[PL] Nora Sławola [17.03.17 - Cornelius]

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

[PL] Nora Sławola [17.03.17 - Cornelius]

Post by Slawol »

Witam!

I w końcu zaistnieję tutaj :D Na razie mały WIP :) Ostatnio miałem mały zastój z malowaniem (po paru zleceniach do TK), ale w końcu się przemogłem i oto na warsztacie do mojej prywatnej kolekcji ten stary model się znalazł :D Jak na razie w powijakach, ale pomału się zrobi... tak zaczynałem z nim zabawę:

ImageClick to see full-sized image

Oczywiście podstawka to korek przyklejony na superglue, do tego trochę piasku GW, potem będą kolejne dodatki środowiskowe :)

No, a zaraz po zrobieniu fotki chwyciłem pędzelki w dłoń i zacząłem się bawić ze skórą... :) I tak mamy tutaj już zielonego szamana :D

ImageClick to see full-sized image

Skóra otrzyma jeszcze parę rozjaśnień w niektórych miejscach, na razie tyle jest :) Chciałem uzyskać efekt jak dla "starego dziada", bo ma tyle zmarszczek i z tego względu skórę chcę zrobić taką "papierową", starą i popsutą :) Dolna warga też nie będzie taka czerwona, dojdzie zaraz Dwarf Flesh + Skull White :)
Last edited by Slawol on 23 May 2011, o 23:45, edited 7 times in total.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Post by Slawol »

Ekhm... co z polską czcionką, czemu nie weszła w temacie? ;) Sławol jestem :D
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Post by Slawol »

Proszę poprawić :D Może być "el" ;)
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Post by kacpero »

jak na razie spoko.. skóra ze tak powiem standardowa.. uwielbiam gobliny ;)
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Post by IRKUCK »

przypominaja mi sie czasu kiedy ja malowalem gobliny:P ale wtedy ciagnolem kolor skory do bad moon yellow :P jak narazie przyzwoicie wyglada, czekamy na postepy w pracy :)
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
espoo

Post by espoo »

Ciekawie się zaczyna. Trzeba temu goblinowi przyznać że wygląda na zmęczonego życiem :) czekam na dalsze fotki
Gazza
Posts: 307
Joined: 1 Nov 2005, o 14:27
Location: Poznan, Poland

Post by Gazza »

Początek obiecujący: skóra już wygląda fajnie i podstaweczka ciekawa. Co do korka to mam pytanie - czy to jest lity kawałek czy sklejone kilka warstw? Jeśli jednak to "monolit", to z kąd wytrzasnąłeś taki gruby?
Pozdro!
Cold "Strobe Light Network"
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Post by Slawol »

@Gazza - po kolei:
- korek jest poniekąd z kilku części zrobiony, ponieważ chciałem, żeby skała wyglądała na zróżnicowaną, a nie taką z jednego kawałka wyciosaną. Korek jest od butelki wina, dość duży, o okrągłym przekroju. Przeciąłem go na pół, potem zrobiłem z niego sześcian (poobcinałem "krawędzie" :D), no i modelowałem wg uznania ustępy, karby i takie tam... na koniec zostały mi ścinki od okrągłych ścian, z nich jeszcze dodałem sobie te występy skalne i nierówności. W sumie dobrze mi to się zgrało, ponieważ wcisnąłem je na siłę pod buty szamana (dodatkowe podparcie dla niego, tag jest wewnątrz korka jeszcze), oczywiście wcześniej wlałem tam kleju CA :) No i na sam koniec jeszcze ostre krawędzie ociosałem nożykiem modelarskim. Ponadto: żeby po pomalowaniu nie było widać tych "krążków", jak w styropianie, a litą skałę, to dokładnie wyrównałem powierzchnie nożykiem, potem dosłownie "pomalowałem" (zalałem) gdzieniegdzie klejem CA (superglue), żeby drobne zakamarki wypełnić :) Superglue na szpachlówkę się nie nadaje, ale takie drobne szczeliny znakomicie wypełnia i potem mamy gładki kamień:) Widać na fotkach, gdy już jest podkład. Oczywiście wszystko zależy od inwencji, więc nie wszędzie jest gładko, w końcu to chropowata skała, więc gdzieniegdzie zostawiłem poszarpane fragmenty. Powinno wyjść w malowaniu to, co chcę osiągnąć, mam taką nadzieję :wink:

@IRKUCK - hehehe, ilu malarzy, tyle patentów, ja też tak kiedyś malowałem :D Różne schematy są :) Żółty świetnie mi pasował do malowania kolorowych goblinów, super żywe kolory wychodzą :)
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Post by IRKUCK »

super żywe kolory wychodzą
dokladnie :D ja lubie gobliny w takich kolorach :D
a co do korka to fajny pomysl tylko niestety sprawdza sie na malych podstawkach, bo korek do wina nie jest tez za duzy... chyba ze mozna gdzies kupic takie grube klocki korkowe :?:
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Post by Slawol »

A tego to nie wiem... korek jak korek, może od większej butelki wina, taki dłuuuuugi (korkociągiem się wyciągało takie), były takie kiedyś :) Ale myślę, że kupno małej tablicy korkowej rozwiązałoby sprawę, ponieważ wtedy można segmentami kleić tereny, też dobry efekt wychodzi :)
Post Reply