[PL] Orc Boyz

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
Luk

[PL] Orc Boyz

Post by Luk »

Witam! Oto czterech moich orkow. Reszta wkrotce. Sorki za fotke. Dopiero zaczynam zabawe z cyfrowka :)

ImageClick to see full-sized image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

RE: [PL] Orc Boyz

Post by mahon »

Mam nadzieje ze ta fotka jest niezbyt daleka od prawdy. Staralem sie odgadnac jak moga wygladac... Za duzo nie kombinowalem...

ImageClick to see full-sized image

Ogolnie mi sie podobaja, zwlaszcza jako czesc armii / oddzial. Przede wszystkim sa BARDZO starannie i czysto pomalowani, a to znaczy ze spokojnie mozesz zaczac juz kombinowac z bardziej zaawansowanymi technikami! No, chyba ze nie chcesz :D

Jesli chodzi o mnie, to radzilbym jasniej zrobic rozjasnienia na krawedziach, podkreslic w ten sposob wypukle faldy na ubraniach, troche podkreslic mimike i wlokna miesni. Bez przesady - tylko troche.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

[PL] Orc Boyz

Post by Slawol »

Zieloni, Zieloni! Cos dla mnie do obgadania :D

Podzielam zdanie Mahonia, malowac starannie i dokladnie juz umiesz i robisz to bardzo dobrze! Szczegolnie widac to na skorze i na rowno polozonych metalikach.

A co do rozjasnien, to rowniez przychylam sie do propozycji zastosowania bogatszych technik, naprawde niewiele potrzeba do tego, moze byc dodatek do bazy bialego i/lub zoltego - bedzie wtedy odpowiednio jasniej/bladziej lub zywiej/cieplej. A do warg mozna uzyc jakiegos cielistego koloru, wtedy doda im to realizmu. Aha, kly w paszczach mozesz potraktowac tak samo jak rogi w helmie, bo teraz sa takie zwykle troszke, biale ;) No chyba, ze takie maja byc ;)

A te bialo-czarne kity to juz w ogole sa bajeranckie :mrgreen:

Bardzo udane te figurki sa, podstawki tez bardzo ciekawe :) Czekamy na kolejne prace!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Luk

Re: [PL] Orc Boyz

Post by Luk »

Slawol wrote: A co do rozjasnien, to rowniez przychylam sie do propozycji zastosowania bogatszych technik, naprawde niewiele potrzeba do tego, moze byc dodatek do bazy bialego i/lub zoltego
W sumie dodaje zoltego ale uzywam tej mieszanki ino na twarzy i kostkach palcow. Rozumiem ze moglo by byc tego wiecej?. hmm :D

Zeby staram sie robic by przechodzily z brazu do bieli, moze fotki tego tak nie oddaja.


Dzieki za komentarze. Fotki nowe beda sie pojawiac bo mam jeszcze pare pomyslow. Mam nadzieje ze sie jakos uda je wykonac.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

[PL] Orc Boyz

Post by Slawol »

Ano, faktycznie, teraz sie przyjrzalem uwazniej i widac tam na klach braz... ;) Moj monitor jest juz stary i wypalony troche, przez co przy robinieu fotek i ogladadniu innych nie zawsze wszystko od razu widac :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

RE: Re: [PL] Orc Boyz

Post by mahon »

Doradzilbym kolor kremowy lub kosc sloniowa (np. bleached bone) zamiast zolci albo bieli - nie przebarwi tak jak zolty i nie wypali kolorow tak jak biel.

Oto jak ja bym radzil rozlozyc rozjasnienia (z dodatkiem bleached bone) i cienie (z dodatkiem schorched brown):

ImageClick to see full-sized image

obrazek zrobiony na szybko, ale widac o co chodzi...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

RE: Re: [PL] Orc Boyz

Post by kacpero »

podziwiam staranne i czyste malowanie..
otrzymales juz kilka cennych rad od mahonia i Slawola.. od siebie moge zaproponowac jeszcze rozpoczecie zabawy z metalikami: cieniowanie przy uzyciu washy.. uzyskasz w tes sposob kontrasty, ktore uatrakcyjnia Twoje modele.. na poczatek proponuje sprobowac czarnego, ewentualnie ciemny braz.. ..ze swoja starannoscia powinienes uzyskac zadowalajace efekty..
w dziale tutoriale masz zreszta 2 artykuly (autorstwa mahonia i Szarego) na temat malowania metalikow..
polecam rowniez rewelacyjny artykul napisany przez automatona (jest gdzies na forum wersja polskojezyczna)..
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

RE: Re: [PL] Orc Boyz

Post by IRKUCK »

na pierwszych zdjeciach czegos mi brakowalo i po szybkim tutorialu Mahonia juz wiem ze skora byla za ciemna :P
ogolnie ladnie czysto, tylko cos jeszcze zrobic z metalikami i bedzie ok :)
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

RE: Re: [PL] Orc Boyz

Post by Ana »

Wszystko napisaliscie :)
tak tak starannie, fajna kolorystyka.
Widac, ze kolejny (dosc oczywisty krok do ulepszenia) czyli mocniejszy swiatlocien nie bedzie dla Cibie w najmniejszym stopniu klopotliwy :twisted:
-- Ańa

Image
Eljot

Post by Eljot »

orkZ, orkZ, orkZ...
:D
Cudne Hopaki soM.

A tak powaznie. Zgadzam sie calkowicie z wczesniejszymi opiniami. Czyste i staranne malowanie. Jesli to Twoje poczatki malowania to pozazdroscic ;) i pogratulowac talentu i umiejetnosci.
Mi osobiscie jednak takie malowanie do orkow calkowicie nie pasuje. Brud, ziemia, zaschnieta krew i rdza... tego mi brakuje.
Post Reply