[PL] Warsztat m.ike'a

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
Mike

[PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Witam wszystkich

Trochę strach robić temat na tym forum (za dobrzy jesteście), ale trochę krytyki by mi się przydało.

Na początek to co zamierzam pomalować w najbliższym czasie:

ImageClick to see full-sized image

To co widać:
- Grey Seer
- Plague Priest
- Sentinel (renegade)
- 4 Sanguinary Guard (+1, malowany)
- 2 (będzie 5) Death Company zrobieni z ass squadu i bitsów SG
- 2 Mantic ghouls
- 3 Tau pathfinders z Dronka (devilfish do sklejenia, w tragicznym stanie jest więc nie wiem czy jako element terenu nie skonczy)
- IG commissar z PF i książką

A teraz WiPy orków nad którymi siedzę. Zaczęte malowanie zbroi, skóra chyba prawie gotowa, białe elementy dopiero koloru nabierają.

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

Jak zarysowania? Zwashowac czy takie dają radę? Skóra nie za płytka?
Od niedawna zmagam się z aparatem (canon d30, jakby ktoś miał rady jak go poskromić to proszę pisać), także proszę o wyrozumiałość jeżeli chodzi o zdjęcia ;)
Last edited by Mike on 2 Sep 2010, o 13:27, edited 10 times in total.
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Flameon »

Nieno fajnie się orkowie zapowiadają, ale jeden podstawowy błąd te te błękitne zacieki, one powstają tylko na miedzianych elementach, więc tutaj to nie najlepszy pomysł.
No i na skórze przydałby się kontrast, dużo większy kontrast, bo na razie nie ma go w ogóle, a zarysowania na zbroi całkiem fajnie.

No i nie ma się co bać, chłopaki zaraz doradzą co tam jeszcze poprawić ;)
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by mahon »

cześć!

oraski zapowiadają sie fajnie - kolorystyka wiarygodna, malowanie do mnie trafia, spójnie wyglądają. tyle, że jak twarzy nie wyciągniesz (głównie dodałbym rozjaśnień a nie cieni) to będzie nuda, panie, nuda...

wynik prostego testu opisanego w innym temacie:

ImageClick to see full-sized image

płasko? chyba tak. wygląda jak podkład...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Nameless »

mahon wrote:jak twarzy nie wyciągniesz (głównie dodałbym rozjaśnień a nie cieni) to będzie nuda, panie, nuda...
niom. jeden cien, trzy rozjasnienia i bedzie gralo ;) ale to zalezy tez od czasu i nakladow jakie chcesz poswiecic. do grania przeciez beda w sam raz :)

witam na forum!
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Czyli ostateczny brązowy wash spłaszczył im buźki zupełnie, się poprawi. Dzięki szaremu zdjęciu wszystko widać, patrzenie na nich w dziennym świetle zwodzi.

Zacieki racja, nie przy tym metalu się zrobiły. Problem w tym że strasznie mi się podobają i z tego podjarania olałem chemie. Zostawić jak jest, czy srebrne elementy z zaciekami Devlan Mudem potraktować?
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Nameless »

spoko, w podreczniku orkow z drugiej edycji na str. 37 napisali ze metal uzywany przez zielonych tak wlasnie koroduje
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Maru »

co do metalu - zrób te ćwieki na miedziane i będzie fajne :)

co do fotek i płaskości - polecam też temat o fotografowaniu - jak masz pytania odnośnie Aparatu to tam dział m "Malowanie figurek"
a tam tematy

[PL] Sposób na kontrasty i światła
[PL] Dyskusje o fotografowaniu i aparatach

będzie jeszcze o oświetleniu i wpływie barwy takowego na postrzeganie kolorów ... tylko muszę napisać (chyba że Mahoń mnie ubiegnie :P)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Lothar

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Lothar »

tak jak chlopaki juz powiedzieli, skora jest mocno do wyciagniecia i w cienie, i w rozjasnienia. Masz fajne pastelowe barwy, jak jeszcze to dokonczysz to skora bedzie bardzo naturalna.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Ana »

Witam Cię na forum wraz z kolekcją oczekującą na pędzel :)

Pancerze mają fajne obdrapania!
Ja bym dodała laserunek (bardziej kontrolowaną wersję washa ;)) z transparentnego brązu ... ale teraz trochę na to za późno, bo jak zalejesz płyty, to zepsujesz sobie namalowaną już śniedź. :roll: Tak mi się wydaje.

Co do skóry: na moim monitorze tak jak i u innych brakuje rozjaśnień - to kluczowa część modelu, musi być najbardziej wypasiona! :twisted:
Jest tak, jak już sam sobie odpowiedziałeś w tej sprawie: jeśli chcesz na końcu całość pokrywać washem, to nałożony wcześniej światłocień np. skóry, musisz pomalować bardziej kontrastowo. Tak, żeby coś z niego zostało po washowaniu :twisted:

Powodzenia!
-- Ańa

Image
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Na czym polega laserunek?


Znalazłem sentinela którego malowałem 8 miesięcy temu ale został odłożony na "jutro". Wchodzi na liste zaraz po orkach.

ImageClick to see full-sized image
Post Reply