[PL] BoB Miniatures - WiP

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by mahon »

no włosy czarodziejki to nie włosy tylko makarony albo wężo-dredy.

a yoda - jak napisałem przy gotowej pracy - bardzo podobny. tyle, że fotka WIP ukazuje, że jednak miałem rację i detalom trochę brakuje gładkości. jakieś takie poszarpane są.

może ktoś ma pomysł jak to gładzić? pewnie obróbka po wypieczeniu papierkiem ściernym drobnym i miękkim...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by mr_Denial »

Na Fimo lepiej się nie nastawiać za mocno na papier ścierny,
tym bardziej jak ma się w planach szlifowanie po fakturach i detalach takich jak na Diodzie :) Nie to, że się nie da, ale po wypieczeniu nie jest to tak chłonny materiał na obróbkę jak np. Milliput.

Te poszarpańce wyszły pewnie koledze od nakładania faktury jakimś ostrym/szpiczastym narzędziem - skalpel, igła itp.

Lepiej wygładzić wszystko(w miarę możliwości) przed wypiekaniem - pędzelek + ślina i macamy :bonk:

Jeśli chodzi o nierówności i ich świadomość, to tak jak pisałem kiedyś - najlepiej spróbować pomalować własny model/bitsy, a wówczas zobaczysz co robisz mało dokładnie i się następnym razem będziesz pilnować :)

A sam model już znacznie lepszy od pozostałych, oby tak dalej!
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by Flameon »

Joda wyszedł Ci bardzo podobnie, te włosy proponowałbym tylko zrobić takie "leżące" na czaszce bo takie jak teraz będą się ułamywać. BTW wklej tego swojego węża ze skrzydłami bo wyszedł Ci naprawdę ciekawie ;)
BoB Miniatures
Posts: 84
Joined: 11 Dec 2011, o 16:40

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by BoB Miniatures »

viewtopic.php?f=13&t=7802 jest tutaj w poście na samym dole...
Blog with link to facebook: http://bobminiatures.blogspot.com/
BoB Miniatures
Posts: 84
Joined: 11 Dec 2011, o 16:40

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by BoB Miniatures »

Ok pierwszy WiP nowej figurki - Dark Elf Lord wymienny na BSB na Dark Pegasusie, tworząc pegaza staram się wzorować na tym z Army Booka i z zestawu z Morathai, skrzydła mają trochę dziur bo chciałem żeby miał jakieś podobieństwa to tego DE smoka. Proszę o komentarze, tym razem wyjątkowo proszę się czepiać :D bo za jakiś czas jak go skończę będe chciał spróbować z odlewami, dlatego zależy mi żey był jak najładniejsz, dlatego myślę że najlepiej wyłapywać błędy już teraz... oczywiście koń w dużym stopniu do poprawy, myślę że trzeba zwiększyć mu trochę zad, i na pewno coś muszę zrobić z kończynami bo wyglądają nierealistycznie. Tak więc jeszcze raz zapraszam do komentowania ;)

ImageClick to see full-sized image

I tarcza, zrobiona z ProCreate, do lewej ręki będzie miał wymienny miecz, a w prawej miecz lub sztandar:

ImageClick to see full-sized image
Blog with link to facebook: http://bobminiatures.blogspot.com/
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by Nameless »

cos mi sie nie podoba z pozycja...jakby stal na tylnich lapach zeby siegnac do gornej polki, a nie jakby wznosil sie do lotu.
ale niech specowie od dlubania sie odezwa :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by Slawol »

BoB Miniatures wrote:Proszę o komentarze, tym razem wyjątkowo proszę się czepiać :D
Służymy uprzejmie, ale np. u mnie to akurat żaden wyjątek i nie trzeba mnie o to prosić :mrgreen:

Myślę, że tylne nogi są zbyt smukłe i wyglądają trochę na takie baletowe, a nie zwierzęce ;) Poza tym poza przypomina mi zwierzę, które prosi o rzucenie kawałka smakołyka, a nie szykuje się do lotu :) Nie widać tam zwyczajnie widocznych stawów nadgarstkowych (tak się chyba kolana u konia nazywają, czy jakoś tak...). Poza tym sama poza jest nienaturalna, bo ma obie nogi złączone, jakby stał na baczność albo na palcach się gdzieś tam wychylał, a gdybyś tak jedną nogę jeszcze bardziej wysunął do przodu, a drugą zostawił w tyle - wyglądałoby to bardziej naturalnie :think: Przednie nogi też mogłyby być podkurczone, a nie takie wyciągnięte. I koniecznie tylne nogi muszą być bardziej umięśnione, masywniejsze, a nie jak u przeciągającego się kota ;)

Mam tutaj kilka fotek

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Pegaz z GW też ma nogi zrobione bardziej "po końsku", więc wydaje mi się, że trochę za bardzo zniewieściłeś tę szkapę ;)

A skrzydło póki co niezłe, ale trochę mi nietoperzowe przypomina. Poczekam na dalsze etapy.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by smok »

Ogolnie poza jest dosyc dziwna, ja bym podpatrzyl konie przeskakujace przez te przeszkody, nie wiem jak to sie nazywa (tylko przez te wysokie)
No i wg mnie taki pegaz jak by sie wzbijal do lotu to z biegu no i to by nie bylo chyba z obu nog rowno ustawionych, no i nie tak pardzo w pion.
Dodatkowo te usta konia sa za duze jak dla mnie.

I takie pytanie na koniec, a co sie stalo z podrecznikiem anatomi ludzi ktory kupiles?
Ja zaczynam moje lepienie od zwyklych ludzkich sylwetek, jak to opanuje to wtedy przejde do lepienia innych, nie ma colapac wszystkich srok za ogon ;p
BoB Miniatures
Posts: 84
Joined: 11 Dec 2011, o 16:40

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by BoB Miniatures »

Wolę rozwijać się równomiernie ;D Dzięki za komentarze postaram się wszystko poprawić...
Blog with link to facebook: http://bobminiatures.blogspot.com/
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] BoB Miniatures - WiP

Post by przemo »

Smok dobrze prawi :)

Nad anatomią konia to juz nie będę się wyżywał :P Ale powiem z nowych rzeczy, że:
-skrzydła są dość grube, nie wiem czy nie za grube?
-tarcza fajnie wyszła - tylko detale na jej przedzie są niegładkie
-ogon konia wygląda kiepsko, podobnie jak i grzywa - dobrze by było jakby włosy były mniej gumowate, ostrzejsze i dokładniejsze
Post Reply