[PL] water efekt

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

[PL] water efekt

Post by Flameon »

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z jakimiś tańszymi substytutami water effectu gw? Bo poszedłem sobie dzisiaj do Barda w krakowie i jak usłyszałem cenę to od razu odeszła mi ochota na wodne podstawki :P a przecież musi istnieć jakaś tańsza alternatywa, czy ktoś ma jakiś pomysl czym to zastąpić? Pamiętam, że kiedyś na forum ktoś pisał o przezroczystym kleju do szyb z leroy merlin, czy ktoś pamięta co to było dokładnie, albo ma jakiś inny pomysł? ;)
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] water efekt

Post by Rentall »

dobre pytanie, przyłączam sie do niego
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] water efekt

Post by mahon »

kurczę, odradzałbym te tanie rozwiązania.
niestety wyglądają... tanio :(

doradzałbym za to... droższe.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] water efekt

Post by Flameon »

Kurde, wiadomo ,że najlepiej by było kupić tego gw ale no może jednak jakiś pomysł bo 100zł to dla mnie chwilowo nieco zbyt wiele :D
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] water efekt

Post by Nameless »

substytut water effectu gw? alez to gw potrafi skutecznie mozgi wyprac...
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] water efekt

Post by mahon »

Flameon wrote:Kurde, wiadomo ,że najlepiej by było kupić tego gw
no jednak masz rację, Nameless. GW potrafi wyprać mózgi...
wcale nie najlepiej - w porównaniach wypada raczej "zwyczajnie", a nie tak "najlepiej" jak piszesz...

rozwiązania "biedowe" to jakieś kleje - typu wikol albo przezroczyste kleje jak np. dragon czy poxipol. ale to oszczędność bardzo pozorna i jakość znacznie słabsza.
lepiej byłoby popróbować z żywicami.

albo może efekt z Vallejo?
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] water efekt

Post by Nameless »

ogolnie masz do wyboru:
- zywice dwuskladnikowe - najlepsza jakosc. przezroczystosc, trwalosc. ma to Andrea w swojej ofercie, a mozesz tez poszukac gdzies w budowlanych marketach. moze znajdziesz taka zywice, tyle ze bez terminu "sztuczna woda do makiet" ;)
- efekty jednoskladnikowe -np. wspomniany vallejo. tansze. przezroczyste. latwiejsze w uzyciu, bo nie trzeba mieszac. maja paskudna wlasciwosc - kurcza sie w trakcie zastygania. to oznacza, ze trzeba wylac kilka warstw, zeby zalac do takiego poziomu jaki sie chce. a do tego po paru miesiacach i tak sie okaze ze skurczylo sie znow troche.
- zamienniki typu kleje przezroczyste - no wlasnie, wcale nie sa takie przezroczyste.ja zzrobilem z dwuskladnikowego poxipola strumyczko-wodospadzik na swoim smoku, ale ja chcialem zamarznieta wode, do tego posypalem ja lekko sniegiem.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] water efekt

Post by Marta »

A czy tych jednoskladnikowych nie trzeba lac cienkimi warstwami? Czy to sie tyczy wszystkich preparatow do robienia sztucznej wody?
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] water efekt

Post by mahon »

tak, poczekaj aż ci przeschnie jedna lej kolejną. skoro warstwa schnie parę(naście) godzin to zrób z tego kilkucentymetrowe choćby bajorko, a potem zobacz jak ci się miło skurczyło i "wgięło"...

to se ne da... można z tego robić powierzchniowe kałuże albo błoto, ale nie sensowną wodę...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] water efekt

Post by Nameless »

mahon wrote:to se ne da... można z tego robić powierzchniowe kałuże albo błoto, ale nie sensowną wodę...
otoz to...
albo - wylac wode, zrobic zdjecie, a potem to niech wyglada brzydko ;) zdjecie do galerii, na cmon lub konkurs bedzie super :whistle:
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Post Reply