[PL] Gotowe prace banana

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
espoo

Post by espoo »

Złoty bardzo fajnie ci wyszedł, ale do sierści się nie umywa. Jak ją malowałeś jeśli można wiedzieć? też muszę pomalować koniki pod moje leśne elfy 8)
banan
Posts: 106
Joined: 28 May 2006, o 11:09
Location: Wrocław, Poland

Post by banan »

Sierść to scorched brown rozjaśniany bleached bonem. Cienie to scorched brown+liche purple+odrobinka czarnego. Ale generalnie nie polecam malować tak całego oddziału- rzeź czasowa :)
my blog:
https://blobofpaint.github.io/

profiles:
puttyandpaint.com/blobofpaint
instagram.com/blobofpaint_minis/
coolminiornot.com/artist/blobofpaint
coolminiornot.com/artist/chiquita
espoo

Post by espoo »

banan wrote:Ale generalnie nie polecam malować tak całego oddziału- rzeź czasowa Smile
Ale za to jest efekt. :D Wielkie dzięki. Wypróbuje.
Gazza
Posts: 307
Joined: 1 Nov 2005, o 14:27
Location: Poznan, Poland

Post by Gazza »

Sierść sierścią Espoo, ale ten złoty jest wspaniały! Aż nie mogę uwierzyć, że tak prostą (sorry, że tak to ująłem - nic nie chcę ujmować pracy) techniką! Aż nie mogę doczekać się kiedy przećwiczę to na jakimś modelu.
Cold "Strobe Light Network"
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

najlepiej jest jeśli prostą techniką udaje się uzyskać tak dobre efekty. za to należą mu się brawa :)

większa to dla mnie sztuka niż osiągnąć taki efekt skomplikowanymi metodami :D
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

fajnie idzie :D co dalej?
-- Ańa

Image
banan
Posts: 106
Joined: 28 May 2006, o 11:09
Location: Wrocław, Poland

Post by banan »

Wielkie dzięki za komenty!

Włoski zrobione, ale nie jestem z nich zadowolony... chyba gryzą się nieco z całością. Zbliżenie pyszczka:

ImageClick to see full-sized image
my blog:
https://blobofpaint.github.io/

profiles:
puttyandpaint.com/blobofpaint
instagram.com/blobofpaint_minis/
coolminiornot.com/artist/blobofpaint
coolminiornot.com/artist/chiquita
banan
Posts: 106
Joined: 28 May 2006, o 11:09
Location: Wrocław, Poland

Post by banan »

ImageClick to see full-sized image

Wip nekrońskiego Lorda. Metaliki raczej gotowe, zostały paciorki na jego włóczni. Naramienniki będą ciemnoczerwone, a maska koścista.
my blog:
https://blobofpaint.github.io/

profiles:
puttyandpaint.com/blobofpaint
instagram.com/blobofpaint_minis/
coolminiornot.com/artist/blobofpaint
coolminiornot.com/artist/chiquita
Tomi

Post by Tomi »

Co do konika. Rzeczywiście powala, zarówno sierść jak i złoto. Do drugie IMO w szczególności :)
Pozwolę się spytać. Pisząc "poprawione" chyba nie masz namyśli suchopędzla ???
Grzywa, zgadzam się z tobą, że nie pasuje. Wedle mnie jest zbyt szara i wygląda na drugim zdjęciu wręcz plastikowo.

Co do tego metalszkieleta ;) Rozumiem, że metaliki wycieniowane ;) Mi się podoba. Rozjaśnił bym tylko trochę palce jego lewej ręki (ta wyciągnięta). Ale to już kwestia gustu.
A płaszcz będzie miał jaki kolor ???

I jeszcze jedno pytanie. Co to znaczy, że używasz "medium opuźniającego (najtańszego Very Happy)." ???
Co to właściwie jest ??? (jakiś żart)
banan
Posts: 106
Joined: 28 May 2006, o 11:09
Location: Wrocław, Poland

Post by banan »

Co do konika. Rzeczywiście powala, zarówno sierść jak i złoto. Do drugie IMO w szczególności Smile
Dziękuję :)
Pisząc "poprawione" chyba nie masz namyśli suchopędzla ???
Nie, używałem farby z dużą ilością wody.

Lord- oczywiście metaliki wycieniowane (w kilku miejscach przejścia od prawie czarnego poprzez boltgun, chainmail aż do mithrilla), ciężko się je fotografuje przy jednym źródle światła. Płaszczyk- ziemista, połamana brązem zieleń.

Medium opuźniające- spowalnia schnięcie farby nie rozcieńczając jej tak jak woda. Moje to "medium opuźniające do farb akrylowych" prod. Renesans, 100ml :)
my blog:
https://blobofpaint.github.io/

profiles:
puttyandpaint.com/blobofpaint
instagram.com/blobofpaint_minis/
coolminiornot.com/artist/blobofpaint
coolminiornot.com/artist/chiquita
Post Reply