[PL] Pracowania Hacketa

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
Hacket
Posts: 171
Joined: 10 Oct 2008, o 20:44
Location: Olecko/Gdańsk - Poland
Contact:

[PL] Pracowania Hacketa

Post by Hacket »

Witam nazywam się Paweł. Sam maluje od pewnego czasu traktuję to, jako hobby, choć myślę nad wejściem na rynek usług. Dobra tyle o sobie. Aby nie było, że jakiś no-name zaczął pisać. :D
Dziś zamierzam pokazać ogólnie moją galerię niestety zdjęć nowych projektów nie posiadam gdyż są na dość wczesnym etapie i byłby wstyd dawać takie zdjęcia. Teraz maluję i składam Land ridera terminus pattern, 4 blade maidenki do Chronopii oraz kończę dioramę roboczą nazwaną "the Summoning". Oczywiście efekty pracy będę tu zamieszczać systematycznie, (jeśli dam rade, bo strasznie leniwy jestem).

Dziś daję link do mojej galerii na Comonie na początku jest moja duma, czyli squad DkoK który wygrał II miejsce w konkursie malarskim (edycja wakacyjna) na wh40k.pl Gloria Victis.
http://www.coolminiornot.com/artist/Casterino

http://i15.photobucket.com/albums/a364/ ... /final.jpg (fotka w większej rozdzielczości).
Wisnia

Post by Wisnia »

hmm... Figsy kojarze, widziałem już kiedyś... Czy to Ty, Bromor? :D


Pozdarwiam

Wisnia
Hacket
Posts: 171
Joined: 10 Oct 2008, o 20:44
Location: Olecko/Gdańsk - Poland
Contact:

Post by Hacket »

[NEOkid mode ON] Jestem wielkim plagiatorem, który ukradł jakiemuś mało znanemu malarzykowi zdjęcia podpisując się pod własną ksywką muahahaaha[NEOkid mode off].
A tak na serio tak to ja Bromor (występuje także pod ksywkami Hacker, Bartok, Casterino). Fakt Bromor był moim pierwszym nickiem, ale jednak ochłonąłem po chorobie zwanej Gothickozą i w 2005 zapożyczyłem imię przywódcy "Szalonych Malarzy z Brooklynu"(czy coś takiego), który walczył w programie na Discovery "Wysypisko" kto oglądał ten powinien wiedzieć. Tyle powiem na ten offtopik, aby było jasne.

A wracając do tematu znalazłem zaginioną rękę z mieczem do przywódczyni Blade maidenki dziś, więc wracam do malowania drużyny :).
Dam link przykładowy abyście wiedzieli, o co chodzi.
http://www.geocities.com/rob_jedi/F-Blade_Maiden.jpg
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

Cześć :) masz fajny styl, wyrazisty. Podoba mi się, efekt jaki osiągnąłeś na sztandarze, bo dzięki widocznym pociągnięciom (kreskom) wygląda na rozedrgany i w ruchu.
Do pełni szczęścia brakuje mi drobiazgów takich jak dopracowanie odprysków. No i z pewnością pogłębiłabym światłocień na spodniach.

Jestem Ciekawa jak sobie poradzisz z tym II modelem :) ma trochę mniej ubrania ... mnie się mało podoba ten model :roll: chyba za to "przyklejone" futro do tułowia go nie lubię.
-- Ańa

Image
Hacket
Posts: 171
Joined: 10 Oct 2008, o 20:44
Location: Olecko/Gdańsk - Poland
Contact:

Post by Hacket »

Co do maidenek to cały oddział (sztuk 4) skończyłem malować foty strzeliłem, ale na razie nie mam chęci obrabiać. Także diorama skończona jest. A teraz chcę dać coś z zupełnie innej beczki jest to bardzo wczesny WiP. Jest to lekka konwersja Terminatora dodanego do WD (w planach tez mam Ork Noba z tego samego wydania).

Jak widać na razie tylko metale są pomalowane, z czego jestem dumny (tandem ink+ woda + ludwik najlepszy). Będzie to kolejny terminator do moich Templarów.

Na razie pytam o metale jak wam się podobają, co można by było jeszcze poprawić?

ImageClick to see full-sized image
Marek
Posts: 533
Joined: 30 Jun 2008, o 15:56
Location: Lublin

Post by Marek »

Najbardziej podoba mi sie.. hmmm. przepraszam za wyrazenie, ale tylek. Mniej obrecze na nogach, ktore moglyby byc bardziej przyciemnione od wewnatrz (tak jak tylek). Najmniej bron - moze dlatego ze zdjecie robione z duzym powiekszeniem - ale wyglada jakby byla troche napackana. Celownik jest caly srebrny, a te dzyndzle za nim cale czarne, lufa od boku srebrna, od przodu ciemna... Nie bardzo mi to pasuje.
Za to swietne sa czaszki i skorpion na pancerzu.

Sadze ze dasz rade zrobic z tego fajny model.
Hacket
Posts: 171
Joined: 10 Oct 2008, o 20:44
Location: Olecko/Gdańsk - Poland
Contact:

Post by Hacket »

Obiecywany update. Tym razem z sword maidenkami do chronopii oraz dalszy postęp z terminatorskim wipem.

Co do maidenek by to taki swoiste przypomnienie malowania NMM oraz skóry celem miła być TT bez rewelacji, co przyznać muszę udało się? Sam wole jednak true metalikami malować wiec pewnie do NMM długo nie wrócę, (choć zdarzyć się może dużo).

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Sorry za słaba obróbkę, ale to, co powinno być jest a to jest ważne :)

Co do Terminatora to jest już na ukończeniu prawie zostało tylko doszlifować wszystko i dokończyć podstawkę (7-8 roboczogodzin już jest)

ImageClick to see full-sized image

Maidenki malowałem dla przyjemności, lecz dzięki nim łatwiej mi będzie teraz malować figurki, które ostatnio zakupiłem (formy Resina planet, Dragonblood, Reaper).
Hacket
Posts: 171
Joined: 10 Oct 2008, o 20:44
Location: Olecko/Gdańsk - Poland
Contact:

Post by Hacket »

Ale wtopa nie zauważyłem że złą fotkę terminatorowego wipa dałem a opcji edit nie widzę.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Hacket
Posts: 171
Joined: 10 Oct 2008, o 20:44
Location: Olecko/Gdańsk - Poland
Contact:

Post by Hacket »

No i update na koniec miecha z racji braku czasu dopiero teraz.

Na początek o Terminatorze malowałem go około 8 godzin niestety cały efekt pracy został trochę spaprany przez lakier matowy, czego się nie spodziewałem, ale cóż mówi się trudno. Jedną rzecz na zdjęciu jednak nie mogłem jakoś pokazać a mianowicie złoty ornament na naramienniku ma znacznie większa głębię koloru niż na zdjęciu. W sumie wstydu grać nim i pokazywać nie będzie a jak wam się podoba?

Druga pracka to już w końcowym stadium to Mareal z Reapera. Aż się zdziwiłem, że żadnej na Comonie nie znalazłem a sam wygrałem ja na allegro za 10 zł. W sumie za bardzo się nie "mordowałem?, czyli malowana była dla zabawy. Dzisiejszej nocy zresztą poprawiłem większość rzeczy.

Jeszcze maluje jedną figurkę a mianowicie Kylien z Dragonblood, ale jest na razie w bardzo wczesnym stadium, że nie warto jej pokazywać. A do malowania czeka Dalia female barbarian z Resina Planet (w końcu doszła do mnie z UK :).

Terminator
http://www.coolminiornot.com/207070

Mareal
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Jeśli chcecie to komentujcie jak najbardziej jestem otwarty na krytykę . :twisted:
http://hacketo.deviantart.com/

Draw and paint stuff 2d and miniatures

working on : 4 terminators, Dark eldar Sucubuss
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

:) najładniejsza w tym modelu IMO jest skóra i twarz.
Czysto i gładko Ci wyszło.


Przy reszcie właściwie jest jeden szkopuł:
niedopracowane granice, zwłaszcza myślę tu o nieczysto ujawniającej się czerni we wgłębieniach.

Wydaje mi się, że za dużo czarnego wash'a nałożyłeś na metale i wyszły przez to płasko.
Co bym Ci radziła, to konsystencję wash'a nie nakładać po całości, a w bardziej kontrolowany sposób umieszczać go w cieniach.
Czyli nie rób z pędzla gąbki - wytrzyj nadmiar i cieniuj metaliki tam, gdzie ten cień rzeczywiście powinien się znajdować :)

Albo jeśli wolisz, to na widoczny na zdjęciu efekt nałóż kolejną warstwę czystego melicznego koloru.
Umieściłaby go na ostrzach i w miejscach bardziej naświetlonych.

Model jest na tyle fajniutki, że bardzo jestem ciekawa, co za podstawkę do niej wymyślisz :D
-- Ańa

Image
Post Reply