[PL] W co i czym gracie ?

O tym co małe ludziki robią na polach, eee... stołach bitewnych ;)
Post Reply
Slipper

Post by Slipper »

A co proponujesz ? ;)
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

ja bym zaczał od warhammer fantasy battle:
nie musisz sie wypruc zeby uzbierac armie, rozgrywka jest dynamiczna jak japonska kolej magnetyczna a zasady mozna łatwo modyfikowac... :doh:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

@slipper - mam nadzieję, że załapałeś ironię w wypowiedzi Demiego :pray:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slipper

Post by Slipper »

Niestety tak ;)
Szary
Posts: 1584
Joined: 7 Aug 2005, o 00:15
Location: Czestochowa/Krakow - Poland
Contact:

Post by Szary »

Co kto lubi. Ja uwielbiam przesuwać morze skavenów niszcząc wroga ... :twisted:
Szary

Image
DiaCon

Post by DiaCon »

a ja rzucać 48 kostkami co turę gdy moje krasnoludy oddają salwę w kierunku wrogów :roll:
Slipper

Post by Slipper »

Szary wrote:Co kto lubi. Ja uwielbiam przesuwać morze skavenów niszcząc wroga ... :twisted:
Kto to Ci skaveni ?
DiaCon wrote:a ja rzucać 48 kostkami co turę gdy moje krasnoludy oddają salwę w kierunku wrogów :roll:
A ja uwielbiam rzucać 10 kostkami co turę gdy moi marynarze oddają strzały z bolterów (narazie 10!) :)
espoo

Post by espoo »

Slipper wrote:
Szary wrote:Co kto lubi. Ja uwielbiam przesuwać morze skavenów niszcząc wroga ... :twisted:
Kto to Ci skaveni ?
Mowa tu o jednej z armii w Warhammer Fantasy Battle. Ogolnie rzecz ujmując jest to armia przerośniętych szczurów dość dobrze rozwiniętych technologicznie. Jest ich zawsze bardzo dużo na stole(zwykle 2-3 razy więcej niż moich elfów :( ), mają fajną magie, fajne maszynki strzelające. Ogólnie mocna armia.
BTW Szary jeszcze kiedyś zmasakruje te twoje szczury. Tylko powiedz kiedy :rifle: :army:

Tu jest co samo GW pisze o skavenach:
http://uk.games-workshop.com/skaven/
MartiusMarsGradivus

Post by MartiusMarsGradivus »

Slipper wrote: Co byście polecili komuś co zaczyna przygode z tymi grami ?
ja polecam sst :P Armie sa dosc tanie w porównaniu do takiego wh40k :)
a jesli chodzi o armie to oczywiscie Arachnidzi :) latwo sie ich maluje :wink:
ale ze sklejaniem jest problem :( lepiej jest ich kleic super glutem itp bo kleje do plastikow tego nie lapia (przynajmniej w moim przypadku ) :? naszczescie sst nadrabia to odjechanymi figsami :twisted: np taki plasma bug 8)
ale czego mozna oczekiwac od tak mlodej firmy jak Mongoose Publishing
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

uwazam ze mase piechoty mozna znacznie ciekawiej przesuwac takze w innyh grach :) choc ja osobiscie preferuje male starcia...

przykladowo czekajacy na reedycje Warrior Kings lepiej moim zdaniem oddaje realia (pseudo)sredniowiecznej (masowej) walki, gdzie glownodowodzacy ma jedynie ogolny wplyw na przebieg bitwy - panuje nad rozstawieniem wojsk, ogolnym kierunkiem ich marszu - a i to jedynie w pewnym zakresie, bo nie sposob byc wszedzie i wiedziec wszystkiego. zatem po wydaniu rozkazu marszu na dane wzgorze albo do starcia z dana jednostka wroga, kontrolowanie takiego "klocka" staje sie znacznie trudniejsze i zdany jest on w duzej mierze na inicjatywe wlasnego dowodcy i temperamenty zolnierzy. troche podobnie do warmastera (swoja droga rowniez niezlego).
dopiero po zrealizowaniu (albo tez przynajmniej probie) takiego zadania pojawic sie moze okazja ponownego okreslenia celu danej jednostce (lub grupie jednostek)

ale oczywiscie co kto lubi - sam latami gralem w WFB (od poczatkow 4 do 6 edycji), potem w 3 i 4 edycje 40K, a z innych gier GW to jeszcze pasjami w Necromundę i Mordheim, oraz nieco w Man O Wara (przednia gra!!) oraz BattleFleet Gothic (tez ciekawa mechanika). Więc raczej ogólne rozeznanie mam w tym temacie.

Obecnie jednak pewne ograniczenia tych systemów zmniejszyły moje zainteresowanie nimi :(

@MartiusMarsGradivus - znam systemy gdzie armie są jeszcze tańsze, bo gra się świetnie nawet 2-3 modelami ;)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply