A jeśli chodzi o poprzedni model - najbardziej podoba mi się środkowa fotka, ta przerobiona najciemniejsza
[PL] Warsztat m.ike'a
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Re: [PL] Warsztat m.ike'a
Dobra rdza! Dawaj dalej.
A jeśli chodzi o poprzedni model - najbardziej podoba mi się środkowa fotka, ta przerobiona najciemniejsza
A jeśli chodzi o poprzedni model - najbardziej podoba mi się środkowa fotka, ta przerobiona najciemniejsza
Re: [PL] Warsztat m.ike'a
Zapowiada się rewelacyjnie, nie tylko rdza ale również taki fajny stonowany niebieski.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Re: [PL] Warsztat m.ike'a
ciekawie, bardzo podobają mi metaliki na nodze, pancerze też niczego sobie
Tak swoją drogą to fajny model dreda
widzę że niedługo będą takie 2 same modele inne technicznie 
Tak swoją drogą to fajny model dreda
-
Mike
Re: [PL] Warsztat m.ike'a
Odgryzłem (
) mały włosek z końcówki mojego pędzla i nie mogłem zrobić obdrapań na dreadzie, więc czeka aż będę miał narzędzie odpowiednie (pewno dzis). W tym czasie zrobiłem zdjęcia dzwonnicy, nie jestem zadowolony, mniej wiecej wiem co źle, ale wasza krytyka zawsze mnie zmobilizuje.
Zdjęcia takie o (duzy model, trudno ostrosc zlapac na calosci). W zimie ciężko trafić mi na dobre swiatło. Czas kupić jakieś lampki dobre.
Click to see full-sized image
I link do CMoN'a https://www.coolminiornot.com/270232
Do tego prezentuje czwarty, ostateczny schemat kolorystyczny ogryna (kończę niesmiertelne projekty):
Click to see full-sized image
Click to see full-sized image
Fajerwerków nie będzie, model ma na sobie miliard warstw i ciężko będzie z niego coś konkretnego wyciągnąć (ta rzezba...).
Zdjęcia takie o (duzy model, trudno ostrosc zlapac na calosci). W zimie ciężko trafić mi na dobre swiatło. Czas kupić jakieś lampki dobre.
Click to see full-sized imageI link do CMoN'a https://www.coolminiornot.com/270232
Do tego prezentuje czwarty, ostateczny schemat kolorystyczny ogryna (kończę niesmiertelne projekty):
Click to see full-sized image
Click to see full-sized imageFajerwerków nie będzie, model ma na sobie miliard warstw i ciężko będzie z niego coś konkretnego wyciągnąć (ta rzezba...).
Re: [PL] Warsztat m.ike'a
Jak patrzę na twoje prace, to odnoszę wrażenie takie, że:
- ten koleś potrafi bardzo dobrze malować!
- robi zajefajne efekty, dobry weathering i wie o co kaman w technikach i generalnie warsztacie modelarskim/malarskim
- natomiast wszystkie twoje prace cierpią na barka kontrastu, który trochę niweczy trud i power jaki wkładasz w osiągnięcie rdzy, uszkodzeń itp. rzeczy.
Giną one w natłoku detali.
Na moje musisz popracować nad definicją i separacją elementów.
- większy kontrast zawsze będzie twoim przyjacielem, szczególnie na krawędziach
- jak robisz te odpryski, to przy takiej małej skali czasem warto dać linie ciemnego w cieniach i jasnego na krawędzi.
Zawsze też możesz zestawiać bardziej różniące się tonalnie barwy - mówię o podkładowej i tej kryjącej(to w kontekście techniki z lakierem)
- jak lubisz to możesz też czernią albo ciemnym kolorem lekko odseparować elementy na figurce.
Tyle ode mnie. Nie musisz się zgadzać, wiem, że niektórzy lubią modele, które całe są malowane w środkowym zakresie tonalnym i im to nie przeszkadza.
Ja uważam, że twoim pracom to pomoże jak lepiej "zdefiniujesz elementy" i wiem, że umiesz, a zrobisz jak zechcesz
- ten koleś potrafi bardzo dobrze malować!
- robi zajefajne efekty, dobry weathering i wie o co kaman w technikach i generalnie warsztacie modelarskim/malarskim
- natomiast wszystkie twoje prace cierpią na barka kontrastu, który trochę niweczy trud i power jaki wkładasz w osiągnięcie rdzy, uszkodzeń itp. rzeczy.
Giną one w natłoku detali.
Na moje musisz popracować nad definicją i separacją elementów.
- większy kontrast zawsze będzie twoim przyjacielem, szczególnie na krawędziach
- jak robisz te odpryski, to przy takiej małej skali czasem warto dać linie ciemnego w cieniach i jasnego na krawędzi.
Zawsze też możesz zestawiać bardziej różniące się tonalnie barwy - mówię o podkładowej i tej kryjącej(to w kontekście techniki z lakierem)
- jak lubisz to możesz też czernią albo ciemnym kolorem lekko odseparować elementy na figurce.
Tyle ode mnie. Nie musisz się zgadzać, wiem, że niektórzy lubią modele, które całe są malowane w środkowym zakresie tonalnym i im to nie przeszkadza.
Ja uważam, że twoim pracom to pomoże jak lepiej "zdefiniujesz elementy" i wiem, że umiesz, a zrobisz jak zechcesz
-
Mike
Re: [PL] Warsztat m.ike'a
Ten model jest fatalny do jakiegokolwiek kontrasowania. Starałem się na dreadzie i mam nadzieje ze idę w dobrą stronę. To samo z odpryskami, mam zamiar zrobić kreseczki białe/czarne.
Re: [PL] Warsztat m.ike'a
Denial ma racje
Jakby rozparcelować ogryna to: fajny brudzing, ciekawe szmatki ale gdy to połączymyto wyjdzie taki nijaki kisiel. Denial generalnie wszystko powiedział, pytanie tylko czy zechcesz się cofać aby to naprawić. Bo przecież to taka siara
Jeśli chodzi o tą katapultę, to jakoś poprzednie koła mi się bardziej podobały
Jakby rozparcelować ogryna to: fajny brudzing, ciekawe szmatki ale gdy to połączymyto wyjdzie taki nijaki kisiel. Denial generalnie wszystko powiedział, pytanie tylko czy zechcesz się cofać aby to naprawić. Bo przecież to taka siara
Jeśli chodzi o tą katapultę, to jakoś poprzednie koła mi się bardziej podobały

Re: [PL] Warsztat m.ike'a
mr_Denial wrote:Jak patrzę na twoje prace, to odnoszę wrażenie takie, że:
- ten koleś potrafi bardzo dobrze malować!
- robi zajefajne efekty, dobry weathering i wie o co kaman w technikach i generalnie warsztacie modelarskim/malarskim
- natomiast wszystkie twoje prace cierpią na brak kontrastu
Click to see full-sized image
Click to see full-sized imagenooo
ja oczywiście przerysowałem, ale teraz to chociaż widać o co chodzi na tej figurce
na 99% m.ike jest to też gość, który nigdy nie widział żadnej porządnej wystawki figurek, która otworzyłaby mu oczy na to "o co chodzi"
-
Mike
Re: [PL] Warsztat m.ike'a
Jak zawsze, macie rację.
Wystawy widziałem, tyle że czołgowe, a tam "jedynie" magia aerografu. Do wawy na spotkania/konkursy wybieram się od dobrego roku, ale za kazdym razem jak nie uczelnia, to tak zwane problemy osobiste.
Figurek naoglądałem się na CMoN, wszystkojęzycznych forach czy blogach, prace z GDów znam niemal na pamięć
. Do tego przekatowałem filmy miniature mentora.
Wiem o co w tym wszystkich chodzi, ale jak biore za pędzel to głupieje. Zaden zenital nie pomaga czy zaznaczanie jasnosci i cieni bez patrzenia na przejscia, by wyrownac to glazami/warstwami farby. Model ogryna jest fatalny do cwiczenia czegokolwiek (chce go miec juz z głowy ze tak powiem), ale postaram się cos wykrzesac z niego, zdjecia zapodane przec Mahona na pewno mi pomoze.
Wystawy widziałem, tyle że czołgowe, a tam "jedynie" magia aerografu. Do wawy na spotkania/konkursy wybieram się od dobrego roku, ale za kazdym razem jak nie uczelnia, to tak zwane problemy osobiste.
Figurek naoglądałem się na CMoN, wszystkojęzycznych forach czy blogach, prace z GDów znam niemal na pamięć
Wiem o co w tym wszystkich chodzi, ale jak biore za pędzel to głupieje. Zaden zenital nie pomaga czy zaznaczanie jasnosci i cieni bez patrzenia na przejscia, by wyrownac to glazami/warstwami farby. Model ogryna jest fatalny do cwiczenia czegokolwiek (chce go miec juz z głowy ze tak powiem), ale postaram się cos wykrzesac z niego, zdjecia zapodane przec Mahona na pewno mi pomoze.
Re: [PL] Warsztat m.ike'a
Nie widziałeś na żywo modeli z mocnym kontrastem = nie widziałeś ich w ogóle.Mike wrote:Figurek naoglądałem się na CMoN, wszystkojęzycznych forach czy blogach, prace z GDów znam niemal na pamięć. Do tego przekatowałem filmy miniature mentora.
Wiem o co w tym wszystkich chodzi, ale jak biore za pędzel to głupieje.
Pandadosmares przyjechał na Hussara - przed konkursem wydawało mu się, że jego kontrasty są nie tylko mocne, ale wręcz przerysowane. Na konkursie zauważył co to znaczy przesadzone kontrasty. Po konkursie maluje już inaczej.
Dam ci krótką radę na małe ćwiczenie:
Cieniowanie jest dobre dopiero jeśli idzie od czarnego w cieniu do białego w rozjaśnieniu.
(nie, potem nie musisz już tak malować, ale zrób 1-2 modele w tej konwencji)
Ogryna dokończ i zostaw. Skoro się z nim męczysz, to mu odpuść.
Malowanie ma być przyjemne. Jest jeszcze tyle modeli do pomalowania - poćwiczysz na nich i nie będziesz musiał poprawiać początkowych błędów...





