[PL] Galeria Gimiaka

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by Slawol »

O, proszę, jakie dobre zastosowanie programu graficznego! Bawiłeś się kiedyś może w Virtual Tuning? :mrgreen:

A co do oczu --> jak dla mnie to czerwone. Tylko czerwone - krwiste. Ale bez poświaty, zwykłe bym widział. Świecące oczy/soczewki podobają mi się w hełmach (i to nie wszędzie zresztą), a w czaszkach wolę raczej ciemne, głębokie klejnoty. Wygląda to wtedy wściekle i groźnie, a jak się świeci - dyskotekowo.

Pancerz będzie jeszcze rozjaśniony, poza tym dojdą inne elementy, więc reszta malowania na pewno "zneutralizuje" ten dominujący kolor czerwieni na wszystkich detalach. Teraz tego nie widać, bo masz tylko czarny podkład i kilka detali, które się rzucają w oczy. Ponadto przy zachowaniu ograniczonej kolorystyki nadasz krwawego klimatu, a to w końcu Lemartes z BA (też mi się podoba ten stary model, ale nowy bardziej jednak ;)), więc oczy czerwone, kamyki czerwone. Jeśli zaczniesz malować kilka elementów na różne kolory, to będziesz miał pstrokaty, tęczowy zlepek, a nie przemyślaną kompozycję kolorystyczną. Tak sobie myślę i nie wiem, czym byś zrównoważył niebieskie oczy (co można w tej figurce jeszcze pomalować na niebiesko?), a przy tym modelu raczej niebieskiego w ogóle nie widzę, o zieleni i żółci nawet nie wspominając :twisted: No ale jeśli nie musi być zgodnie z fluffem, to możesz i różową czaszkę zrobić ;)

Tyle ode mnie. Póki co, bardzo efektownie to wygląda wszystko. Powodzenia!

P.S. Specem od czarnych pancerzy nie jestem, więc doradzić mogę jedynie kilka rozjaśnień/przełamań jakimś brązem też, no i krawędzie na końcach, może coś na styl mojego Chaplaina :think:... A jak nie - to popatrz na mojego Emperor's Championa albo na prace Kacpra, On jest w tym dobry :mrgreen:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
gimiak
Posts: 181
Joined: 27 Jan 2010, o 21:41
Location: Opole
Contact:

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by gimiak »

Generalnie oczyska spróbuję zrobić na czerwono, bez OSL'a. Nie będzie żądnego elementu, który będzie się wybijał przed tłum kolorystycznie. Plecaczek mu tylko muszę jakiś ciekawy zapodać. Dzięki za komentarze. :)

Model kupiłem jakiś czas temu, a szkoda aby się chłopak zmarnował. Docelowo będzie robił za członka Death Company. Pomimo swojej 'toporności' stary Lemartes ma w sobie to 'coś'. Ofkoz, nowy wymiata, ale starego też chciałem mieć na polu bitwy. :)

Ps: Myślę, ze różowa czacha dała by radę. ;)
Kramik z różnościami Gimiaka... czyli mrocznyraj.pl.
Image
gimiak
Posts: 181
Joined: 27 Jan 2010, o 21:41
Location: Opole
Contact:

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by gimiak »

@ slawol: "O, proszę, jakie dobre zastosowanie programu graficznego! Bawiłeś się kiedyś może w Virtual Tuning? :mrgreen:"
Od kilku lat używam photoshopa w pracy, więc jakieś tam umiejętności mam, ale nigdy nie wykorzystywałem ich do ulepszania zdjęć modeli. :P
Kramik z różnościami Gimiaka... czyli mrocznyraj.pl.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by Slawol »

Aj tam, nie mówię o ulepszaniu i oszustwie, tylko o przerabianiu na własny użytek od czasu do czasu, nim się zacznie malować ;) No ja na razie przeróbkę samochodów odstawiłem, bo za dużo by się chciało rzeczy robić, ale za to używam sobie do sprawdzenia, jak dana figurka by wyglądała w innym malowaniu (które mi np. wyobraźnia podsuwa), np. wrzucam sobie zdjęcie modelu w złotym pancerzu w NMM (np. Sigvald razzy), wciskam sobie "Desaturate" albo "Grayscale", potem bawię się kanałami i już mam srebrny NMM w tym samym stylu i widzę, jak nałożyć odcienie, a resztę detali mogę sobie wymazać i przywrócić pod szarą warstwą oryginalne malowanie :mrgreen: Czasami zaznaczam sobie spodnie, skórę i zmieniam kolor, nasycenie itp.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
gimiak
Posts: 181
Joined: 27 Jan 2010, o 21:41
Location: Opole
Contact:

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by gimiak »

Ty już się tak nie tłumacz, bo robią to winni. Hehe, a to takie coś, to pewnie że robiłem. Może nie tak bardzo szczegółowo jak to opisałeś, gdyż zwykle testuję jakieś drobne elementy, których akurat nie jestem pewien jakby wyglądały na żywo w zestawieniu całości. A że tabletem się fajnie maluje/rysuje... ;)
Kramik z różnościami Gimiaka... czyli mrocznyraj.pl.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by Slawol »

Ja tam się nie tłumaczę, otwarcie się przyznaję do PS-a :twisted:

A tabletem miałem okazję się kiedyś pobawić i jakoś mnie nie wciągnął za bardzo... :think: Może za krótko się bawiłem ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
gimiak
Posts: 181
Joined: 27 Jan 2010, o 21:41
Location: Opole
Contact:

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by gimiak »

ImageClick to see full-sized image
Szału nie ma, z kilku elementów jestem zadowolony, kilka bym przemalował (pancerz, czacha ;) ). Na stole da radę.

Robiąc fotki zauważyłem kilka szczegółów do poprawy, zastanawiam się również czy by tej czerwieni na złoto nie przerobić. Tutaj wyszło to całkiem nieźle: https://www.coolminiornot.com/231189

W kwestii tabletu, z początku też nie mogłem się do niego przyzwyczaić. Jego 'wrażliwość' na dotyk bardzo, ale to bardzo irytowała. Utrudniając sobie życie schowałem szczura do szuflady i zacząłem na nim 'normalnie' pracować i jakoś poszło, choć początki były... zabawne.
Kramik z różnościami Gimiaka... czyli mrocznyraj.pl.
Image
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by Gildor »

Czyściutko. Wyszedł bardzo fajnie, metaliki jak zwykle klasa.
Możesz mi powiedzieć czego użyłeś na podstawce? Chodzi mi o tą posypkę, będę wdzięczny.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by Slawol »

Fotka trochę ciemna. A co za tym idzie - czaszka też. Na poprzednim zdjęciu była trochę przepalona, tutaj znów za ciemna :) Myślę, że wypadkowa obydwu dałaby dobry odcień, a na pewno chociaż jeszcze jeden ton do góry z tej tutaj i wystarczyłoby ;) Ten tutaj dla mnie jest odrobinę za ciemny. Ikona mogłaby mieć stalową rękojeść, a bolter jest... Ekhm - no nie pasuje ;) Złoty byłby OK albo ten O WIELE ciemniejszy. Przydałyby się też washe na papierki przy pieczęciach. Pancerz ładny, schludny, ale przy wylotach "kulek" na plecaku nie ma krawędziowania już. Kabura potrzebuje chociaż kreski na krawędzi. Aha, krople krwi wyszły świetnie, ale są matowe. Brakuje mi tam warstwy błyszczącego lakieru. No i oczy są super! :clap:

Ale jak na model do grania to aż za dobrze! Bardzo ładny model. Klimat jest, bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Galeria Gimiaka

Post by Maru »

cóż jak spojrzałem na fotkę "jest przegrzana" zgrałem i wrzuciłem do programu i wyszło mi "whoo Ale czerwonego "
to poprzesuwałem (tak na oko jak to powinno wyglądać na dobrej fotce) i wyszło mi to :
nie wiem czy to jest tak jak miało być ale z histogramu wychodzi że tak
Ty to Nikonem robiłeś ??
ImageClick to see full-sized image
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
https://maru.worldblogcafe.com/
Image
Post Reply