[PL] MoI 29.06. 2013 Radom

Informacje i dyskusje o imprezach związanych z malowaniem - specjalnie dla rodaków :)
Ignis
Posts: 172
Joined: 8 Oct 2010, o 23:05

[PL] MoI 29.06. 2013 Radom

Post by Ignis »

W imieniu White Tree mam przyjemność zaprosić wszystkich na IV edycje ogólnopolskiego konkursu malowania i rzeźbienia modeli figurkowych Master of Imagination. Konkurs odbędzie się w Radomiu 29.06.2013 roku podczas I Radomskiego Dnia Gier Bez Prądu.

Miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 13 (ul. 25 Czerwca 79).

Czas zgłaszania prac: 9:00 - 13:00.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród: 17:30/18:00 (uściślimy niebawem).

Wejściówka 10 zł - pobierana przy zgłaszaniu prac u sędziego jury.

Program oraz wszystkie inne info znajdziecie na str: http://gry.white-tree.pl/index.php/rado ... -bez-pradu


W ramach I Radomskiego Dnia Gier Bez Prądu odbędą się m.in.:
- Turniej wfb - Finał Turnieju 4 miast.
- Turniej MTG.
- Turniej Warhammer Inwazja.
- Pokazy gier planszowych, bitewnych, karcianych.
- Konkursy.

Image

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, w tym roku kilka zmian, które dla wygody są w innym kolorze.

REGULAMIN

ZASADY OGÓLNE
I. Zgłaszanie prac

1. Prace można zgłaszać w sklepie White Tree w Radomiu do dnia konkursu oraz na miejscu w dniu konkursu do godziny 13.30.
2. Uczestnik może zgłosić prace w każdej z wymienionych poniżej kategorii.
3. Do każdej kategorii można zgłosić maksymalnie trzy prace.
4. Każda praca musi być przypisana do jednej z kategorii konkursowych. Zgłaszając pracę uczestnik deklaruje do jakiej kategorii ją zgłasza.
5. W wyjątkowych okolicznościach członkowie jury mogą przenieść pracę do innej kategorii.
6. Dopuszczane jest zgłaszanie modeli wszystkich producentów, własnych rzeźb i konwersji modeli, nie ma wymogu zgodności pracy z zasadami jakiejkolwiek gry ani zachowania jakiejkolwiek skali.
7. Zgłaszane prace muszą być pomalowane oraz posiadać odpowiednie podstawki w zależności od kategorii. Wyjątkiem jest kategoria Rzeźba, w której prace nie mogą być pomalowane.
8. Nie dopuszcza się zgłaszania prac wykonanych przez inne osoby niż zgłaszający, prac grupowych oraz prac, które zajęły miejsca nagradzane (złoto, srebro, brąz) w innych konkursach.
9. Zgłoszenie pracy oznacza akceptację regulaminu oraz oświadczenie, że zgłaszający jest autorem zgłaszanej pracy.


II.Ocena prac
1. Ocena prac należy wyłącznie do członków jury.
2. Decyzje członków jury są ostateczne. O zmianie przyznanego miejsca lub wyróżnienia może zdecydować jedynie dyskwalifikacja pracy.
3. Ocenie podlega modelarska i malarska poprawność wykonania, zastosowanie technik malarskich i modelarskich, kreatywność, oryginalność oraz ogólne wrażenie wywoływane przez całą pracę, zarówno modelu jak i podstawki.
4. Ocenie nie podlega zgodność modeli z zasadami jakiejkolwiek gry, np. to jaki posiadają ekwipunek, jak liczny jest oddział i z jakich modeli się składa.
5. Pierwszym etapem jest wybór prac wyróżnionych, które przechodzą do finału. W tym etapie może przejść tylko jedna praca zgłaszającego z każdej kategorii.
6. Etap drugi to wybór prac nagrodzonych pierwszym, drugim i trzecim miejscem w danej kategorii.
7. Ostatnim etapem jest wybór najlepszej pracy całego konkursu wybieranej spośród zwycięskich prac z wszystkich kategorii.
8. W przypadku ilości prac niewystarczającej do wybrania trzech najlepszych miejsc w którejś z kategorii, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu i nagrodzenia tylko jednej, najlepszej pracy.


III.Dyskwalifikacja
1.Dyskwalifikacji podlegają wszystkie prace naruszające regulamin konkursu.
2.Zgłoszenie pracy cudzej lub zespołowej skutkuje dyskwalifikacją z konkursu wszystkich prac danego uczestnika.
3.Dyskwalifikacja może nastąpić po ogłoszeniu wyników i może skutkować zmianą przyznanych miejsc, nagród i wyróżnień.


KATEGORIE
I.Model pojedynczy - fantasy

1.Do kategorii kwalifikują się modele fantasy oraz historyczne z okresu do końca XIX wieku.
2.Pracę stanowi pojedynczy model o rozmiarze porównywalnym z pieszym człowiekiem w skali 32mm lub mniejszy.
3.Model powinien być umieszczony na wykończonej podstawce.
4.Rozmiar podstawki nie może przekraczać 10x10cm lub średnicy 10cm.


II.Model pojedynczy - SF
1.Do kategorii kwalifikują się modele science-fiction oraz historyczne z okresu od początku XX wieku.
2.Pracę stanowi pojedynczy model o rozmiarze porównywalnym z pieszym człowiekiem w skali 32mm lub mniejszy.
3.Model powinien być zamieszczony na wykończonej podstawce.
4.Rozmiar podstawki nie może przekraczać 10x10cm lub średnicy 10cm.


III.Duży model
1.Do kategorii kwalifikują się wszystkie pojedyncze modele większe od opisanych w kategoriach Model pojedynczy - fantasy oraz Model pojedynczy - SF.
2.Zgłaszać można prace w dowolnej konwencji - fantasy, science fiction, historyczne itd.
3.Do tej kategorii kwalifikują się również modele w skali opisanej przy dwóch poprzednich kategoriach jednak posiadające wierzchowca lub pojazd mechaniczny np. motocykl.
4.W kategorii tej można zgłaszać również popiersia, modele maszyn, potworów itp.
5.Zgłoszona praca może zawierać więcej niż jeden model w wypadku gdy jest to np. maszyna wraz z obsługą.
6.Model powinien być zamieszczony na wykończonej podstawce.
7.Rozmiar podstawki nie może przekraczać 20x20 cm lub średnicy 20 cm chyba, że wymaga tego rozmiar modelu.


IV.Diorama
1.Do kategorii tej kwalifikują się prace składające się z jednego lub grupy modeli na rozbudowanej podstawce scenicznej.
2.Rozmiar podstawki scenicznej nie jest ograniczony.
3.Ocenie, oprócz wykonania technicznego, podlegać będzie również fabuła prezentowana na dioramie, interakcja między modelami, oraz zunifikowanie modeli w przypadku oddziałów.


V. Rzeźba
1. Do kategorii tej kwalifikują się prace wykonane własnoręcznie, rzeźbione modele w dowolnej skali, scratchbuildy, popiersia etc.
2. Zgłoszone prace NIE MOGĄ być pomalowane ani spodkładowane.
3. Prace mogą być wykonane z dowolnego materiału. Dopuszcza się korzystanie z plasticardu i podobnych materiałów dla wykonania elementów rzeźby, które mogą tego wymagać.
4. Jeśli uczestnik chce zgłosić odlew własnej rzeźby (z różnych przyczyn) musi przy zgłaszaniu pracy okazać również oryginalną rzeźbę, nawet jeśli uległa ona uszkodzeniu przy wyjmowaniu z formy. Brak oryginalnej pracy uniemożliwia zgłoszenie odlewu. 5. Nie ma obowiązku umieszczania prac na podstawkach. Rozmiar ewentualnej podstawki nie może przekraczać 20x20 cm lub średnicy 20 cm chyba, że wymaga tego rozmiar modelu.


SPONSORZY:

Image ImageImageImageImage ImageImageImage Image
Last edited by Ignis on 17 Jun 2013, o 12:09, edited 14 times in total.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] MoI 2013

Post by Slawol »

1. Gratuluję po raz kolejny przyszłego członka rodzinki i powodzenia życzę :)
2. Dla mnie czerwiec odpada, przykro mi.
3. Nie robię w tym roku Grey Seera, więc lato macie wolne, że tak powiem.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] MoI 2013

Post by JerzyK »

Ja też gratuluję powiększenia rodziny :)
Co do MOI 2013 - tak jak zmianę lokalizacji mógłbym jeszcze znieść :P , to termin drugiej połowy czerwca zupełnie mi nie odpowiada. Najwcześniej miałbym czas w drugiej połowie lipca.
Ignis
Posts: 172
Joined: 8 Oct 2010, o 23:05

Re: [PL] MoI 2013

Post by Ignis »

Znając życie to w lipcu duża część osób będzie wyjeżdżała na wakacje lub szykowała się na GD Germany. Także wakacje są ryzykowne. Ale propozycje mile widziane, z tym że nie wcześniej niż czerwiec.
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] MoI 2013

Post by Nameless »

@Slawol - very szkoda, prawde mowiac szykowalem sie

@Ignis - dla mnie termin nieszczegolny ze wzgledu na egzaminy. no i do tego pokrywa sie z impreza torunska oglaszana tu na forum. wakacje dla mnie osobiscie bylyby lepsze.

ale nie traktuj tego jako deklaracji przyjazdu :)

gratulacje dla was za malego przyszlego malarza figurek!
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Ignis
Posts: 172
Joined: 8 Oct 2010, o 23:05

Re: [PL] MoI 2013

Post by Ignis »

Oczywiście nie wykluczamy np początku lipca. Tak jak już wspomniałam każdą propozycję przemyślimy a i zachęcamy wszystkich do dyskusji nad proponowanymi terminami. Tak naprawdę im szerzej się wypowiecie tym lepiej, bo pozwoli to na optymalny wybór.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] MoI 2013

Post by Slawol »

Temat przyklejony.

W sierpniu mam DMP, więc nie wiem, czy w ogóle się będę pchał gdziekolwiek latem. Ale czerwiec mi na pewno bardziej nie pasuje, niż lipiec :mrgreen:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] MoI 2013

Post by Marta »

Ja w czerwcu mam wszystkie weekendy pracujace, ale zatwierdzony urlop na 08-09 czerwca.
Tyle ze w moim przypadku, z uwagi na sytuacje prywatna i zawodowa, bardzo niepewne sa wszelkie ustalenia na tak daleka przyszlosc, wiec nie ma co brac mnie za bardzo pod uwage, bo nie moge sie narazie zobowiazac ze przyjade.

Edit:
z innych terminow
11-12, 18-19 i 25-26 maja mam wolne weekendy, lipiec i sierpien odpadaja cale.

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] MoI 2013

Post by Nameless »

macie jakies ustalenia co do terminu, lokalizacji i regulaminu?
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] MoI 2013

Post by przemo »

Na razie byłem u Was na każdym MOI :) Mam nadzieję, że i na tym mnie nie zabraknie :)
Post Reply