[PL] Malowanie zoltego

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Post Reply
kurka_z_podworka

[PL] Malowanie zoltego

Post by kurka_z_podworka »

Muszę pomalować sporo figs na ładny żółty, niestety nie bardzo potrafię znaleźć dobrą bazę pod ten kolor. Myślałem od wyjścia od jakiegoś pomarańczowego ale wolał bym coś bardziej stonowanego. Proszę o poradę odnośnie jaką farbkę powinienem zakupić (najlepiej z RMS)

Pozdrawiam
Kurka
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

RE: [PL] Malowanie Żółtego

Post by Demi_morgana »

ja bym zaczał malowanie zótego od białego podkładu - i to bezapelacyjnie :)
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
kurka_z_podworka

Post by kurka_z_podworka »

Hyhy! aż takim noobem nie jestem :)
chodzi mi o kolorek od którego zacznę już po białym podkładzie np w wypadku czerwonego był by to Bloodstain Red
Dodam że to ma to być taki klasyczny Golden Yellow Citadela
więc od czego zacząć?
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

golden yellow? :think:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
kurka_z_podworka

Post by kurka_z_podworka »

czy ktoś trybi o co mi chodzi :wink:
jak chcę pomalować coś do blood red to zaczynam od ciemniejszego np scab red i pozostawiam go w zakamarkach i wszędzie tam gdzie powinno być ciemniej
Teraz chcę pomalować np płaszcz do Golden Yellow ale nie mam pojęcia co ma być tym CIEMNIEJSZYM, BAZOWYM kolorem
i właśnie o to jest moje pytanie

uff
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

[PL] Malowanie Żółtego

Post by Slawol »

Skoro w czerwieniach masz gotowe ciemniejsze odcienie, to w żółciach możesz sobie takowe samemu stworzyć... Dlaczego więc nie zmieszasz koloru Golden Yellow z jakimś brązem, żeby go przyciemnić? Możesz użyć oczywiście innego koloru z ogólnej tonacji brązów i żółci lub zrobić mieszankę z trzech odcieni... proporcje to kwestia prób i eksperymentów... Nie widzę problemu... ;)

Pozdrawiam
Sławol
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

no wiec pisze zupełnie serio: golden yellow :)
przy tak jasnym kolorze wolałbym przyciemniac baze niz rozjasniac... moj golden yellow słabo kryje i mam uraz do tej barwy
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
kurka_z_podworka

Post by kurka_z_podworka »

Oczywiście że mieszanie GY z czymś ciemniejszym dało by rade ale jako ze jestem najleniwszą osobą jaką znam a figsów do pomalowania jest sporo pomyślałem że zapytam czy znacie jakiś kolorek od którego mógłbym od razu zacząć malowanie, musi on być znacznie ciemniejszy niż GY bo malowanie ma być stołowe, spory kontrast itd itp
Przemas

Post by Przemas »

ja zazwyczaj zaczynam od mixu golden yellow+snakebite letaher, lub golden yellow + liche purple
Post Reply