[PL] Mameri Mikreron - mr_Denial się uczy ;]

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Mameri Mikreron - mr_Denial się uczy ;]

Post by Flameon »

To dopiero kontrast :clap: Jedyne co bym poprawił to dodanie ostrych cieni czarnym kolorem, np. pod palcami, model byłby wtedy bardziej czytelny ;)
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Mameri Mikreron - mr_Denial się uczy ;]

Post by Maru »

widziałem model na żywo pewien czas temu jako wip
i powiem że fotka sie przeżrebaczkowała ;)
my litle pony (+50% kontrastu i nasycenia) :lol:
model nie jest tak oczojebny w RW (nasycenie tak - 20% myślę ) no i dla lapkowiczów trzeba go ogrzać bo na razie to on jest za zimny nawet dla mnie (2% mniej więcej - dla mnie a dla reszty - jak na fotce machoń zaprezentował )

zakładam że model w RW zobaczę to wtedy powyzłośliwiam się
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL] Mameri Mikreron - mr_Denial się uczy ;]

Post by mr_Denial »

Maru wrote:widziałem model na żywo pewien czas temu jako wip
i powiem że fotka sie przeżrebaczkowała ;)
my litle pony (+50% kontrastu i nasycenia) :lol:
model nie jest tak oczojebny w RW (nasycenie tak - 20% myślę ) no i dla lapkowiczów trzeba go ogrzać bo na razie to on jest za zimny nawet dla mnie (2% mniej więcej - dla mnie a dla reszty - jak na fotce machoń zaprezentował )

zakładam że model w RW zobaczę to wtedy powyzłośliwiam się
Myśle, że Maru trochę ma racje.
No w realu jest kolorowy i posiada solidny kontrast, ale mam wrażenie, że aparat jeszcze wszystko podkręcił.
Dodatkowo czarne tło wspomaga odbiór trochę.
Sam z siebie nie kręciłem gałami w szopie jedynie ostrość poprawiałem.

Tak czy inaczej jak będziesz chciał to zabiorę go na nasze następne warsztaty, to sobie obglądniesz.

Zgadzam się z tym co napisał Nameles.
Model jest za bardzo kolorowy.... nawet jak na mój gust :lol:
Większość kolorów to mieszanki, bo jestem z tych co jak nie wymieszają to są chorzy.
Jakiś taki roztrzepany byłem więc nie spisywałem sobie wszystkich proporcji w mieszankach więc czasem odcienie i efekty są różne
stąd cała paleta kolorystyczna i efekt tęczy.
Dodatkowo przydałby się jeden punkt centralny, na którym można zawiesić oko i się nie męczyć.
Sam model w tym nie pomagał, bo to ustrojstwo ma tyle detali na sobie i różnych gadżetów, że ciężko zadbać o dobrą czytelność.... no i może Ja jeszcze dałem dupy trochę ;)

W bilansie mi się nawet podoba, jest OK, kolejny festyniarz do kolekcji, ale następny postaram się bardzie stonować i pocisnąć ;)

Dzięki za komentsy!
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Mameri Mikreron - mr_Denial się uczy ;]

Post by Gildor »

Ojej ale żarowa! Jak dla mnie trochę za bardzo chociaż mam lapka i mogę nie widzieć wszystkiego. Generalnie ładnie, zwłaszcza czerwienie =]
Image
Camelson
Jarek Wędrowniczek
Posts: 406
Joined: 13 Dec 2008, o 22:49
Contact:

Re: [PL] Mameri Mikreron - mr_Denial się uczy ;]

Post by Camelson »

super jest ten model! chociaz na fotce jest taki... świetlisty :) w rzeczywistości taki "ostry" nie jest.

Powiem szczerze że chciałbym zobaczyć kiedyś inną Twoją prace niż z infinity. :)

big up!
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Mameri Mikreron - mr_Denial się uczy ;]

Post by Marta »

Jak dla mnie, figsa jest za bardzo kolorowa i żarówiasta. Takie pstrokacizny w ogóle nie są w moim guście (wolę bardziej stonowane prace), ale tutaj ciężko jest mi oczy skupić na jakimś konkretnym elemencie. Chociaż praca na pewno należy do widowiskowych (może właśnie przez tą oczobiność, kto wie?). Jedyny babol jaki rzuca mi się w oczy to rękawica na środkowym powiększeniu. Na broni, wokół palców rozlewa się czerwony, co daje efekt (moim skromnym zdaniem) króciutkich, czerwonych kiełbasek a nie palców. Tym bardziej, że brakuje zdecydowanie cienia między palcami i darkliningu. W ogóle chyba wokół tej rękawicy kolor Ci się trochę porozlewał. W miejscu łączenia z rękawem, też widać czerwonawą plamę, ale tutaj mogę się mylić.
Za to bardzo fajnie wyszły spodnie. Dla mnie najfajniejszy kawałek.

pzdr
m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL] Mameri Mikreron - mr_Denial się uczy ;]

Post by mr_Denial »

Powiem szczerze że chciałbym zobaczyć kiedyś inną Twoją prace niż z infinity.
Będzie panie, będzie.

Teraz się maluje Hellsmith z Pulp City, to ten co będzie trzymał tego flaka z czachami co na spotkanie Malarskie raz przyniosłem.
Aktualnie przeżywam koszmar ze skórą, w której nie jestem najlepszy, ale walczę dzielnie ;)

Mam jeszcze w planach jakiegoś felka z FW pomalować i w końcu zacząć mazać kolekcje Rackhama.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Mameri Mikreron - mr_Denial się uczy ;]

Post by Maru »

Aktualnie przeżywam koszmar ze skórą,
krem na alergię ?? ;)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Post Reply