Pan marynarz ciekawy, schludny ale rozjaśnienia mogły by być bardziej gladkie
[PL] Galeria JerzyKa
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Re: [PL] Galeria JerzyKa
No no, termosy extra jako armia bardzo fajnie się prezentują Twoje modele
( i wdzę że jednak malowanie 40tki jest u Ciebie na większą skale
, może też grać zaczniesz:P )
Pan marynarz ciekawy, schludny ale rozjaśnienia mogły by być bardziej gladkie
Pan marynarz ciekawy, schludny ale rozjaśnienia mogły by być bardziej gladkie
Re: [PL] Galeria JerzyKa
mój aparat już nie jest taki "lepszy" 
a Ania ma lepsze farbki bo ja je kupuję
czy to znaczy że ona powinna kupić mi aparat?
:WOW:
a Ania ma lepsze farbki bo ja je kupuję
czy to znaczy że ona powinna kupić mi aparat?
Re: [PL] Galeria JerzyKa
Bardzo fajny, i do tego nie oberwało mu się "solidną dawką światła" jak to zazwyczaj u ma miejsce w fotkach Mahonia
zmiana techniki robienia zdjęć? 
A Ania zdecydowanie powinna kupić Ci nowy aparat, i przy okazji moja dziewczyna ( notabene też Ania ) również mnie powinna kupić nowy aparat, albo najlepiej niech wszystkie kobiety kupią swoim partnerom na mikołajki po aparacie i zapanuję ogólna radość i szczęście
Albo przynajmniej te które mają na imię Ania 
A Ania zdecydowanie powinna kupić Ci nowy aparat, i przy okazji moja dziewczyna ( notabene też Ania ) również mnie powinna kupić nowy aparat, albo najlepiej niech wszystkie kobiety kupią swoim partnerom na mikołajki po aparacie i zapanuję ogólna radość i szczęście
Re: [PL] Galeria JerzyKa
hmmm. może po prostu bardziej matowy?Flameon wrote:nie oberwało mu się "solidną dawką światła" jak to zazwyczaj u ma miejsce w fotkach Mahoniazmiana techniki robienia zdjęć?
jak robiłem fotki twojego komisarza to też nie zarobił tak bardzo światłem... ale skoro sam miałeś tak dobre fotki to ich potem już nie ruszałem.
Re: [PL] Galeria JerzyKa
co popsułeś ??mój aparat już nie jest taki "lepszy"
Re: [PL] Galeria JerzyKa
nic, ostatnio widziałem parę "lepszych" 
Re: [PL] Galeria JerzyKa
Ale doświetlasz czymś modele? Czy dalej robisz przy naturalnym świetle?
A ,że bardziej matowy to widać, ale teraz mam metodę na błyszczenie figurek, a mianowicie kupiłem sobie bawełniane rękawiczki dla fotografa, tak ,że od teraz jak się będzie na moich modelach coś błyszczeć to już wyłącznie wina farby a nie "wymacania" modelu ;P
A ,że bardziej matowy to widać, ale teraz mam metodę na błyszczenie figurek, a mianowicie kupiłem sobie bawełniane rękawiczki dla fotografa, tak ,że od teraz jak się będzie na moich modelach coś błyszczeć to już wyłącznie wina farby a nie "wymacania" modelu ;P
Re: [PL] Galeria JerzyKa
ja? doświetlam? nie żartuj 
różne są matowe lakiery - np. Krylon nie jest zbyt matowy - bardziej satynowy, GW też nie jest zbyt matowy. ładnie matuje np. Vallejo z aerografu (ręcznie można łatwo przesadzić), fajnie (choć mocno) matuje Model Master / Testors, a legendarnie wściekle matowy jest Touch Me
minus mocnego matowania jest taki, że trochę zżera kontrasty. plus taki że się fajnie fotografuje.
osobiście wolę modele nie lakierowane do zdjęć - chyba że się wyświeciły od tuszu albo różnych mediów. to wtedy bez lakieru świecą się jak ***
ja modele zawsze łapię tylko za podstawki, bo nie każdy lakieruje modele i nie chcę farby naruszyć.
aż tak daleko to się nie posuwam jak ty z kupowaniem rękawiczek. to co robię to amatorszczyzna i nie udaję że jest inaczej.
różne są matowe lakiery - np. Krylon nie jest zbyt matowy - bardziej satynowy, GW też nie jest zbyt matowy. ładnie matuje np. Vallejo z aerografu (ręcznie można łatwo przesadzić), fajnie (choć mocno) matuje Model Master / Testors, a legendarnie wściekle matowy jest Touch Me
minus mocnego matowania jest taki, że trochę zżera kontrasty. plus taki że się fajnie fotografuje.
osobiście wolę modele nie lakierowane do zdjęć - chyba że się wyświeciły od tuszu albo różnych mediów. to wtedy bez lakieru świecą się jak ***
ja modele zawsze łapię tylko za podstawki, bo nie każdy lakieruje modele i nie chcę farby naruszyć.
aż tak daleko to się nie posuwam jak ty z kupowaniem rękawiczek. to co robię to amatorszczyzna i nie udaję że jest inaczej.
Re: [PL] Galeria JerzyKa
jak 3 gwiazdki ??świecą się jak ***
chym ... zakładam że chodzi o gwiazdozbór Oriona
Re: [PL] Galeria JerzyKa
Rękawiczki na allegro można kupić po 1,50zł parę więc też nie poszalałem, ale ponieważ zawsze kilka elementów "wymacam" przypadkowo podczas malowania co skutkuje błyszczeniem a niekiedy i starciem farby to pomyślałem ,że warto z nimi spróbować 
No zżerają strasznie kontrast, dlatego ostatnimi czasy verniks poszedł u mnie w odstawkę. A jak robię teraz zdjęcia to czekam na pochmurne niebo i dodatkowo nie odsłaniam moich poszarzałych firanek
efekt jest taki ,że modele prawie w ogóle się nie błyszczą 
A tak btw znacie jakąś czarną farbę która jest matowa? Bo z chaos blackiem ciężko jest pomalować model tak żeby potem dobrze wyszedł na zdjęciach.
No zżerają strasznie kontrast, dlatego ostatnimi czasy verniks poszedł u mnie w odstawkę. A jak robię teraz zdjęcia to czekam na pochmurne niebo i dodatkowo nie odsłaniam moich poszarzałych firanek
A tak btw znacie jakąś czarną farbę która jest matowa? Bo z chaos blackiem ciężko jest pomalować model tak żeby potem dobrze wyszedł na zdjęciach.
Last edited by Flameon on 30 Nov 2010, o 23:15, edited 1 time in total.




