[PL] Warsztat theotrila

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by IRKUCK »

a teraz ja tu powiem :P fajnie nie znać fluffu :P bo model akurat w tych odcieniach mi się podoba, chociaż jeszcze nad samym czarnym trzeba delikatnie popracować :)
czekam na końcowy efekt ;)
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by Nameless »

az sobie sprawdzilem zdjecia z filmu. co za cienkie bolki krecily ta chale? nawet OSLa nie mogli zrobic...
no ale powiedz to malarzowi figurkowemu... na plaszczu cos musi swiecic i juz, inaczej figurka do kosza.

a bardziej na powaznie, skoro moje zdjecia nie potwierdzaja twojej teorii - nie wiem czemu by czerwone swiatlo dalo fioletowy poblask. nie znam sie na tym. Maru, wyjasnisz mi to? ale wiesz, tak zebym zrozumial :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Theotril

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by Theotril »

Daleko nei trzeba szukać :mrgreen:
ImageClick to see full-sized image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by Nameless »

to nie film, tylko figurka :) moje pytanie dalej aktualne, niezaleznie od tego kto maluje w ten sposob
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by mr_Denial »

Ja tam nie jestem specem od oświetlenia, ale też uważam, że jest ono dziwne.
Fotka jest, tylko nie jest powiedziane, że tam jest dobrze, ten jego miecz na tej focie jakiś taki burawy jest, a przecież ma świecić ;)

Ta jego szmatka musiała by być utkana z dziwacznego materiału, który w taki sposób odbija kolor czerwonego światła,
ale nawet wtedy były by miejsce czerwieńsze,brązowsze albo fioletowo czerwone. Przynajmniej tak się mnie zdaje w moim mózgowiu :D

Swoją drogą, nudne to malowanie jest, mi by się nie chciało całego chama na czarno mazać i to jeszcze w takiej skali.
Mówię o koncepcie/kolorystyce, nie o twoim poziomie malowania, który uważam, że jest dobry :lol:

No cóż każdy lubi co innego i wierze, że może się podobać, szczególnie fanom Star Wars-ów.
Także życzę powodzenia w dalszych pracach.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by mahon »

czerwony z bliska wygląda jak fioletowy???? :shock:

ImageClick to see full-sized image
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by Maru »

no jeśli wkrosujesz fotografie to wyjdzie magenta :) .... ale nie mam pojęcia co to ma do tematu ...
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Theotril

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by Theotril »

Może się źle wyraziłem, ze zdjęć figurek które przejżałem wyglądało to tak jak opisałem.

Myślę że ciężko jest odnieść do rzeczywistości-tematykę gwiezdnych wojen. Bo jak wiadomo jest to świat wymyślony.
Zachęcam do obejrzenia pierwszej części gwiezdnych wojen - nowa nadzieja - tam miecze świetlne na różnych ujęciach miały całkiem inny odcień( miecz Obi wana Kenobi - odcień od niebieskiego do nawet żółtego). Pewnie miało to związek ze ograniczeniami technicznymi jakie wtedy występowały przy kręceniu filmu, a nie z samą naturą miecza świetlnego. Której tak naprawdę nie znamy. Ale zmierzam do tego jak już tak się "czepiacie". Miecz świetlny jako taki nie istnieje. Co innego jakby się chciało odwzorować światło pochodni jakie rzuca , lub jakiejś lampy. Wtedy jest jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości i wiadomo jak to ma wyglądać a jak to nie wygląda. Malując figurkę kierowałem się zdjęciem które zamieściłem powyżej.
Wstępnie malując płaszcz zmieszałem kolor red gore + dark flesh i dodawałem więcej czerwonego w miejscach gdzie miecz rzucał większe światło. Ale uznałem to za zbyt monotonne. Dlatego zmieniłem malowanie na takie jakie jest obecnie na figurce. W miejscach najbardziej oświetlonych bedzie fiolet :twisted: .
Może jest to niezgodne z prawami imperialnej galaktyki , artykułu 52 dotyczącego mieczy świetlnych- ale taki kolor pozostanie. :bonk: :D
Niech moc będzie z wami 8)
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by mahon »

Theotril wrote:Daleko nei trzeba szukać :mrgreen:
a gdzie tu miecz świetlny? ja widzę skoczka o tyczce ;)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat theotrila

Post by Nameless »

no i zaczynamy wkraczac w dyskusje typu "kiedy fantastyka przekracza granice wiarygodnosci" albo "czy fantastyka usprawiedliwia wszystko"...
osobiscie nie lubie argumentu "a w moim swiecie tak sie dzieje" - w naszej rozmowie to by bylo "a moze czerwony miecz oswietla czarna szate na fioletowo w star warsach?".
dla mnie to przekroczenie tej granicy, do ktorej jestem w stanie "uwierzyc" w rzeczy wymyslone.

ale - to twoja figsa :) maluj tak jak masz ochote :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Post Reply