Twarze , twarze , twarze i jeszcze raz twarze!

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Post Reply
a1EL

Twarze , twarze , twarze i jeszcze raz twarze!

Post by a1EL »

No wlasnie nie umiem wogole malowac twarzy ja jak widze taka jak http://sakhet.rsc.pl/displayimage.php?album=145&pos=5 to normalnie az mi sie niechce malowac dalej
PROSZE WAS NAPISZCIE JAKIS ARTYKUL na ten temat napewno wielu osoba sie przyda... wiem ze sa artykuly juz takie ale nie po polsku i niesa za dobre
Ps. Ile trzeba miec farb do malowania twarzy bo ja mam jedna heh
Eliash

Post by Eliash »

noi ta jedna farba to zdecydowanie za mało :P i moze jak bedziesz miał wiecej farb beda lepsze efekty :P

ja np. do malowania wogole ciała, twarzy itd tak jak na zdjeciu używam :
terracotta
bestial brown
dwarf flesh
bronzed flesh
elf flech

plus do tego biały :P

w zupełnosci wystarcza :)
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

Ja się na zdjęciu dopatrzyłam 4 kolorów. Nie ma sensu operować nazwami, bo co figurka, to pasuje do niej inny odcien skóry. Chm myślę, że w tym przypadku malarz najpierw nałożył brązowy podkład i rozjasniał warstwami stopniowo zblizajaąc się do koloru skóry, tworząc w ten sposób przy okazji pierwsze światłocienie. Nałożył zmarszczki i zaczerwienienie na nosie, a na końcu porozjaśniał tam, gdzie powinno padać światło.
Ale prościej jest nałożyć podstawowy kolor skóry i to po wyschnięciu pokryć brązowym washem (w tym przypadku to bardzo mocno rozcieńczona brązowa farbka. Metoda na brutala, to zalać mu buzie dużym pędzlem i przetrzec palcem, ale można i subtelniej mniejszym pędzelkiem wcelowywać w zagłębienia) Po wyschnieciu washa - co chwilkę trwa niestety, nałóż cieniusienieńkim pędzelkiem zmarszczki (lub nie nakładaj, jeśli ma być po liftingu :wink: )
Czerwoną farbkę wymieszaj z kolorem skóry i nałóż na końcówkę nosa.
Pozostaje jeszcze tylko rozjaśnić: kolor skóry rozrób z białą (ale nie dodawaj za dużo, bo rozjaśnienie musi być subtelne. Jeśli jest za mało rozjaśniony, to dodaj białej jeszcze odrobinkę i nałóż kolejne warstwy, ale na zawężonym już obszarze tak, żeby nie stracić delikatnego przejścia)
Farbka powinna być dobrze rozrobiona z wodą, żeby nie nakładać jej na 1 raz za dużo i żeby można było dzięki temu uzyskać delikatne przejście.
Dużo pisania, a nie wiem czy cokolwiek z tego zroumiałeś i czy skożystasz
Ja niestey teraz będę malować truposzki i duchy, ale jak się wezmę za trola, to może nie zapomnę porobić fotki :D
Powodzenia w malowaniu.
A może ktoś ma jeszcze prostszą metodę?
-- Ańa

Image
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Post by dead »

Ja mam minimalistyczna metode robienia strasznie chamskich brutalnych twarzy ;) ... A tak na powaznie to jak mi sie nie chce a pragne aby efekt byl przynajmniej zadowalajacy to zaczynam od brazu potem jade paskami 0,1 mm rozjasniajac braz cielistym potem cielisty na koniec i cielisty + bialy - max 5 warstw tak aby z daleka dobrze wygladalo - (wiecej nie trzeba bo po co) ... Jesli chce sie bawic to musze niestety robic plynne przejscia na "mokro" i wtedy jest to kupa roboty (przy malych twarzach :( ) ... Ania dobrze pisze bo zna sie na rzeczy ja tylko zasugerowalem metode na fasta ;) - tzn efekt 25 cm :P bo z takiej odleglosci przejscia sie zlewaja i nie widac "paskow" (jesli chcesz perfekto twarz to trzeba sie bawic w subtelne przejscia i nakladac mase warstw badz pare dobrych stonowanych) ... Tak wiec wybor nalezy do Ciebie - pamietaj ze wieksze poweirzchnie maluje sie latwiej :) wiec na takiej statuetce mozna sie pobawic a zrobienie wypasionej twarzy na figsie to naprawde prawdziwa sztuka ;) ...
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

no i zwróć uwagę, że ten Bugman to twarz ma "trochę" większą niż większość figurek...
:D

a co do kolorów - to jednemu potrzeba podania nazw kolorów, innemu nie...
ja bym sugerował wyjście od brązu, przez któryś cielisty (np. dwarf flesh, albo bronzed flesh) przez jaśniejsze - np. elf flesh, nawet do białego
po drodze mieszając je w miarę potrzeb...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: Twarze , twarze , twarze i jeszcze raz twarze!

Post by Nameless »

Andrea MIniatures ma fajny zestaw do malowania skory - 6 odcieni i ksiazeczka-poradnik.
Gazza
Posts: 307
Joined: 1 Nov 2005, o 14:27
Location: Poznan, Poland

Re: Twarze , twarze , twarze i jeszcze raz twarze!

Post by Gazza »

Nameless wrote:Andrea MIniatures ma fajny zestaw do malowania skory - 6 odcieni i ksiazeczka-poradnik.
Poproszę o bliższe namiary. WWW?
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

RE: Re: Twarze , twarze , twarze i jeszcze raz twarze!

Post by Nameless »

Nameless Painter Blog
==================================================
Image
ktokolwiek

Post by ktokolwiek »

aby nie zakladać nowego tematu<br>Jaki kolor wyjsciowy został uzyty tutaj<br>probowalem z dark fleshem z dwarfem jednak jest to za rózowe,<br>
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

Mogę napisać jakich ja bym użyła malując taką skórę: VMC FLAT EARTH nr.starty :? To jako podstawa a rozjaśniałabym VGC ELF SKINTON nr. chyba 4
-- Ańa

Image
Post Reply