[PL] Maru dne smarowanie

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by kacpero »

tez chcialbym kiedys zobaczyc Twoje modele na zywo :P
na pierwszym zdjeciu - figurka mi sie nie podoba
na drugim: podoba mi sie wszystko z wyjatkiem karabinu i twarzy (wyglada jak po kilkudniowej imprezie ;) )
fajne zadzialales kolorsytycznie w cieniach.
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by Maru »

z malowaniem tego to zabawna sprawa
w cieniach sa kolory które sa na całym modelu
- są 3 kolory, 2 głowne - zielony i "złoty" i dodatkowy czerwony
jako ze ta zieleń to tak na prawdę turkus .. to ciemny kolor to niebieski
a niebieski + czerwony = śliwkowy jeśli ciemn albo różowy jeśli jasny
z tąd te kolory w cieniach i taki ich dobór .. jedyne co psuje mi cała paletę to ta givera .... powinna być inna w kolorach .. ale wtedy by zupełnie nie pasowała do infinity

a gęba ... jako że cienie na modelu to albo zielenie , albo niebieski albo czerwony a najczęściej mix tych farb to i skórę cieniowałem tak samo i jak nogi wyszły ok tak twarz rzeczywiście taka po imprezowa .... ale że sam się ograniczyłem do śliwkowego .... koloru w cienie (albo szarego zimnego - śliwkowy + turkus)) to wyszła mi blada .... taka nauczka na przyszłość

Będziecie na Hussarzu ?? (ja postaram się być )
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
https://maru.worldblogcafe.com/
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by mahon »

pytanie :)
pewnie że tak!
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by Slawol »

Czarodziejka z Księżyca z giwerą! :mrgreen:

Tak, wiem, co to jest, nie śmiejcie się... :lol:

Powiem krótko - podoba mi się kompozycja kolorystyczna, do tego modelu akurat mi pasuje i od razu narzuca mi skojarzenia z mangą i anime ;) Jedynie broń mi się nie podoba. Jest nudna, mało tam kolorów, ale sam mówisz, że walczyłeś w tym elementem trochę. Tutaj akurat bardziej podoba mi się broń w malowaniu katalogowym tego modelu.

Sympatyczny dodatek w postaci czasopisma na podstawce.
Maru wrote:Będziecie na Hussarzu ??
No ba :cool:

Chyba... ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by Maru »

to ta żeby nie było że nic nie robię :)
Wiejski prorok z WZ
to jest faza malowana o której wspominałem przy malowanu poprzedniego modelu a nie zrobiłem fotki - czyli ustawienie światła na modelu - teraz zostaje tylko pokolorować i detale zrobić
ImageClick to see full-sized image

a pokolorować "testowo" jeśli zrobiło sie dobrze światło można w Gimpie (warstwa czysta - ustawiamy na kolor i kolorujemy ) dzięki takiemu ustawieniu nie zmieniamy nasycenia światła ani kontrastu natomiast możemy zobaczyć kolorki .. w tym wypadku dosyć losowe

To jest zrobione na kompie !! nie oceniać mi kolorów .. bo to Gimp a nie malowanie !!

czysto teoretyczne zastosowana techniki w celu sprawdzena kolorów
ImageClick to see full-sized image
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
https://maru.worldblogcafe.com/
Image
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by IRKUCK »

tak jak pomalowałem to w gimpie, no może nie tak mocno ale myślę że model by ożywiło :D
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by Maru »

no bobra jedziemy dalej :P
podstawka Wip .. ciągle jeszcze wip
oczywiście wszystko co postawie innego na niej wygląda lepiej od tego co tam ma być ... :banghead:
ImageClick to see full-sized image

i jeszcze upek modelu - tym razem żadne komputero motanie zdjęcie rzeczywiste wipa
ImageClick to see full-sized image

notka do samego siebie :
zrobić ładniejsze przejście między czrwienami a niebieskim

zrobić w zimnych barwach czy w ciepłych ,,... ??
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
https://maru.worldblogcafe.com/
Image
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by IRKUCK »

bardzo ładna podstawka i chyba nie trzeba jej wykańczać :P , a model już znacznie lepiej wygląda :)
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Theotril

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by Theotril »

Bardzo fajna podstawka.
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Maru dne smarowanie

Post by sea.man »

Podstawka wygląda bardzo fajnie,świetne przebarwienia. A małpa bardzo stonowana zupełnie jakbyś to nie ty malował. No ale to jeszcze nie koniec ;)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Post Reply