[PL] Galeria Pietii

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
Pietia
(Forum newbie)
Posts: 2
Joined: 22 Mar 2011, o 22:46

[PL] Galeria Pietii

Post by Pietia »

Witam.
Na początku chciałem się przywitać i przedstawić, na imię mam Piotrek, pochodzę z Kutna. Grami bitewnymi i związanym z nimi modelarstwem zajmuję się od dłuższego czasu, jednakże z wielu powodów (w 99% z lenistwa) dotychczas nie pomalowałem zbyt wielu modeli :roll: co w najbliższym czasie postanowiłem zmienić :D Jako, że jak już coś robić to porządnie, postanowiłem zagościć na waszym forum i rozwinąć swoje umiejętności. Aktualnie już śledzę kilka wątków (istna kopalnia wiedzy) i staram się wyciągnąć jak najwięcej informacji szczególnie przydatnych dla mnie, jednakże miło by było gdybyście ocenili i napisali, doradzili na czym powinienem się skupić i co poprawić aby według was uzyskać lepsze rezultaty.

Na początek chcę się podzielić modelem z przed jakiegoś czasu, który myślę najlepiej odzwierciedla to co umiem:
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Mam świadomość, że zdjęcia raczej średnie ale to najlepsze co udało mi się zrobić za pomocą posiadanego sprzętu. Co do malowania podobnie szału nie ma i postaram się poprawić w najbliższym czasie. Będę wdzięczny za opinie i propozycje i jeszcze raz witam :)
Don't try! Do, or do not. There is no try.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Galeria Pietii

Post by Maru »

siemka :)
nie marudz masz klasyczny aparat sony dla amatorów - z czasów kiedy dawali dobra optykę i 4 Mp matrycy ;)

ImageClick to see full-sized image
co mamy (ty masz )
kolory bazowe nałożone bez rozlania
Dark linking - nieśmiały i czasami rozlany, efekt - nieudany "brudzing "
brak krawędziowana - i chyba pora na to
zaproponował bym dark linking bez brudzingu (to potem) i krawędzie
jak ci to wyjdzie dobrze to dostaniesz kolejne lekcje
(zakładam że znasz już to z innych tematów )

a poza tym - twarz nie jest najgorzej nawet całkiem w porządku - oczywiście brakuje na niej odcieni , światła i innych bajerów ale narazie to nie potrzebne
natomiast te szare nauszniki -_-'słabe
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Galeria Pietii

Post by Marta »

Witaj na forum. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj zarówno wiedzę, radę jak i dużo dobrej zabawy:)
Model, który pokazałeś jest pomalowany schludnie i czysto, to bardzo dobrze, bo nie będziesz musiał walczyć z wyplenieniem złych nawyków. Nie radziłabym Ci na razie rzucać się na głęboką wodę i próbować wymyślnych technik, ale skupić się na porządnych podstawach, które będą potem ślicznie procentować.
Oprócz tego co wypunktował Maru, dodałabym też metaliki, wydają się najsłabszą technicznie częscią figurki. Nie wszędzie udało Ci się uzyskać równą warstwę. I nie do końca wiem co się temu panu dziej pod lewą pachą. To metaliczne przeguby, czy coś niedomalowanego?
Daj znać jakiego kalibru rad i krytyki (jak zawsze konstruktywnej) od nas oczekujesz, klepania po plecach, czy raczej ciężkiego kalibru dogłębnej analizy (co czasami podchodzi aż pod granice absurdu, z wykresami włącznie;>), czy może czegoś po środku.

pzdr
m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria Pietii

Post by Nameless »

ja sie juz tylko przywitam :)
czekam na kolejne prace :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Galeria Pietii

Post by Ana »

Cześć! Praca bardzo staranna - poprawna :)
Fajna jakość na start, bo nie musimy Ci pisać, żebyś czego zaprzestał, albo poprawiał.
Skupiłabym si na ćwiczeniu światłocienia - pancerz - wiesz o co kaman.
-- Ańa

Image
Pietia
(Forum newbie)
Posts: 2
Joined: 22 Mar 2011, o 22:46

Re: [PL] Galeria Pietii

Post by Pietia »

Dzięki za pierwsze opinie :D
No więc tak
Maru fajnie, że dodałeś zdjęcie, zbliżenie zrobione na komputerze, wycięcie zbędnego tła + lekkie rozjaśnienie a naprawdę o wiele lepszy efekt. Następnym razem zrobię zdjęcia w lepszej rozdzielczości i obrobię je przed wrzuceniem co powinno lepiej ukazywać modele.
Marta pod lewą ręką są takie harmonijkowa-te łączenia pancerza, pomalowane są jak te z tyłu tylko z tej perspektywy zlały się w jedno.
Co do kalibru otrzymywanych rad i krytyki to takie które już otrzymałem są bardzo pomocne. Ogółem piszcie wszystko co uważacie za nieodpowiednie a ja jakoś to przetrawię. Jestem jako-takim realistą i sam widzę sporo rzeczy i mam świadomość, że nie od razu Rzym zbudowano a doświadczenia innych są bardzo pomocne. Także piszcie co wam przyjdzie na język, może nie tak jakbyście oceniali prace na konkurs o najlepiej pomalowany model na świecie ale wiedza o wszystkim co robię źle umożliwi mi uważanie na dane elementy w przyszłości :) Swoją drogą taki stricte start to to nie jest w sensie pierwszy model ale faktycznie do tej pory mało malowałem i miejmy nadzieję, że to się zmieni :D

Ogółem jestem bardzo zadowolony że się w końcu zalogowałem, bierne oglądanie, czytanie tyle nie pomaga a tak przyjemność większa i jaka motywacja do dalszej pracy. Lecę do malowania :D Pozdrawiam i do usłyszenia.
Don't try! Do, or do not. There is no try.
Post Reply