[PL] WARSZTAT DEMONA

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
DEMON_COLOR

[PL] WARSZTAT DEMONA

Post by DEMON_COLOR »

Witam wszystkich :)
Tak sobie siedziałem i myślałem i doszedłem do wniosku pewnego.
Po co mam robić kilkanaście tematów i zawalać bzdetami różnymi forum skoro mogę stworzyć jeden temat i w nim własnie pokazywać swoje prace - podczas produkcji :) I tak oto własnie zakładam temat WARSZTAT DEMONA w którym będę co jakiś czas zamieszczał zdjęcia prac które aktualnie realizuje wraz z krótkim opisem i chętnie wspomogę się waszymi ocenami i być może jakimiś konkretnymi pomysłami na rozwiązanie danego problemu(jeżeli oczywiście będziecie chcieli się nimi podzielić :wink: :roll: :P ).
I tak jako pierwsze :

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Sicarius - jakiś tam bohater specjalny do ultrasów ;) Pewnie pójdzie pod młotek :D To jest mój pierwszy w życiu Ultramaryniarz i szczerze mówiąc troche się obawiałem jak podejść do pancerza. Jednak wydaje mi się ,że mieszanka kolorów którą znalazłem jest całkiem odpowiednia. Na tym również modelu postanowiłem zastosować inny sposób cieniowania tzn. z odbiciem światła na środku powierzchni rozchodzącym się promieniście a nie od rogu bądz krawędzi. Czyli tak bardziej normalnie ;):) Zmieniłem tez lekko recepturę na ZŁOTY NMM :):)
Ja z efektu jestem bardzo zadowolony;) co myślicie ?? CO DO TWARZY - TO MIAŁA BYC CIEMNA KARNACJA I JEST !!! dlatego uprzedzam ,żeby sie tego elementu akurat nie czepiać.

ImageClick to see full-sized image

A to jest figurką robiona na zamówienie ;) Właśnie nad nią pracuję . Jest to LORD z rodziny HARKONNENOW (czy jakoś tak ;P) . Nie kumam zabardzo o co z tym chodzi ale wiem tyle ,że ma to być opasły grubas , wykrzykujący rozkazy, machający stormbolterem i mieczem i unoszący się nad ziemią (czytaj. latający) przy pomocy pasa odrzutowego w który to ma być wyposarzony. I te kuleczki co mu z brzucha wystają to sa poczatki tego właśnie roketowego pasa :D Jakieś sugestie??

ImageClick to see full-sized image

I zdjęcie ostatnie ;) Miał to być TAJNY KURDE ŚCIŚLE PROJEKT ale nie będzie. Więc to co widzicie to jest lewa łapa od mojego VENERABLE DREDA :) Troche kolesia pociąłem i w rezultacie z włąsciwej figurki zostanie jakieś 30 % po skończeniu :) Dred będzie sporo większy po skończeniu od jego standardowego poprzednika ;) mniej więcej jakies 50 % :) No to czekam teraz na jakies sugestie i oceny :):)

pzdr

DEMON C.
INFERNO

RE: WARSZTAT DEMONA

Post by INFERNO »

Ultras jak na razie bomba, co prawda moglbym sie przyczepic do tego iż przejścia mogły by być trochę płynniejsze, ale myślę że to jest kwestia tego iż jest to WIP. Fajny niebieski no i złoty jest extra... takie stare złoto...

A lord Harkonen pochodzi z książki Franka Herberta "Dune" i jest wybitnie paskudnym typem.

Pozdro
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

RE: WARSZTAT DEMONA

Post by Demi_morgana »

chyba bede tu czesciej zaglądał - obiecujacy temat :razz:
jesli chodzi o barona to mialem nieco inne jego wyobrazenie - bardziej zwyrolskie chociaz tez tez jest zupełnie spoko :)
a co do malowania ultraska to jak zwykle bomba - jak na nie patrze to az mnie kusi zeby spróbowac przełamac sie do nmm :roll: :wink:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

RE: WARSZTAT DEMONA

Post by mahon »

prawda prawda. ja sobie harkonnena wyobrazalem jako niezlego paskuda, ale z tego co wiem to ten mial byc zadbany i czysty - choc upasiony.

a w ogole to mi sie te prace podobaja. twarzy ultrasa nie skomentuje, bo to chyba jakis element naplywowy z Ameryki Lacinskiej - Mambo no 5 chyba ;) Za to niebieski i złoto mi się bardzo podobają.

Konwersje i rzeźby - miodzio! czekam na więcej!
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
micdlu

Post by micdlu »

Pracki bardzo fajne i ogolnie nie przyczepiam sie do niczego jezeli chodzi o malowanie :wink: .
Demon - zdradzisz jak malowales ten pergamin (płótno) miedzy nogami tego ultrasa? Bo siedze i kombinuje jak tu takei cos uzyskac do jednego z moich mini :wink: .
Slawek

Post by Slawek »

Jeśli chodzi o Barona to mam jedną sugestię. Obejrzyj "Diunę" Lyncha a dopiero potem bierz sie za robotę
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

klient wyraznie chciał "czystego" barona - ten filmowy wygladał raczej jak lord nurgla albo slaanesha :D
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Post by Nameless »

ultras - blyszczy sie ten pancerz, oj blyszczy :p Pomalowany swietnie, czekam na dalsza czesc.
baron - no coz, przeczytaj ksiazke, zobacz stary film Lyncha albo nowsza, telewizyjna wersje (nie pamietam czyja). ogolnie rzecz biorac - harkonnen byl oblesny i tlusty, ale nie "nurglowy". Twoja rzezba jest na razie ok.
reka dreda - niby w porzadku, ale przydalby sie jakis pancerz albo oslona. Na razie widze bardzo krucha i latwo do uszkodzenia czesc, a nie pancerz 12 ;)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

w filmie był obleśny. mega obleśny - mieł paskudną skóre i prawie przez ekran czuło się jakiś niemiły smród...
a w książce był niezłym draniem :D
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Eliash

Post by Eliash »

no no :D ładny nmm kuba :D :P złoty jest swietny, niech zgadne 3-kolorowy ;>:P jak chcesz zeby nmm był jeszcze bardziewj naturalny, mógłbys sprobowac gdzieniegdzie dac ciemne odbicia na pancerzu, nie tylko swiatlo sie w nim odbija, wiesz o co cho? :)

łapa dreda- jak na razie nieźle, zobaczymy co z tego bedzie ale jest git :)
Post Reply