dedzik i jego pegazista

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

dedzik i jego pegazista

Post by dead »

Szperalem na kompie i wygrzebalem jakies stare fotki pegazisty ;) - mojego jedynego i pierwszego :metal:.
Zamierzam teraz malowac 2 sztandarowego bo troche gotowki by sie przydalo i prosilbym o porady odnosnie co moznaby zmienic dodac do tego modelu (of kors teraz inny banerek bedzie ^^" i zupelnie inny pegazista ale niech ten bedzie wzorcowy). Chcialbym zrobic cos odmiennego ale w sumie pomysly sa jakie sa (czyli ich nie ma :P) a ja chcialbym go zaczac mazac ale jakos nie wiem od czego zaczac jaka kolorystyke przyjac jakie wzorki :D itp ... wiele niewiadomych i przydaloby sie pare pomocnych rad uslyszec oraz jakis chwytliwych pomyslow (jesli to mozliwe). Pozdro dead

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

BTW troche niektore foty sa "zapaskudzone" ale to chyba wina kurzu co sie zgromadzil na figsie/obiektywie Dobra to tyle ... (mam nadzieje ze moja obecna poltoraroczna praktyka w farbowych chlapancach jakies efekty da ... przy robieniu kolejnego pedzia ;) )

pozdro dead
Last edited by dead on 25 Oct 2005, o 14:26, edited 1 time in total.
Eliash

Post by Eliash »

co moim zdaniem mogłbys zmienic, malujac nowego pegaza?

co do kolorystyki, ja bym zostaw przy niebieskim, ale skontrastował go bardziej z zołtym np :P aha i mogłyby byc bardziej wyraziste:P te sa strasznie przebielone :)

no i mogłbys barziej popracowac nad sztandarem, to jest duża powierzchnia, na ktorj mozna sie fajnie pobawic :twisted:
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

Tak jest, moim też oni mają renesansową stylistykę i potrzeba więcej koloru :D
Dużo kontrastów !!!! Choć uważam, że zestwienie niebieskiego z żółtym jest dość nieszczęśliwym na chwilę obecną. To synonim bezgustownego doboru kolorystycznego, a wszystko za sprawa tego, że kilka lat temu był na to zestwienie wielki bum ( począwszy od mieszkania a skończywszy na ciuchach, wszystko było tak łączone)
A wiadomo, że to co niedawno wyszło z mody jest najbardzie niegustowne, bo każdemu się beka na samo wspomnienie. Teraz ostre kolory chętnie łączy się z szarościani, lub czernia. (ostra cytrynowa żółć z szarym)
Ja oczywiście nie podsówam Ci tej kolorystyki, bo chyba wyglądałoby to nieszczęsliwie, ale radzę dobrze zastanowić się nad kolorystyką.
Sugeruję jednak trzymać się zimnych barw, bo to do nich obecnie oko jest najprzychylniej nastawione, mając w tej kolorystyce otoczenie. I nie myśle tu o przyrodzie, czy porze roku ;)
-- Ańa

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

to zależy czy chcesz trzymać się obecnych trendów czy nawiązać do historycznych zasad heraldyki - zgodnie z którymi łączenie niebieskiego z żółtym (a właściwie tzw. "złotym") jest wskazane i prawidłowe.

w naszych czasach praktyczność i sensowność takiego zestawienia ukazują znaki firmowe różnych firm i produktów....
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Post by dead »

Szczerze to sie zaczalem zastanawiac nad niebieskim (regal jakis rozjasniany stopniowo do blekitow) + czerwony rozjasniany pomarancza i zolcia :D taka byla pierwotna idea :D ale nie wiem co z nia zrobie ... (pewnie poogladam sobie moje historyczne booki gdzie sa malowidla z turniejow justingowych ) BTW Co proponowalibyscie na banerek ?? Motywy najrozniejsze sa mile widziane - rozwaze wszystkie opcje :D (moze ktos ma propoze na napis jakis ??) !! Namalowac namaluje prewie wszystko ;) Bo jakos malowanie banerow od pewnego czasu przychodzi mi z latwoscia (ale w sumie potrzebuje troche czasu na wzor a z tym czesto ciezko jest) i w sumie to zauwazylem ze namalowanie na papierowej szmacie czegos jest dla mnie pikus a juz na plastiku/metalu (szacie np) to juz gorzej :D - tak czesto wypadam z rownowagi jak pociagne w zlym miejscu kreske i wywalam papier do kosza a plastik/metal musze zmywac :D a jak juz pewnie zdazyliscie sie zorientowac jestem leniwy :P

@Aniu to jakie wg Ciebie kolorki sa teraz Trendy i Cool ;) (pragne zauwazyc iz jestem daltonista wiec gdyby farbki nie mialy nazw na sloiczkach to bym mial nieziemski klopot ^^" - dlatego czasem moje kolorystyki sa strasznie dziwne i bardzo "odwazne").

BTW Jeszcze jedno bardzo ale to bardzo wazne pytanie :D - jaki "material" proponujecie na baner ?? czego uzywacie ?? (kartki sa git ale w sumie sa cienkie - a jakos nie mam wizji z czego zrobic bardzo fajny baner "wymodelowany" ale aby byl lekki cienki (ale nie jak karteczka tylko np jak kartka z bloku technicznego) i moznabyloby sie nim bardzo fajnie bawic :D - wazne tez aby byl tani i dosc szerokodostepny :) ) ...

Pozdro dead
Eliash

Post by Eliash »

hmmm.. nie wiem z czego mozesz zrobic taki sztandar zeby nie był bardzo cienki... co ja bym radził?

idz do najblizszego sklepu, kup puszke coca coli, wypij ze smakiem, potnij puszke, umyj, ułóz w taki kształt jaki tylko uwazasz, moze byc bardzo pofalowana ( taki materiał który mozesz kształtowac do woli), spodkładuj i do dzieła :P

tanie i łatwo dostępne :P no ale cienkie :?
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

sreberko do owijania łodyg kwiatów jest tez chyba wdzięczne?
może w tym Cię cos zainspiruje ImageClick to see full-sized image


@dead:
Generalnie zimne odcienie kolorów i zielenie pod każdą postacią.
O szarościach już pisałam w zestawieniu z intensywnym kolorem ... a i zestawienie czerń, czerwień też jest baaardzo ok. Często też widzę wśród tych prac z wyższej półki, że kładą nacisk kolorystyczny na 1 element, a resztę traktują dość monochromatycznie.
Poszperam trochę jak coś znajdę to Ci podrzucę :)
-- Ańa

Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

Znalazłam jeszcze kilka fajnych motywów do inspiracji, więc wrzucam jak obiecałam:

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
-- Ańa

Image
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Post by dead »

Great Aniu no jestes wielka :D i tyle :P pewnie jak wroce od kuzynki to sie zabiore za pedzia :D musze tylko wymodzic motyw banerowy ^^" BTW bialoszary pedzio chyba bedzie git ^^" - ta konie czystej szlachetnej krwi ;) ... banerek jakis trza bedzie wymalowac a potem skupic sie na szacie :D ... tak wiec wlk thx za porady - jak beda jakies nastepne to z checia skorzystam :D ... pozdro
Post Reply