[PL]Coat d'arms farbki

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
Post Reply
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

[PL]Coat d'arms farbki

Post by Gildor »

Witajcie.

Ostatnio trafiłem na tą pozycję w sklepie Maelstrom. Ponoć to stare cytadelki... ktoś coś o nich więcej wie? Proszę o jakieś info.
ImageClick to see full-sized image
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL]Coat d'arms farbki

Post by Marta »

Mam od nich dwie farbki metaliczne: Beaten copper i Brass. Kupilam ze wzgledu na kolory i jestem zadowolona. Jak na metaliki sa przyzwoite (chociaz nie mam porownania z alkoholowymi vallejo). O niemetalach nic nie moge powiedziec z doswiadczenia, ale pamietam ludzie sie o nich wypowiadali calkiem niezle.

m.
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL]Coat d'arms farbki

Post by Gildor »

A nie zastanawiałaś się nad nad kupnem jakiegoś normalnego kolorku? :>
W UK z ich dostępnością chyba nie ma problemu, u nas niestety jest :C Podobają mi się nie które odcienie. Muszę uzupełnić paletę. Niby P3 są ok ale przeszkadza mi to,że jak robię glazy to na powierzchni bardzo często zostaje taki osad nie osad. Ciężko to nazwać ale denerwujące to jest.
Image
Marek
Posts: 533
Joined: 30 Jun 2008, o 15:56
Location: Lublin

Re: [PL]Coat d'arms farbki

Post by Marek »

Ja mam bardzo wiekowe cytadelki w domu. Maja tak z 15 lat albo lepiej i ciagle sa na chodzie.
Zadna nie wyschla, swietnie kryja i sie dobrze rozcienczaja. Nie ma porownania z obecnymi farbami GW, ktore
mi strasznie wysychaja w tych dziadowych pojemniczkach, a niektore kolory sie rozwarstwiaja. Jesli to jest dalej ta sama jakosc, to moge polecic.
*** de gustibus non est disputandum ***
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL]Coat d'arms farbki

Post by Gildor »

Dziękuję Wam :)
Lecą okeje.
Może jeszcze ktoś coś wie? Nie chcę wyrzucać kasy w błoto.
Podobają mi się obecne cytadelki (w sensie kolorów), niestety reszta mi totalnie nie leży. Jeśli to jest kompromis pomiędzy kryciem i dobrym rozwadnianiem to będę w niebie!
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL]Coat d'arms farbki

Post by Marta »

To z tego co pamietam maja byc wlasnie stare prawdziwe cytadelki (sama mam kilka sloiczkow jeszcze z okresu 'glebokiego drajbrusza' i sa w spoko stanie).
Zakupow na razie nie planuje, bo zbieram na aero (plus jakies moze vallejo air dla sprobowania, bo sa w zestawach w tym sklepie, w ktorym bede kupowac kompresor (jak sie u ainuina sprawdzi)). A co do dostepnosci w uk, to ebay ma wszystko prawie (oprocz sprayow surfacera;/;/ bo tego zza wody nie kupie;/) i z calego swiata. A koszty przesylu naprawde nie powalaja, szczegolnie jak kupujesz kilka rzeczy w jakims sensownym, dobrze zaopatrzonym sklepie. A jak jakies wieksze zamowienie to moze idzie sie ze sprzedawca dogadac na jakis rabacik za przesylke czy cus.

pzdr.
m.
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
flagoon

Re: [PL]Coat d'arms farbki

Post by flagoon »

Kupiłem metaliki od Coat d'arms i mam mieszane uczucia. Słyszałem wiele dobrego o nich, ale osobiście wolę moje sreberko z Vallejo Game Color. Dziwnie się rozcieńczają. Niby daję tyle samo wody co do Vallejo, a jednak farba jest rzadka i słabo kryje. Osobiście wolę tanie alternatywy o podobnych właściwościach i często eksperymentuje, ale tutaj się zawiodłem i raczej nie kupię tych farb więcej. Zostanę przy Vallejo/P3.

No i jedna z farbek (Brass) przyszła zważona.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL]Coat d'arms farbki

Post by mahon »

a to na slabszy pigment powinienes byc przygotowany. pamietam ze farby vallejo byly tak rewolucyjne dla wielu wlasnie ze wzgledu na mocne krycie ("trudne" kolory jak np. zolty i czerwony kryja na jeden raz???) i buteleczki z dozownikami
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Camelson
Jarek Wędrowniczek
Posts: 406
Joined: 13 Dec 2008, o 22:49
Contact:

Re: [PL]Coat d'arms farbki

Post by Camelson »

A jakie są ceny tych farbek? bo jak są konkurencyjne to mysle ze są super! :D
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL]Coat d'arms farbki

Post by Gildor »

Camelson wrote:A jakie są ceny tych farbek? bo jak są konkurencyjne to mysle ze są super! :D
http://www.maelstromgames.co.uk/index.p ... ob-cda-fcl
Obczaj =]
Jak kupisz to możesz się podzielić swą opinią na ich temat.
Image
Post Reply