[PL] Ulepce Smoka

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

[PL] Ulepce Smoka

Post by smok »

dobra, trzeba wyjsc ze smoczej jamy i pokazac moje ulepce :P

to jest moj pierwszy model, ulepiony dawno temu, ze 4 lata pewnie bedzie ;) [25mm do oczu]

Image



a tutaj jest cos juz nowszego, cos co zajelo 3miejsce na MoI w Lbn [30mm do oczu]

Image



obydwa modele sa wykonane z procreate, babka z biczem byla odlana gdy miala uformowane cialo bez glowy i dloni...
wiem ze modele sa pokraczne :P ale jak na pierwsze dwa to inaczej byc nie moglo ;D

niedlugo wrzuce zdjecia mojego trzeciego modelu, narazie nie zdradze co to jest ;)
powiem tylko ze jest odlewany, przez co nie moge mu zrobic zdjec.
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by mr_Denial »

Jak na pierwsze, to są zajebiaszcze!

A teraz nad czym trzeba popracować:
- twarz, oczy są w połowie głowy, tutaj masz je przesunięte, więc twarz wyszła wyjątkowo pociągła, policzki duże i spora broda, przy niewielkim czole daje dziwny efekt, trochę za męski.

- modelujesz laskę, one są trudniejsze od facetów. Przy laskach unikasz "kwadratów", ostrych krawędzi anatomii, wszystko jest okrągłe i smukłe. Zrobiłeś lekki błąd, bo kobiety mają rozstaw ramion/barki węższe od talii, ta ostatni jest z kolei szersza, bo rodzą dzieci :). Kobiety też mają pośladki wystające za łydki(nie wiem jak jest tutaj :)), na moje mogłeś też dać dłuższe nogi, które są za krótkie/mało mięsiste? w stosunku do ramion albo te drugie za duże.

- przedramiona nie mają prostej formy, są tam mięśnie, które nadają im lekkiej krzywizny(żeby było trudniej innej z każdej strony :))

Tak czy inaczej jest to niezły model.
Podobają mi się buty i ich fałdy, zrobiłeś niezłe detale, nad którymi wiem, że się pomęczyłeś trochę. Jak to jest druga figsa, to kolejna musi być już naprawdę dobra.
Powodzenia!
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by smok »

wiem ze babki sa trudniejsze, ale jak zaczynalem to nie zdawalem sobie z tego sprawy, czyli z motyka na slonce ruszylem :P trzeci model jest facetem ;) czwarty ktory jeszcze sie tworzy tez ;)
glowa byla dla mnie najtrudniejszym elementem, ogolne proporcje twarzy znam, niestety strasznie ciezko mi wychodzilo ich utrymanie no i efekt widac :]
a ze dupa wieksza jest niz ramiona, tez wiem, ale nie wyszlo po prostu :P
Camelson
Jarek Wędrowniczek
Posts: 406
Joined: 13 Dec 2008, o 22:49
Contact:

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by Camelson »

pokaż lepiej komisarza! :D
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by smok »

nie mam zdjec gotowego... skoro juz odkryles kolejny rąbek tajemnicy :P

a co do szerszych bioder niz ramion, siedze caly dizen w pracy i obserwuje, i stwierdzam ze z polowa dziewczyn jednak posiada szersze bary :P niestety oznacza to ze nie mieszcza sie w jakims tam kanonie piekna idealu :P ale nie powiem zeby nie byly wsrod nich tez niezle du...py :P
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by smok »

niestety komisarza dalej nie ma, zmienil wlasciciela i ten narazie nie chce go pokazywac ;)
wrzuce za to fotki Arna the gothii, model Tales of War, wiec tylko malowany. nie zakladam nawego topiku zeby nie zasmiecac, a i dodatkowo zanim znowu cos zmaluje minie wiele miesiecy.
dodam ze zaczalem go spory czas temu i sporo razy siadalem do niego w duzych odstepach czasowych, czasami malujac zeby sprawdzic jakas technike albo insze cudo, a pozniej po to zeby skonczyc i wystaci na ebay ;) dlatego nie jest wyciagniety na max skill :P

Image
dzieki dla Camela za sesje ;)
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by przemo »

Jak dla mnie wygląda świetnie! Zrobiłeś duży postęp od ostatnich prac. Naprawdę fajnie wycieniowany ze zgranymi kolorkami! Bardzo mi się podoba. Tyle że fotki strasznie małe ;/ Przydałyby sie większe żeby móc lepiej ocenić :(

Z tego co mi się nie podoba to:
-podstawka - zbyt duża, pusta. Jako taka jest fajnie zrobiona, ale jeden schodek + to ogrodzenie stworzyłoby wg mnie lepszą, mniejsza kompozycje.

Kurczę, naprawdę zrobiłeś postęp! :clap:
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by mahon »

ależ fajny ten pan - do tego diorama świetnie go uzupełnia, a modelarsko jest ładnie wykonana! udało ci się uniknąć "syndromu Szczurka", czyli nie trzeba szukać gdzie na tej podstawce jest jakaś figurka ^^

malowanie pana trochę trudno ocenić, dlatego patrzę na dioramę jako całość i podoba mi się

a co do pani - pomalować twarz jako maskę i będzie OK. z naturalną twarzą to może być jedna z najbrzydszych kobiet. jeśli ktoś widział brzydsze, to niech nie pokazuje. dziękuję!
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by sea.man »

Gratulacje za bardzo udany model. Kompozycyjnie mi odpowiada i moim zdaniem podstawka nie przytlacza modelu, choc troche kolorystycznie moglby byzc inny niz szary. Szczegolnie fajnym elementem jest plot za plecami (to element fototrawiony?).
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by Slawol »

Świetna scenka, kompozycyjnie bardzo mi pasuje. Myślę jednak, że podstawka mogłaby się dla mnie kończyć na tych dwóch stopniach, bez całego majdanu na "parterze" z parterem włącznie :)

Kolorystyka dobrana dobrze do tematu modelu, paleta ograniczona, zagospodarowanie przestrzeni doskonałe. Tylko miecz pomalowałbym oczywiście metalikami i w ogóle nie dawałbym tu NMM :P Ale to tylko moje tam przypier... Znaczy się, czepianie się ;)

Poza tym bomba, bardzo przyjemnie się to ogląda :clap:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply