[PL] Galeria qc

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Renaw

Post by Renaw »

Dodam tylko do wypowiedzi Mahońa który już prawie wszystko napisał że akryle lepiej znoszą czas przechowywania od olejnych. Dawno, dawno temu używałem tylko olejnych az pojawiły się akrylówki.Dla mnie różnica była kolosalna na korzyść akryli.
Woda niestety nic nie daje przy olejnych tylko śmierdzące rozpuszczalniki, akryl nie niszczy tak pędzli...można by pisać itd...itd.
Oczywiście olejne są dosyć trwałe ale myślę że niektóre akryle już je doganiają. Być może ktoś coś napisze na ten temat :)
Przy akrylówkach jest na pewno czyściej i łatwiej jest je przywrócic do użytku.

Figurki są całkiem fajne do grania, pomysłowe dodatki, fasola też fajny :D
Gobliny to taka twoja wizytówka można by rzec :)

Pozdrawiam
Gazza
Posts: 307
Joined: 1 Nov 2005, o 14:27
Location: Poznan, Poland

Post by Gazza »

Witam!
Pamiętam jak kiedyś brat męczył się z jakimiś olejnymi (chyba Humbrol albo coś w tym stylu) farbami nad modelami do WarZone. Jakie było jego zdziwienie gdy sprawdził "potęgę" farb akrylowych!
Malowanie na stół, ale porzuć te farby i bierz się za akryle!
Pozdro!
Cold "Strobe Light Network"
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

Witamy, malujesz schludnie mimo tego dziwactwa z farbą olejną ... (IMHO, ale tak oceniam figurki) malować możesz cieniami do powiek jeśli osiągniesz zamierzony efekt. Ważne, czy w ocenie pracy ten zabieg nie działa na niekorzyść. Jeżeli chcesz malować samymi pigmentami, to też ok :) Każdy dobiera takie narzędzia by praca była jak najwygodniejsza i jednocześnie najefektowniejsza.
Do czego dążę?
Są środki, które dają niepowtarzalny efekt, jakiego nie dały by inne.
Malowanie olejnicą a na niej akrylem w mojej skromnej ocenie do nich nie należą, więc ten szczegół Twojej pracy nie jest dla mnie istotny.
Widać Tobie wygodniej się maluje :)

Malujesz schludnie, a moje ulubione prace to gobliny i kapłan Ulryka :)
Jak na TT, to naprawdę przyjemna jakość i przyjemnością musi być nie tylko granie nimi ale i z nimi.

Jeśli będziesz kiedyś dążył do doskonalenia się, to ja bym sugerowała większą odwagę w światłocieniach.
-- Ańa

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

Ana wrote:Witamy, malujesz schludnie mimo tego dziwactwa z farbą olejną...
to nie musi być dziwactwo. może chłopak lubi? a może nie stać go na zmianę farb? może to jakieś artystyczne postanowienie?

nikt przecież nie broni malować kijkiem zamiast pędzelka - ale czy jest sens pisać: "przy ocenianiu pamiętajcie, że malowałem kijkiem"? ;)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Post by quidamcorvus »

mahon wrote:ale czy jest sens pisać: "przy ocenianiu pamiętajcie, że malowałem kijkiem"? ;)
Z całym szacunkiem, ale nie napisałem "przy ocenianiu pamiętajcie że maluję farbami olejnymi" tylko "Wszelkie komentarze mile widziane (tylko pamiętajcie że maluję farbami olejnymi)." a to nie to samo :P
Dlatego wyjaśnię raz jeszcze: nie tłumaczę się malowaniem farbami olejnymi, tylko prosiłem o komentarze uwzględniające ten fakt, i takie w większości otrzymałem.
Większość komentarzy sugeruje wyższość akryli nad olejnymi, a ja w miarę moich skromnych możliwości będę starał się weryfikować.
Dlatego zapis:
mahon wrote:ale czy jest sens pisać: "przy ocenianiu pamiętajcie, że malowałem kijkiem"? ;)
traktuję jako czystą złośliwość :P za która bynajmniej nie zamierzam się obrażać a jedynie wyrażam swoje zdanie :wink:
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

bez urazy, ale nie adresowałem tego do ciebie tylko do Ani - odnośnie "dziwactwa".

ale nawet nie patrząc na to różnica jest dla mnie niewielka:
przy ocenianiu pamiętajcie że maluję farbami olejnymi
Wszelkie komentarze mile widziane (tylko pamiętajcie że maluję farbami olejnymi)
powiedz mi w jaki sposób mieliśmy uwzględnić fakt, że malujesz farbami olejnymi? bo nie rozumiem...
po pierwsze większość malarzy figurek nawet nie będzie wiedzieć jakie są tego konsekwencje, jakie są różnice. a ci którzy wiedzą albo zasugerują ci akryle (które pozwolą ci łatwiej uzyskać ten sam efekt, który osiągasz olejami) albo powiedzą, że nie wykorzystujesz przewagi jaką powinny dawać oleje (bogate barwy, wetblending, gładkość przejść)

nie widzę wielkiej różnicy między tym co napisałem o kijku:
malarze którzy wolą pędzel zasugerowaliby ci zmianę kijka na pędzel, a ci którzy widzą zalety kijka powiedzieliby że nie widać wykorzystania zalet kijka w twoich pracach.

skoro prosisz żebyśmy pamiętali że malujesz olejnymi - to pewnie w jakimś celu.

i nie dziwię się Ani, że nazwała to (pewnie z przymrużeniem oka) dziwactwem, bo dla mnie także możesz malować nawet sadzą z komina i szminką - byle efekty były ładne :P
traktuję jako czystą złośliwość :P
no i teraz nie wiem jak cię odbierać - poważnie czy nie. emotikonki wpływają na mój odbiór tego, co piszesz. zakładam zatem, że to co piszesz to żart.

ale poważnie - nie była to złośliwość, tylko obrazowe przedstawienie faktu, że każdy pracuje w takim środku wyrazu i z takimi materiałami jakie sobie wybrał. chyba, że z jakiegoś powodu zostały one narzucone. ale tego nie wiem, bo nie zauważyłem wyjaśnienia tej kwestii.
a jeśli to twój wybór - to nie wiem dlaczego mielibyśmy pamiętać o tym komentując twoje prace. chyba, że nam wyjaśnisz dlaczego mamy o tym pamiętać (czyli w domyśle: brać to pod uwagę komentując).
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Post by dead »

Bardzo fajne sa te obrazy w srodku - to chyba jakies wydruki prawda??
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Post by quidamcorvus »

mahon wrote:powiedz mi w jaki sposób mieliśmy uwzględnić fakt, że malujesz farbami olejnymi? bo nie rozumiem...
Na przykład w taki:
mahon wrote:a ci którzy wiedzą albo zasugerują ci akryle (które pozwolą ci łatwiej uzyskać ten sam efekt, który osiągasz olejami) albo powiedzą, że nie wykorzystujesz przewagi jaką powinny dawać oleje (bogate barwy, wetblending, gładkość przejść)
W końcu te komentarze uwzględniają moją prośbę.
mahon wrote:no i teraz nie wiem jak cię odbierać - poważnie czy nie. emotikonki wpływają na mój odbiór tego, co piszesz. zakładam zatem, że to co piszesz to żart.
Tak, żart.
mahon wrote:ale poważnie - nie była to złośliwość, tylko obrazowe przedstawienie faktu, że każdy pracuje w takim środku wyrazu i z takimi materiałami jakie sobie wybrał. chyba, że z jakiegoś powodu zostały one narzucone. ale tego nie wiem, bo nie zauważyłem wyjaśnienia tej kwestii. a jeśli to twój wybór
Raczej pozostałość po malowaniu modeli samolotów i łatwiejszego dostępu do farb olejnych.
Dlatego w miarę możliwości postaram się porównać akryle z olejnymi i wybrać te, którymi maluje mi się lepiej, lub połączyć obie techniki. Ale to teraz nie ważne.
dead wrote:Bardzo fajne sa te obrazy w srodku - to chyba jakies wydruki prawda??
Tak przygotowałem sobie kilka grafik, by wykorzystać je w ruinach Mordheim.

1 i 2.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

Każdy ma swoje małe dziwactwa, ja mam takie że wszystko brudzę pigmentami :mrgreen:
-- Ańa

Image
Gazza
Posts: 307
Joined: 1 Nov 2005, o 14:27
Location: Poznan, Poland

Post by Gazza »

quidamcorvus wrote: Dlatego w miarę możliwości postaram się porównać akryle z olejnymi i wybrać te, którymi maluje mi się lepiej, lub połączyć obie techniki. Ale to teraz nie ważne.
Stary, porzuć to i od razu bierz się za akryle. Szkoda Twojego cennego czasu skoro są to wypracowane prawidła malowania figurek, a nie jak napisałeś - sugestia większości. Skoro szukasz pomocy i porady to czemu nie zacząć od najważniejszej. 8)
Cold "Strobe Light Network"
Post Reply