[PL] Caradryan

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Kotlet_Schabowy

[PL] Caradryan

Post by Kotlet_Schabowy »

Kolejny elf. Po wielu tygodniach w końcu udało mi się skończyć malować tą figurkę. Dawno nie bawiłem się zielonym kolorem ,ale myślę ,że ten odcień prezentuje się dość przyzwoicie. Zadowolony jestem także z halabardy i ze złota. Trochę po eksperymentowałem na hełmie i na tym motylku ,ale efekt tych prób pozostawiam do Wam oceny.

Ogólnie bardzo dobra rzeźba, choć odlew mógłby być trochę lepszy.



ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
alvarezwawa

Post by alvarezwawa »

Prezentuje sie naprawde zacnie. Przyczepilbym sie jedynie do twarzy, ktora wydaje mi sie potraktowana zwyczajnie po macoszemu - nie rozumiem tych jasniejszych kresek na czole, gdzie zmarszczki ukladaja sie poziomo, nie na ukos. Przydalyby mu sie tez rzesy w postaci ciemniejszej kreski tuz nad bialkiem. Pozatym czuje nieco za duza roznice miedzy gladkimi przejsciami na figurce i drybruszowaniem na podstawce. Moglbys pokusic sie o wrzucenie nieco glebszych cieni w miejscach gdzie stykaja sie rozne kolory (tyl helmu - miedzy szmatka a NMM, a takze z boku - miedzy biala tkanina a plaszczem).
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Post by Nameless »

przepraszam, opinia bedzie krotka i tresciwa tym razem.
spaprales figurke twarza. niewazne co jest na reszcie modelu i jak dobrze to pomalowales.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Urbik

Post by Urbik »

Cóż...model pomalowany pięknie, ale twarz nieco średnia. Myślę, że to wina złego odlewu, bo do reszty nie można się w jakikolwiek sposób przyczepić ;)
MartiusMarsGradivus

Post by MartiusMarsGradivus »

zgadzam sie z przedmówcami twarz jest plewna ale zielony płaszczyk i hełm sa zajefajne :)
Kotlet_Schabowy

Post by Kotlet_Schabowy »

Problem w tym ,że ten jegomość ma na czole wyrzeźbiony jakiś symbol stąd też te nietypowe rozjaśnienia...
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Post by kacpero »

bede rzeczowy i konkretny:
co mi sie nie podoba:
-twarz - tak jak pisal Nameless, niestety zepsules ten element i odbija sie to na jakosci calej figurki
-zielony plaszcz - przejscia kolorystyczne sa plynne, jednak na Twoim poziomie zaawansowania to nie wystarczy.. w tym momencie plaszcz jest po prostu nudny.. warto byloby pobawic sie troche kolorystycznie zamiast dzialac caly czas w kolorze lokalnym - malujac NMM pokazales ze potrafisz ciekawie dobierac kolor.. dlaczego nie zrobiles tego na tak duzym obszarze jakim jest plaszcz??
-klejnociki: a raczej różne punkty rozmieszczenia bialych blikow swiatla - raz z lewej a raz z prawej (patrz: halabarda, front figurki)
co mi sie podoba:
-glównie NMM.. w wielu miejscach bardzo sugestywny.. momentami kojarzy mi sie troche z NMM Razzy.. jakbys bardziej pocisnal to moglbys oziagnac zblizony poziom..
srebrny NMM jest lepszy od zlotego, któremu przydaloby sie wiecej blikow swietlnych dla osiagniecia tego samego poziomu sugestywnosci/zludzenia realizmu co srebrny
przy okazji: dlaczego z jednej strony halabardy sa takie ukierunkowane bliki swiatla a z drugiej juz nie??
podoba mi sie drybrushowana podstawka.. fajne kolorki.. podoba mi sie efekt, moze konwencja troche odbiega od całości ale mi to nie przeszkadza (tylko to zielone coś jakos mało integruje sie z całością)

freehand bardzo klasyczny.. nie wnosi nic nowego..

generalnie figura bardzo dobra choć nie moje klimaty
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Kotlet_Schabowy

Post by Kotlet_Schabowy »

Kacpero,

O twarzy już pisałem. Pewnie gdyby rzeźba było troszeczkę przyjaźniejsza to całość wyglądała by inaczej.

Zielony faktycznie mógłby być bardziej wyszukany ,ale mówiąc szczerze od początku planowałem uzyskać taki kolor więc trzymałem się pierwotnej koncepcji.

Blik na klejnocie na halabardzie rzeczywiście powinien być przesunięty trochę w prawą stronę. Malując oddzielnie rękę z bronią trochę się "zagapiłem"...

Czemu nie ma tych dodatkowych rozjaśnień z tyłu halabardy? Nie wiem jakoś uznałem ,że drugiej strony mogą wyjść trochę dziwnie w stosunku to tych z przodu...

No a freehandów to ja się dopiero uczę i za nim któryś z ambitniejszych malunków zagości na mojej pracy minie trochę czasu.

Tak czy inaczej dzięki za wszelkie sugestie i komentarze. Dzięki nim się rozwijam.(chyba)...
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

bardzo fajna praca poza wspomniana twarza - nie zeby mi sie nie podobała ale odstaje od reszty :)
jakby nie było - bardzo ibejowy model :razz: :wink:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

Bardzo mi się podoba kolorystyka (taka ładnie zabawkowa) i gładkość też super - z wyjątkiem tych wielkich uszu na pancerzu (tam widać niestaranne przejścia).

Ale za tę twarz to powinieneś spać na potłuczonym szkle przez rok - dobrze ci Nameless powiedział - zabiłeś tę figurkę. Utnij mu głowę, to zyska na jakości :D

A teraz żarty na bok - po co mu te dziwne fałdy na czole? Wygląda jak poparzony albo jakby mu się skóra obsuwała na oczy....

PS - ta rzeźba na twarzy jest rzeczywiście koszmarna: ostatnia fotka :lolsign:
PPS - Kacpero, należy ci się nagroda im. Namelessa za rzeczowy komentarz. leżę plackiem i podziwiam....
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply