[PL] No to ja tez sie pochwale :)

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Camelson
Jarek Wędrowniczek
Posts: 406
Joined: 13 Dec 2008, o 22:49
Contact:

Re: [PL] No to ja tez sie pochwale :)

Post by Camelson »

Zrozumiałem Cie dobrze Aniu, tylko zle musiałem napisać odpowiedz, mało jasno :) moja wina, przepraszam :)
Wiem ze praca nad swiatłocieniem to moja słaba strona, jednak pracuje nad tym :) Szczerze to mam problem z wyobrażeniem sobie czasami jak światło ma być rozłożone, i przez to nie potrafie dobrze tego zrobić. Dlatego nie robie zbyt dużego kontrastu zeby nie zepsuć pracy, jednak oczywiście nad tym pracuje :)

Niedługo kolejna praca ;)
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] No to ja tez sie pochwale :)

Post by kacpero »

bardzo sobie cenie jak ktos ma pomysl na figurke i to mi sie wlasnie w tej demonetce podoba..
skora i NMM natomiast sa do poprawki.. musisz pocwiczyc zwlaszcza skore: wiecej niuansow kolorystycznych, rozklad swiatla itd. spraw by wygladala ciekawie! bo poki co jest gumiasta i 'zabawkowa'
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Camelson
Jarek Wędrowniczek
Posts: 406
Joined: 13 Dec 2008, o 22:49
Contact:

Re: [PL] No to ja tez sie pochwale :)

Post by Camelson »

No dawno nic nie wrzucałem :)
Wrzucam moją pracke którą pomalowałem do Lublina na konkurs Master Of Imagination 2010. Niestety nie zajęła miejsca na podium :)

Chyba pierwszy raz pomalowałem jakiegoś space marina bez obić i zadrapań :roll:
Niestety pewne elementy są nie dopracowane bo kończyłem malować o 4 rano a o 5 musiałem juz wychodzić na pociąg :P ale to takie są kłopoty własnej roboty kiedy zamiast malować jedno zwłaszcza na konkurs biorę sie za 5 prac na raz :D

Nadal nie rozjaśniłem do bielszego, ale chyba w końcu muszę sie przełamać i spróbować, a nie myśleć ze już starczy :P chociaż i tak jestem zadowolony z kontrastów i kolorów zwłaszcza ze malowałem to na czystym czarnym podkładzie, bo biały mi sie skończył :P

Czekam na ocenę i krytykę :)
Dzieki z góry i pozdrówki!!

ImageClick to see full-sized image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] No to ja tez sie pochwale :)

Post by mahon »

Myślę że jesteś jednąz tych osób, które zrobiły w niedługim czasie bardzo duży postęp. Początkowo twój styl mocno przypominał (skądinąd ciekawy i lubiany) styl Artura, ale obecnie już widać mozne różnice i wyrobienie sobie własnego stylu.

Fajny ten marynarz i fajna podstawka.
Kolory ładnie ze sobą grają, a gładkość przejść jest bardzo udana. Pracujesz wetblendingiem?
Światłocień ładnie rzeźbi figurkę, a jeśli miałbym krytykować to wydaje mi się że:
- metaliki nie trzymają tego poziomu co reszta modelu
- rury/przeguby/kable na łokciach jakieś takie niedokończone albo bec pomysłu - przy całym tym ostrym kontraście wyglądają po prostu na płaski kolor bazowy
- światła rozmieszczone trochę przypadkowo, choć bardzo efektownie. może to tylko wrażenie na podstawie zdjęć, ale tak mi to wygląda.
- frędzle - też takie trochę nie takie...

A reszta - klasa. Masz taki czysty, sterylny styl. Klasyczna "szkoła warszawska" :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Camelson
Jarek Wędrowniczek
Posts: 406
Joined: 13 Dec 2008, o 22:49
Contact:

Re: [PL] No to ja tez sie pochwale :)

Post by Camelson »

No i w Twojej wypowiedzi widac oko fachowca! :)

Właśnie frędzle, metaliki i te rurki na rękach były robione na ostatnia chwile i bardzo kuleją.
Co do przejść to maluje dość gęstą farbą a potem glejzuje. Maluje pośredni tak jakby kolor i potem glejzami przyciemniam i rozjaśniam. Chociaż na małych elementach wystarczy malować kreseczkami gęstą farbą i przejścia same sie ładne robią i nawet z małej odległości nie widac przejść za bardzo :)

Tak na prawde powiem w tajemnicy, że ja nie znam za bardzo technik malarskich :P wszystkiego sam sie uczę technikami prób i błędów, nawet za bardzo nie wiem co to ten wetblending ale domyślam sie ze mieszanie farby na modelu :) tego nie używam bo nigdy mi dobrze nie wyszło, nie potrafię kontrolować dobrze farby tą techniką. :)
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] No to ja tez sie pochwale :)

Post by mahon »

Oj, nie pochlebiaj mi :oops:
;)

A tak bardziej poważnie to tak początkowo podejrzewałem - także na Hussarze, że to glaze'y, tylko że tempo w jakim malujesz sugerowałoby jakąś szybszą metodę ;)

Wetblending to właśnie mieszanie farby na modelu - szybkie, ale niekoniecznie bardzo staranne. Fajnie sprawdza się przy farbach olejnych, a przy akrylach wymaga wprawy albo retardera. Ale jak musisz szybko malować duże ilości modeli i to z mocnym kontrastem - może się przydać :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] No to ja tez sie pochwale :)

Post by Maru »

a przy akrylach wymaga wprawy albo retardera.
powiedział bym że jednego i drugiego :)

dobra a ja powiem co mnie nie leży w tej pracy i od niej odstaje (poza tym co mahon już powiedział)

Turkusowe Naramienniki - przy całej reszcie modelu który zrobiony jest na wysoki kontrast - są po prostu płaskie
i zielona rękawica - nie łapie kolorystyczne tego elementu , i te lakowe pieczęci wyglądają jak zaginione pomidory Marty a nie kawałki laki

a poza tym bardzo fajne i czyste malowane ale nie moja działka :)

- kopnij Orkisza niech sie pochwali Dork Eldarem
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Camelson
Jarek Wędrowniczek
Posts: 406
Joined: 13 Dec 2008, o 22:49
Contact:

Re: [PL] No to ja tez sie pochwale :)

Post by Camelson »

kopie chłopaków cały czas zeby troche tu popisali, moze sie w koncu ogarna :)
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] No to ja tez sie pochwale :)

Post by mahon »

nie kop tylko po dłoniach, bo połamiesz palce i ani nie pomalują ani nie popiszą :mrgreen:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Camelson
Jarek Wędrowniczek
Posts: 406
Joined: 13 Dec 2008, o 22:49
Contact:

Re: [PL] No to ja tez sie pochwale :)

Post by Camelson »

kopie ich po du... ;P
Post Reply