[PL] Galeria JerzyKa

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by Slawol »

Yhmy, twarz jest pociągnięta samoopalaczem ;)

W ogóle to podobają mi się Twoje fotki, JerzyK. Lawa na nich świetnie wygląda. A na figurce podobają mi się spodnie, płaszcz i miecz. W ogóle dobór kolorów trafiony, tylko ta twarz... :)

A tak w ogóle to jak się biega z pochodnią po jaskiniach i wulkanach, to nic dziwnego, że koszula brudna i gęba zjarana...
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by Nameless »

wlasnie, byscie po lawie biegali tez by was przypieklo.
i fajnie wyglada ta cala banda.
Image
Gazza
Posts: 307
Joined: 1 Nov 2005, o 14:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by Gazza »

Fajna ekipa. Zgrana i efektowna.
Aczkolwiek nieszczęsnej twarzy szefa nie pomaga sama rzeźba. Jest najsłabszym elementem tego modelu.
Aż dziw, że tak po macoszemu go potraktowano (rzeźbiarsko ofkoz!).
Tak czy inaczej gratuluję bandy!

edit: termosy kapitalne! Bardzo mi się podobają. Bez sztandaru i tych wielokątnych podstawek byli by jeszcze lepsi. :clap: :clap: :clap:
Cold "Strobe Light Network"
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by JerzyK »

Nikt się nie spodziewał Hiszpańskiej Inkwizycji! ;-)
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

...ani tym bardziej Cyganeczki:
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Kolejne 2 figurki do mojej kolekcji Helldorado.
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by IRKUCK »

Świetny płaszcz filetowy i czerwony w środku u pierwszej panienki ;)
jeżeli chodzi o cygankę, to dla mnie jakaś za blada...
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by Gildor »

Fajna czerń i czerwień :)
Skóra laseczki mi się tak średnio podoba.
Ogółem fajne modele! :wink:
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by Maru »

co ta cygank taka zdesaturowana - nie to by cos teges ale jest taka bardzo pastelowa
akwizytor znowu ma "przydymione" szaty i intensywny kolor peleryny -
to ci tak samo wychodzi czy umyślnie robisz takie pastele na niskim nasyceniu ??
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
https://maru.worldblogcafe.com/
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by sea.man »

Fajne modele, pasują do reszty westernersów.
Jest jedna rzecz, która mi osobiście przeszkadza - fioletowy płaszcz (z tyłu). Zupełnie malowanie mi nie pasuje do stonowanego malowania z przodu. Tutaj jest zbyt jasny i przejścia za widoczne. Chyba, że to właśnie ta druga fotka jest prześwietlona ;)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by JerzyK »

Maru wrote:to ci tak samo wychodzi czy umyślnie robisz takie pastele na niskim nasyceniu ??
Tak jakoś wyszło... ;) Ogólnie starałem się malować w jaśniejszych barwach, bo kolory i tak ciemnieją nieco po psiknięciu lakierem...
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by Slawol »

Och, kurczę, ta czerń na pierwszym modelu jest super! Twarze obu figurek takie właśnie blade, szarawe... Hmm...

No i ten fiolet! Świetny. Błękitne elementy trochę brudnawe mi się wydają, ale może to zamierzony efekt :)

Na tej drugiej figurce widać nierówne malowanie i cieniowanie. Niektóre elementy mają więcej kontrastu, inne mniej. Nie wiem, może chodziło Ci o odwzorowanie materiałów i imitowanie różnego pochłaniania światła? Enyłej - szara kiecka jest blada, mogłoby się tam w rowkach znaleźć więcej cienia. No ale można laska też biega po wulkanach i się kiecka ubrudziła :)

Mimo wszystko wszystkie modele jako całość wyglądają spójnie i przyjemnie się ogląda. Pojedynczo - cóż, można ponarzekać :mrgreen:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply