[PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Informacje i dyskusje o imprezach związanych z malowaniem - specjalnie dla rodaków :)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Slawol »

Ale dyskusja! BOMBA! :clap:

Aż sam nie wiem, co mogę dodać... :lol:

Może coś ze strony organizatora GS tym razem.

Samo łączenie kategorii było spowodowane tym, żeby osoby, które przywiozły np. popiersie nie były pokrzywdzone i żeby te pojedyncze prace nie pozostały bez niczego, a można było z nich stworzyć pełnowartościową kategorię i normalnie ocenić te prace. A że były to RÓŻNE prace i pomieszane - no cóż, trudno się mówi. Wolę coś takiego, niż odstawić na bok i po konkursie powiedzieć, że praca nie była oceniana, bo kategoria nie została w ogóle rozegrana z braku wystarczającej liczby zgłoszeń. Ktoś może powiedzieć, że taka kategoria Open to "śmietnikowa kategoria" i zlepek odpadów z nieudanych kategorii, ale nie da się tego jakoś w cudowny sposób zrobić. Albo robimy jedną wspólną albo nic. A i tu i tu mogą być rozżalone głosy. Wybaczcie, ale ja mogę tylko rozłożyć ręce w takim przypadku, bo naprawdę nie wiem, co można by jeszcze z tym zrobić :(

Jak mówię - wolę zrobić taką "wspólną" kategorię, żeby te prace jeszcze walczyły i autorzy nie zostali odprawieni z kwitkiem.

A sprawa różnych zgłoszeń jednego autora we wspólnej kategorii? Nie myślałem o tym w sumie za wiele, ale może się taka sytuacja zdarzyć. Tylko że jakoś przy małej liczbie kategorii jest to mało prawdopodobne, a przy dużej frekwencji - niemożliwe, bo każda kategoria jest zapełniona :) Do tej pory miałem zapiski w regulaminie, żeby przesuwać prace do innych kategorii, ale tak, żeby jak najmniejsze było prawdopodobieństwo spotkania tego samego malarza w jednej :) Ale JEŚLI się coś takiego zdarzy - nie wiem, kto miałby wybierać, którą pracę oceniać. Z jednej strony - tak jak Marta mówi - uczestnik mógłby się źle czuć, ale z drugiej, jak Nameless chyba - sędziowie wstawiają odpowiedni zapis w regulaminie i to oni decydują, a malarz swoim uczestnictwem w konkursie przecież wyraża zgodę i akceptuje regulamin.

Ale można o tym pomyśleć jeszcze...

Trochę nie podoba mi się stwierdzenie, że wstawianie do regulaminu takiego punktu o łączeniu kategorii jest po to, by dani uczestnicy nie płakali w wyniku połączenia kategorii, a przeczytałem coś takiego parę stron wcześniej. To jest tylko i wyłącznie "zabezpieczenie" pojedynczych prac, które także chciałbym ocenić i żeby brały udział w rywalizacji.

A łączenie kategorii z kilku innych może sprawić, że organizator zostanie ze statuetkami, z którymi (być może) nie będzie miał co zrobić. Ale to już inna rzecz.

Jest propozycja na większą liczbę kategorii - OK, ja jestem otwarty cały czas.

Jak już wcześniej wspominałem: zaryzykujmy, czemu nie?

Bo jak to wygląda? Ano tak, że przez małą liczbę zgłoszeń pocięliśmy kategorie, a teraz, po paru latach - by zachęcić większą liczbę osób - mamy je przywrócić? Ale przecież to tylko może być efekt dyskusji, a nie tego, że OBECNA LICZBA prac w danej kategorii to wymusza. Jest prośba, jest niejaki delikatny nacisk typu "no zróbcie to" - no to zróbmy. Spróbujmy! :)

Dlatego mówię: zaryzykujmy. Jeśli się nie uda - każdy będzie miał czyste sumienie: gracze i my. Ale za rok nie chciałbym znów tego wszystkiego pisać :)

Sam też mam zamiar w przyszłym roku coś rozszerzyć i zobaczyć, co się stanie. Mam ku temu okazję i liczbę osób i potencjalnych uczestników ZNACZNIE przekraczającą dotychczasowe wyniki, więc kto wie? Może się uda!

Post Grega był bardzo wartościowy, bo to taka właśnie opinia z pierwszej ręki, wcześniej też już taką dostałem. Ale zwróćmy uwagę, że nie chodzi nam tutaj dokładnie (no mi na pewno nie :)) o to, by gracz posiadający armię pomalowaną na TT zaraz miał ze stołu na siłę coś ściągać i wystawiać. Chodzi o to, żeby W OGÓLE się zgłosił do konkursu, a przecież może coś tam zmalować poza armią w domu - tak dla własnej przyjemności.

Bo ściągnie graczy jako takich to popularne tzw. "zapychanie kategorii", a jeśli mają coś lepszego i chcieliby wystawić - niech wystawiają.

Cały czas kładę nacisk na uczestnictwo, a nie na ciąganie na siłę z tym co ktoś ma. I do tego zmierzałem mówiąc, że są gracze, którzy potrafią ładnie malować. I tyle. A jeśli ktokolwiek poza tym ma ochotę startować - droga wolna.

Rywalizacja jak najbardziej jest u graczy silniejsza, niż u malarzy i tu nie ma dwóch zdań, ale - jak już Mahoń wspomniał - to i tak tylko zabawa.

System oceniania z kilkoma medalami za najlepsze prace jest bardzo sympatyczny, ale czy to się u nas sprawdzi? Na chwilę obecną nikt chyba nie czuje, że za rok się prace posypią. Ale do tego zmierzamy, więc albo ktoś podejmie ryzyko i wyjdzie z większą liczbą kategorii albo pozostaniemy przy tym, co mamy.

Sprawa dojazdu jest dla mnie oddzielnym tematem. Mam czas i pieniądze, mogę sobie na to pozwolić - to wsiadam i jadę, obojętnie gdzie :) Jak będę miał problem z czymś, to zwyczajnie nie dam rady dojechać i już :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by sea.man »

Dlatego mówię: zaryzykujmy. Jeśli się nie uda - każdy będzie miał czyste sumienie: gracze i my. Ale za rok nie chciałbym znów tego wszystkiego pisać :)
Slawol, w tym jednym punktcie nie jestem w stanie sie z toba zgodzic. Moim zdaniem nie mozna zweryfikowac popularnosci nowej kategorii po 1 edycji konkursu.
Jezeli wprowadzac nowa kategorie tylko 1 raz i od razu liczyc na powiedzmy 10 zgloszen (czyli 1/7 tego co bylo teraz) to moim zdaniem nie jest powazne. Zonglowanie kategoriami wprowadza zamieszanie, a tutaj kluczem jest ciaglosc i przewidywalnosc.
Przewidywalnosc, czyli wiem co za rok bedzie i juz jak najwczesniej moge myslec o kolejnej edycji. Daje to rowniez wiecej czasu na przygotowanie.

Takze jezeli na cos takiego organizator konkursu mialby sie decydowac, to tylko i wylacznie w dluzszym okresie taka decyzja powinna byc oceniana.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Slawol »

Tak, tak, ale zauważ, że skoro od samego początku organizatorzy wstawiali więcej kategorii i nie było za bardzo zainteresowania, to co roku zostawać z pustym miejscem?

Jasne, można to zrobić przez kilka następnych edycji, tylko że w chwili obecnej mamy jeszcze listopad i tłuczemy temat - podejrzewam, że środowisko zainteresowane konkursami widzi, co się dzieje i jeśli z półrocznym wyprzedzeniem podam regulamin i listę kategorii gdzie się da, a mimo to nie będzie zgłoszeń, to co mam pomyśleć? Jeśli ktoś czeka na wynik naszej dyskusji i się ucieszy na zmiany - to chciałbym też widzieć poparcie od uczestników w postaci zgłoszeń w tychże kategoriach.

A na utarcie zmian na pewno potrzeba więcej czasu, tu się oczywiście z Tobą zgodzę, ale niech coś nowego ktoś przyniesie na konkurs, to będę wiedział, że nie siedzę w tym temacie na darmo.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by sea.man »

Rozumiem twoj punkt widzenia, lecz wlasnie od organizatorow oczekiwalbym takiej cierpliwosci dla nowej kategorii :)
Na tym wlasnie polegalaby ciaglosc pomiedzy poszczegolnymi edycjami. Chodzi mi o rzetelne ocenienie czy nowa kategoria sie przyjela i co najwazniejsze - czy sie rozwija.
Podczas pierwszej edycji moze byc malo zgloszen i ja bym sie z tym od razu liczyl.
Zalozmy, ze co roku dochodza 2-3 zgloszenia, teraz tak to tez chyba wyglada w kategoriach modelu pojedynczego. W pierwszym roku kicha jest 5 zgloszen, w drugim 7, w trzecim 10. I moim zdaniem takie 10 zgloszen to juz jest sukces.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Slawol »

Znów się zgadzam i podzielam podejście, tylko że rzeczywistość w kraju przez ostanie lata zmniejszyła trochę moje zapędy :)

W sumie tak sobie teraz myślę, że to się musiało w końcu stać - mam na myśli naszą dyskusję.

Jak będzie - zobaczymy. Wiadomo, że do mnie daleko, ale mówię ogólnie o konkursach w kraju. W każdym razie ja zamierzam wprowadzić jakieś zmiany (dopóki mam chęci i parę do robienia takich imprez), bo tak to się nigdy nie przekonamy, co z tego wyniknie.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by sea.man »

Pomijajac fakt bycia ciekawa osoba z wlasnym zdaniem, fajnie ze jestes organizatorem konkursu. Ciekawe jakie wnioski z naszej (forumowej) 18-sto stronicowej dyskusji maja organizatorzy Master of Imagination oraz Hussara?
Mozesz juz cos zdradzic co planujesz? :)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Ignis
Posts: 172
Joined: 8 Oct 2010, o 23:05

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Ignis »

Jeśli chodzi o wnioski to myślę że już wszystko zostało napisane przez Mahonia i Sławola :D dobre podsumowanie z ich strony na wcześniejszych stronach. Na pewno każdy wyciągnie coś dla siebie. Co do większej liczby kategorii to w tym roku wprowadziliśmy jedną nową więc nad kolejnymi się póki co nie zastanawiamy ale jak to się mówi: nigdy nie mów nigdy. Co do dodatkowych atrakcji to mi osobiście przypadł do gustu pomysł nagrody publiczności i dodatkowych wyróżnień za poszczególne elementy. Sprawę będziemy musieli dobrze przemyśleć i przedyskutować z Rakso. System medalowy raczej u nas odpada ale już teraz mogę was wszystkich zaprosić do przywożenia swoich prac do gablotki poza konkursowej-wystawowej, oprócz prac na konkurs oczywiście.
Image
Gregu

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Gregu »

czlowiek.morze Received thanks: 666 times
:D najs

Tak w temacie,system euro bardzo mi się podoba,w tym roku stojąc po drugiej stronie pleksy żałowaliśmy ze znajomymi (może to kwestia oświetlenia,albo tego że się nie znamy :) ) że kilka prac nie zostało nagrodzonych choć wg.nas na to zasługiwały.Możliwość otrzymania hussaretki i wizja postawienia sobie jej na półce jest super :) .
Kategoria open powinna moim zdaniem być tak czy siak.Po pierwsze można wtedy przyjechać z czymkolwiek tak naprawdę,po drugie powstaje zabezpieczenie w razie „niewypału” którejś z mniej obsadzonych kategorii i nikt się z tego nie musi tłumaczyć :) .
Temat przyszłorocznego Hussara pozwoliłem sobie poruszyć na forum łódzkiego klubu gier bitewnych „Ośmiornica”,zobaczymy jaki będzie odzew u mnie w okręgu,może ktoś rzuci jakieś propozycje odnośnie kategorii i tak dalej,będzie szerszy obraz ze strony graczy.
Ignis
Posts: 172
Joined: 8 Oct 2010, o 23:05

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Ignis »

Szkoda że nie napisałeś o wszystkich 3 konkursach :p ;) :D
Image
Gregu

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Gregu »

Mam w planach to uczynić 8) .Nie wiem po prostu ilu ludzi de facto będzie zainteresowanych uczestnictwem w jakimkolwiek konkursie.
Post Reply