[PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Informacje i dyskusje o imprezach związanych z malowaniem - specjalnie dla rodaków :)
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Marta »

Nameless wrote:
Marta wrote:Troche kicha nie?
kicha. ale mamy do wyboru dwie kichy.

jak na razie ciagle jestem zwolennikiem kichy aktualnie stosowanej, i pewnie bede do momentu kiedy zobacze zdecydowanie wiecej prac w tej kategorii.

tyle, ze ludzie ciagle wracaja do tego tematu, chociaz w sumie po konkursach z taka kicha sie zgadzaja. to teraz szukam innej kichy. po to dyskutujemy :)

moze komus ta aktualna kicha spodoba sie bardziej niz tobie czy mnie :)
Ano wybor mniejszego zla, nie ma co ukrywac.

Ale ze sobie tutaj dyskutujemy, to ja pozwolilam sobie, się do tej kichy nowej ustosunkowac, a nawet napredce znalazlam wygodne dla mnie wyjscie z tejze hipotetycznej na razie jeszcze sytuacji.
Nie ukrywam, ze wyjscie wygodne dla mnie (szczedzace mi nerwow i niepotrzebnej pracy), nie dla konkursu... No ale lepsze chyba juz to, niz potem niepotrzebne lanie zolci gdzie sie da, ze mi 'swinie kazali wybrac jedna prace', czy cus w ten desen.

Z checia tez poczytam argumenty osob, myslacych inaczej, jak oni widza rozwiazanie sytuacji gdzie do kazdej z nowych kategorii zglosi sie po 2-3 osoby.

'eM

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Gregu

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Gregu »

Tak w temacie oddziałów: wydaje mi się że samo określenie „konkurs” już eliminuje jakąś część ludzi. Wiadomo co się z tym kojarzy – konkurencja, rywalizacja, nagrody, wygrany, przegrany, dobra praca, słaba praca i tak dalej - czyli to co większość ludzi albo odstrasza albo wręcz zachęca. I teraz, biorąc pod uwagę, że jest to konkurs malarski, nie można oczekiwać pojawienia się niewiadomo jakiej ilości „graczy-malarzy”. Bywając na turniejach na których oceniany był poziom pomalowania ani razu nie widziałem armii pomalowanej w stopniu lepszym niż dobry table top ( nawet pojedyncze modele typu herosi, monstra itp.) a to z prostego powodu, nikomu się lepiej nie chce bo po co inwestować czas i wysiłek w figurkę która po kilku wyjęciach z walizki. Wiem że nam tutaj nie chodzi o to by zjawili się tylko gracze świetnie malujący swoje figurki. Tylko że właśnie graczom (którzy na ogół mają wpojony system konkurowania jeden z drugim, zwykle na maxa) chodzi właśnie o wygraną (a rzadko o uczestnictwo) i jak widzą poziom prac „czołówki”, uznają że nie ma co się pokazywać bo i tak nic z tego nie będzie (i nie zrozumcie mnie źle,nie winię najlepszych za to że tacy są,bo nie o to chodzi). Sam do tej pory więcej grałem niż malowałem, w konkursie malarskim wystąpiłem po raz pierwszy w życiu i był to tegoroczny Hussar. Mimo że nic nie zdobyłem (z nagród), bawiłem się rewelacyjnie, miałem okazję porozmawiać z wieloma wspaniałymi ludźmi którzy stworzyli niesamowicie ciepłą i przyjazną atmosferę (naprawdę miłe zaskoczenie po większości turniejów), wiele się też dowiedziałem o malowaniu. Ale takich graczy z podobnym podejściem do mojego jeśli chodzi o konkursy malarskie znam dwóch, i oni już tu są. A na kogoś nowego ze środowiska „gracz-malarz” raczej słabe widoki są u nas w kraju.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Nameless »

Marta wrote:No ale lepsze chyba juz to, niz potem iepotrzebne lanie zolci gdzie sie da, ze mi 'swinie kazali wybrac jedna prace', czy cus w ten desen
czysto teoretycznie - pewnie to sedziowie polaczyliby kategorie i samodzielnie wybrali 3 najlepsze prace ich zdaniem. czyli - nikt nie kaze uczestnikowi wybierac jednej pracy.
oczywiscie - to tylko techniczny detal, ktory nijak nie rozwiewa twoich watpliwosci.

@Gregu - dzieki za przedstawienie sytuacji z nieco innej perspektywy. malo ktory z nas ma dobry obraz srodowiska graczy.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Marta »

Nameless wrote:
Marta wrote:No ale lepsze chyba juz to, niz potem iepotrzebne lanie zolci gdzie sie da, ze mi 'swinie kazali wybrac jedna prace', czy cus w ten desen
czysto teoretycznie - pewnie to sedziowie polaczyliby kategorie i samodzielnie wybrali 3 najlepsze prace ich zdaniem. czyli - nikt nie kaze uczestnikowi wybierac jednej pracy.
oczywiscie - to tylko techniczny detal, ktory nijak nie rozwiewa twoich watpliwosci.
czyli znow pocyc moglby konkurowac z czolgiem?

A wracajac do mojego wczesniejszego pytania z edyty:
Wiesz czy ktos z osob, ktore wystawily cos w tej nieszczesnej kategorii, dyskutuje teraz zazarcie o jej rozbiciu na oddzielne? Bo mi to mowiac szczerze umknelo :oops: :oops:

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Nameless »

Marta wrote:czyli znow pocyc moglby konkurowac z czolgiem?
tak, ale przynajmniej dajemy szanse uczestnikow na wieksza liczbe kategorii.
w tej chwili moge uslyszec argument - przywiozlbym wiecej, ale nie ma tylu kategorii.
calkiem sluszny argument zreszta.
aktualna propozycja ten argument z reki wybija - jest szansa na rozdzielenie tej kategorii. przywiezcie odpowiednia liczbe zgloszen, udowodnijcie organizatorowi ze ma to sens, beda osobne kategori. jesli jednak nic sie nie zmieni w temacie frekwencji - trudno, laduja prace w jednej kategorii.

na pewno twoje argumenty przeciw tej propozycji sa sluszne, poza tym bedzie to problem dla organizatora - ile statuetek/nagrod przygotowac?

co do pytania z edyty - sea.man na pewno mial prace w tej kategorii (panna z Pegaso). nie kojarze tak na szybko innych prac i uczestnikow, sorki. Zreszta - nie uwazam, ze osoby ktore nie zglosily sie do tej kategorii nie moga powiedziec ze im to nie pasuje.

EDIT: dodane ostatnie zdanie
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by sea.man »

Nameless wrote:jak na razie ciagle jestem zwolennikiem kichy aktualnie stosowanej, i pewnie bede do momentu kiedy zobacze zdecydowanie wiecej prac w tej kategorii.
No i ja wlasnie tego nie moge zrozumiec. Nie ma zadnych podstaw, zeby nagle mialy sie pojawiac mniej obsadzane kategorie. Przeciez to wlasnie osobna kategoria jest najlepszym stymulatorem do tworzenia kolejnych zgloszen. Na GD ludzie (oczywiscie niewielu) przyjezdzaja z 6-8 zgloszeniami poniewaz maja taka mozliwosc.
Nameless wrote: zrobmy wszystkie te dodatkowe kategorie. osobno duzy model, popiersie, maszyna...
jak bedzie ponizej X zgloszen w takich kategoriach, wszystkie z automatu leca do kategorii OPEN (ktorej normalnie w regulaminie nie bedzie).
Przystaje na to, ale w innej formie. Chesz zeby pozniej nie bylo placzu w wyniku laczenia kategorii i to mozna pominac.
W przypadku mniejszej liczby zgloszen mozna przyznawac tylko 1 nagrode, albo oglaszac tylko first cut'a.
Jest wieksza liczba kategorii co mobilizuje do wystawienia wiekszej liczby zgloszen, poniewaz masz wiekszy wybor i jest wieksza szansa, ze znajdziesz cos dla siebie.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Marta »

Hmmmm.... czyli tutaj mogloby dojsc do takiej sytuacji, ze w przypadku polaczenia kategorii bylyby oceniane wszystkie prace? W sensie takie pol na pol: open (gdzie mozna wystawiac wiecej prac niz jedna i kazda jest oceniana na podstawie konkretnych wytycznych) i system pucharowy (czy jak tam to zwac?). Ale tylko w przypadku gdyby zostala utworzona kategoria Open, jak sam mowiles nie przewidywana normalnie w regulaminie?
Wtedy nadal tylko jedna praca mialaby szanse na dany kolor statuetki, ale mogloby sie zdarzyc, ze jedna osoba zgarnie wszystkie trzy, bo po prostu zrobila trzy mega prace, z ktorymi nic innego nie moze konkurowac.

Bo jesli tak to byloby to wyjscie, calkiem dla mnie do zaakceptowania. Chociaz pewnie tez nie dla wszystkich...
Taka opcja przejsciowa, w razie jakby ludzie dali ciala z obsadzeniem tych kategorii.

Edit:
w tej sytuacji mysle i wilk bylby syty i owca cala...
Konkurowac ze soba to tez frajda na swoj sposob;p
A ci co i tak i tak by plakali niezaleznie od werdyktu sedziow, i tak to zrobia:P


'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by mr_Denial »

Kilka ostatnich postów... bezcenne!
Kwintesencja tego forum :D
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by Marta »

mr_Denial wrote:Kilka ostatnich postów... bezcenne!
Kwintesencja tego forum :D
a teraz to przepraszam kolega serio, czy kpi?
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] KONKURS IDEALNY - totalna burza mózgów

Post by sea.man »

Nie, zadnego laczenia kategorii!
Po prostu jak jest mniej niz np. 7 zgloszen w kategorii oddzial, to zamiast wybierania 3 miejsc, wybierana jest tylko 1 praca.
Co sie dzieje w innych kategoriach - diorama, pojazd... nie ma znaczenia.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Post Reply