja przedstawiam :lol:
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Verthandi - Red Sonia

Post by Marta »

Ok, to ja już nie pisze nic o fotach (przynajmniej sie postaram) i przestaje brac poprawke na medium za pomoca ktorego przedstawiane sa prace. Ciekawe tylko kto bedzie nastepna osoba, ktora sprobuje sie tlumaczyc, ze na zywo praca wyglada inaczej.

PMS-mode still on
A skoro juz i tak ostro offtopujemy i wypominamy sobie co kogo denerwuje lub nudzi.... Ja np nie moge juz zniesc bledow ortograficznych i masakrycznego natloku literowek ktore dla mnie sa tylko i wylacznie swiadectwem braku szacunku i lenistwa (plizzz nawet nie wspominajcie o dysgrafii dysleksjii i innym dysmuzgowiu, bo od tego sa edytory tekstu, zeby takie rzeczy sprawdzac jak sie ma problem). Szkodzi mi to nie tylko na moja ciezko wypracowana ortografie, ale tez doprowadza do szewskiej pasji.

PMS-mode off


A wracajac nieco do tematu (Ani prac, a nie dyskusji o technikaliach i jedzeniu farb (btw polecam fundation GW... naprawde niepowtarzalny smak)).
Mam niezwykle nieanalityczny umysl i zazwyczaj praca albo mi sie podoba albo nie i bardzo ciezko jest mi sie wgapiac w figsy godzinami i je analizowac. Szczegolnie jesli trafiam na prace na takim poziomie. Dlatego czesto po prostu nic nie pisze, bo wydaje mi sie ze komenty typu: 'sliczna praca' za duzo nie wnosza.

ps. postaram sie od nastepnego posta uzywac polskich znakow i interpunkcji.

peace
m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL] Verthandi - Red Sonia

Post by mr_Denial »

:shock:


No, sugeruje niech wszyscy sobie zrobią przerwę na chwile,
wyjdą na powietrze i ochłoną trochę. Dzisiaj piękny mróz jest, więc odczadziejemy wszyscy trochę.
Raz na jakiś czas to dobrze robi.

Nikt nikomu nie musi nic udowadniać, spotkajmy się po prostu na następnym husarze, zabierzmy felki
i w realu możemy sobie złośliwości słać i wymieniać komplementy :wink:
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Verthandi - Red Sonia

Post by mahon »

poczekaj, czy coś mi uciekło? ktoś może poczuł się zaatakowany? myślałem że sobie miło dokuczamy i akademicko dyskutujemy.
czy ktoś musi ochłonąć? :shock:

jeśli tak - to mi uciekło. przepraszam.
myślałem że wszystko jest jak zwykle, normalnie sobie spamujemy, i jest miło :rose:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply