[PL] Oświetlenie Daylight

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
Post Reply
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

[PL] Oświetlenie Daylight

Post by nokturnal »

Cześć, czy ktoś może używał lamp firmy Daylight?
Szczególnie interesująca jest ta. Problemem jest tylko cena ;P.
Ktoś może ma/używa i może się podzielić wrażeniami? Oglądałem stronę producenta i wygląda na to, że chyba wyprzedali wszystkie ;)..
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Oświetlenie Daylight

Post by Maru »

WTF ..
ło ale drogie . to to jestz złota czy z platyny ??
Najjaśniej święcąca lampa
to znaczy co ???

nie używałem ale info a stronie jest konktetnie zwodnicze i w zasadzie nie wiem co można od nich kupić - brakuje
ile kerlvinów ma to śwatło
ile herców maja te świetłówki
- to jest podstawowe info
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Oświetlenie Daylight

Post by nokturnal »

na stronie producenta jest wszystko, 2x15W(160W), temperatura 6500K(podobno). A to że jest najaśniejsza to chodziło mi, że lampa jest najaśniejsza z ich całego asortymentu ;).
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Oświetlenie Daylight

Post by Gildor »

Nie to żebym coś mówił ale kto kupuje lampki do domowego zastosowania za prawie 7 stów? :doh:
Chyba,że to nie do domowego... hm.
Pewnie mnie wyśmiejecie jak zaproponuję zakup takiej śmiesznej żaróweczki,która świeci białym światłem? :bonk:
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Oświetlenie Daylight

Post by Marta »

Mam zarowke od nich w lampce z ebaya. swiatlo daje calkiem przyjemnie dzienne, moge polecic z czystym sumieniem. Obok na biurku drugim stoi taka sama lampka ze zwykla zarowka i roznica w barwie swiatla jest wyrazna na korzysc daylighta. Tylko mocowanie samej lampki nie wymiata:(. Sama myslalam o tej, ktora pokazujesz w linku, bo mocowanie do 'nozki' jest na srodku i wydaje mi sie ze bedzie sie mniej lamac to wszystko (ja wykonczylam juz dwie lampy poprzez ciagle zmiany ustawienia - te ebayowe sa wykonane z plastiku takiej se jakosci), ale cena jest troche zaporowa. Moze sobie kupie jak wygram w totka, albo jak zaczne zarabiac na figurkach (czyli na swietego Dygdy jak sadze;p)

edit:
Gildor dobrze prawi, kup porzadna lampke, czy to na zarowki, czy jazeniowki i do tego tylko same zarowki daylighta. Swiatlo bedzie takie samo a ile kasy zostanie w kieszeni na figsowe szalenstwa:D

pzdr.
m.
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Oświetlenie Daylight

Post by nokturnal »

W sumie racja światło to światło ;). Tak czy inaczej ww. lampa wygląda solidnie.
Te końcówki świetlówek są jakieś standardowe (np. trzonek G23?)? Mam lampkę na podwójną świetlówkę, ale nie wiem czy będzie pasowała. Moja oprawa jest też trochę za słaba, bo świetlówki daylighta są na 18W, a ja mam oprawkę tylko 11W (i takie tylko widziałem na alledrogo). No chyba, że się ją w środku "podkręci" ;P.

Alternatywą dla totka jest zabicie świnki-skarbonki, jak się ma. ;)

pzdr!
P.
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Oświetlenie Daylight

Post by Marta »

Te swietlowki maja takie dziwne wtyki. Ale to moze byc angolski wynalazek u mnie, bo oni bardzo sie lubuja w innych wtyczkach do kontaktu, zarowkach bez gwinta (wtyko-wkrecana, bo przekrecic tez trzeba, i w o gole jakies maja takie swoje imperialne wynalazki...
Nie mam pojecia czy daylight robi jakies inne zarowki na Old Kingdom i inne na reszte swiata, czy wszedzie to samo.

A z teza, ze swiatlo to swiatlo sie nie zgodze. Swiatlo swiatlu nie rowne. Bardzo mi sie juz niewygodnie pracuje przy innej temperaturze swiatla. No chyba, ze chodzilo Ci o to ze swietlowka bedzie tak samo swiecic wetknieta w pr0 uber lampe firmowa i zwykla lampke z castoramy czy innej ikei, to wtedy fakt:D

pzdr
m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Oświetlenie Daylight

Post by Gildor »

Ja korzystam ze zwykłej żarówki, jest niewygodnie ale nie chce mi się tego zmieniać.
Jednak jest taka opcja,że wybiorę się do castoramy i kupię coś nowego.

Czy zwykła żarówka,która daje światło naturalne np. jakiegoś osrama czy filipsa da radę? Sorry za wcinę w temat ale nowego nie będę zakładał dla takiej błachostki.
Chodzi mi głównie o to czy warto w ogóle wymieniać :mrgreen: Bo jeśli różnica jest niewielka to sobie dam spokój.
Image
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Oświetlenie Daylight

Post by nokturnal »

Marta wrote:No chyba, ze chodzilo Ci o to ze swietlowka bedzie tak samo swiecic wetknieta w pr0 uber lampe firmowa i zwykla lampke z castoramy czy innej ikei, to wtedy fakt:D
Tak, o ten wariant mi chodziło :).

Gildor: jeżeli dorwiesz 6500K to myślę że wszystko powinno być ok (nie wiem dlaczego świetlówki Daylight'a ), jednakże nie widziałem takich. Co do porównania produktów poszczególnych producentów to nie wypowiem się w tym temacie, bo to trzeba by było wziąć kilka modeli o podobnych parametrach na tapetę i je porównać.
A czy warto? Oczy mam tylko jedne (jak mi wypadną z powodu złego oświetlenia to game over). Druga sprawa jest taka, że będziesz miał zbliżone warunki jak przy świetle dziennym czyli to co pomalujesz w nocy w dzień będzie wyglądało mniej więcej tak samo (przynajmniej 'więcej' niż pod zwykłą żarówką). Białe światło to też zero przebarwień i masz zapewnione jednolite warunki oświetleniowe. Przynajmniej taki jest mój punkt widzenia.
Z tymi kolorami to jest ogólnie problem, bo każdy postrzega je inaczej :), jak się dorzuci czynnik barwy światła to sprawy się jeszcze bardziej komplikują.

Przejrzałem inne świetlówki Daylighta na stronie producenta i są takie, które mógłbym wrzucić do mojej lampki (11W, gwint nawet podobny), ale ww. sklep ich nie sprowadza ;P.. Co za życie..

Pzdr,
P.
Post Reply