[PL] Faust & Dereck - Anima tactics.

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
przemosz.
Posts: 1318
Joined: 6 Jun 2006, o 14:55

[PL] Faust & Dereck - Anima tactics.

Post by przemosz. »

Ahoj!
Oto moje ostatnie wypociny do nowego na polskim rynku systemu Anima Tactics.Jest to podobno prawdziwy skirmish gdzie gra jest juz interesujaca gdy na stole mamy od 2-6 figurek na stole.Wrzucam po 2 ujecia kazdej figsy, wiecej mozecie znalezc w moje galerii,dzial "others":
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

A tu maly teaser stolu nad ktorym pracuje(WIP) :
ImageClick to see full-sized image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

RE: [PL]Faust & Dereck-Anima tactics.

Post by Nameless »

no niby fajne, niby ok, ale jakies takie nijakie. nawet nie to, ze zle, ale nie ma na czym oka zawiesic. chocby ten plaszcz czy magiczny tatuaz u pierwszego moglyby byc takim akcentem mocnym.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Eliash

Post by Eliash »

moim zdaniem brakuje kontrastów:P sprobuj poglębić cienie, np na plaszczu... taki zabieg moze duzo poprawić:)

w tym drugim fajnie wyglada miecz, ale npo z glowa cos jest nie tak, taka brudna wyszla, i ja bym poglebil cienie na plaszczu:D
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Post by Rentall »

a ja bym cos zrobil z tatuazem zeby przykuwal bardziej wzrok :)
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

dla mnie pierwszy model wygląda bez porównania lepiej od drugiego. tak jak by drugi byl robiony z musu, albo bez przekonania.
sam czasem to widzę na modelach które maluję tylko do grania - są malowane tylko "użytkowo", bez jakiegoś zamysłu czy pomysłu.
ten mi właśnie tak wygląda.

co prawda mieczyk jest bardzo fajny (wygląda ciemno i połyskująco zarazem) - dodanie dodatkowego koloru bardzo go wzbogaciło, ale płaszcz jest zupełnie nijaki. z kolei pancerz wygląda na bardzo fajnie zaczęty i jakoś tak porzucony, jakby po drodze przeszła ci ochota na malowanie go. widać to zwłaszcza na głowie, do której niestety naturalnie ściąga się uwaga widza.

pierwszy model za to podoba mi się bardziej. co prawda głównie koncepcja i metaliki, ale i skóra jest niezła - tyle, że brakuje jej czegoś w cieniach - z tego co widzę jest niedocieniowana i przez to taka sztuczna, papierowa. widać to głównie na plecach.

za to poprawione oko to plus.

PS - czekam na dalsze postępy prac nad stołem :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

ja tanm juz pisałem - o ile model nr 1 jest git, drugi - juz zdecydowanie mniej, byc moze to przez wspomniana przez ciebie kapotke :roll:
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

[PL] Faust & Dereck - Anima tactics.

Post by Slawol »

Ładne te modele są w ogóle. Miałem przyjemność obejrzeć sobie na żywo. Zgadzam się z Mahoniem, co do malowania: pierwszy model wyszedł o wiele lepiej, niż drugi. Wynika to pewnie z samego typu figurki i sposobu jej malowania, ponieważ właśnie drugi model ma więcej zbroi, a przez to, że lubisz malować realistyczną rdzę, to efekt jest taki "matowy" na całej powierzchni... Może to o to chodzi.

Malowanie samo w sobie podoba mi się, zresztą przyzwyczaiłem się już do Twojego stylu i podoba mi się. Metaliki są ładnie wykonane, może jedynie gdzieniegdzie widziałbym więcej ostrości w otarciach i rozjaśnieniach.

Płaszcz w drugim modelu faktycznie nie bardzo się komponuje ze zbroją, choć sam w sobie pomalowany jest ładnie... Cała kolorystyka jest OK, może właśnie poza wspomnianym już kilkakrotnie płaszczem. Miecz mi się za to bardzo podoba :)

Ale w sumie moją opinię znasz :)

Pozdrawiam
Sławol
przemosz.
Posts: 1318
Joined: 6 Jun 2006, o 14:55

Post by przemosz. »

Najwazniejsze ze pomalowane!!:)
Jednak na kazdym jakis ciekawy element staralem sie pokazac:
-mieczyk na fauscie(co do zbroi to mi sie podoba,ale moze to przez to ze widze ja na zywo i troszeczke jednak inaczej to wypada), za to plascz to kolorytsyczny bubel - ale takiej rzezby to brrrr, nie chce mi sie poprawiac
-dereck - oczka
Jakby nie bylo prace nad stolem trwaja , oto stan na dzien dzisiejszy:
-troche zielska i drzew wyroslo , spadl na nie zielankjowaoszary deszcz, utworzyl sie strumyk(niezle lac musialo)

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Post Reply