[PL] ZOO - tu się pracuje!

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Post Reply
Niedźwiedź
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2013, o 14:16

[PL] ZOO - tu się pracuje!

Post by Niedźwiedź »

Witam po dłuższej przerwie w ZOO :) Nie próżnowaliśmy, pracowaliśmy, ale na efekty tych prac przyjdzie Wam - drodzy współplemieńcy - poczekać. Tymczasem wrzucam WiPki naszych najnowszych malunków. Po cichu liczę, że ze sztandarowym i bossem wystawimy się na MoI. Dlatego też im więcej uwag tym lepiej. Wprawdzie dojdzie jeszcze sporo, ale czekamy na krytykę obecnego etapu. Keep talking!

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Ave!
Niedźwiedź
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: [PL] ZOO - tu się pracuje!

Post by Demi_morgana »

Bannerek bomba :)
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] ZOO - tu się pracuje!

Post by Slawol »

Figurki WIP, więc za wiele nie powiem. Ork nieźle się zaczyna, dobra skóra, za to na drugim modelu pancerz jest zasmarowany lekko.

Za to do sztandaru już teraz się przyczepię i to mocno, bo ma błędy warsztatowe. Nie ma tutaj skrótu perspektywicznego i gęba wygląda płasko, zwłaszcza nos. Brak zasad rysunku. Nie jest to portret na wprost, tylko taki a'la 3/4, więc nos i prawa strona (lewa na malunku) wyglądają płasko, a powinny "uciekać w kąt".

Prawa strona gęby jest mniejsza, niż lewa (patrząc na zdjęcie), a powinno być odwrotnie. Jest jeszcze czas, żeby to przemalować, bo inaczej efekt końcowy będzie słaby, a rysunek koślawy i bardzo nienaturalny, bez względu na to, ile pracy w to włożysz...

Spójrz na prawy górny róg tutaj:

ImageClick to see full-sized image
Źródło

W związku z tym ja - jak to ja - odpaliłem Photoshopa :D Nie jest to także ideał, ale mam nadzieję, że co nieco Ci podpowie:

ImageClick to see full-sized image
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Niedźwiedź
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2013, o 14:16

Re: [PL] ZOO - tu się pracuje!

Post by Niedźwiedź »

Hmmm... Myślę Sławol, że zaszło nieporozumienie. Krzywizna jest pozorna i wynika z zakrzywienia/fałdy sztandaru i stąd też może być wrażenie, że to 3/4. W rzeczywistości to w pełni portret an face. Jutro cyknę zdjęcia spod innego kąta, bo te widocznie są słabe :?

Co do modeli to wiadomo - WiPy. Dojdą obtarcia, ufajtolenie płaszcza błotem i krwią itd.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] ZOO - tu się pracuje!

Post by Slawol »

No właśnie długo się przyglądałem szmacie i krzywiźnie, ale może faktycznie masz rację i to tylko złudzenie :)

W takim razie przyda się inne zdjęcie, bo w tej chwili nos i część gęby mi się nie podobają całkowicie.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply