[PL] Umpa i jego wip'y

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
REDAV
Posts: 277
Joined: 8 Dec 2009, o 18:42

Re: [PL] Umpa i jego wip'y

Post by REDAV »

Fajnie to wygląda i widzę że powoli nabiera kolorków. Ciekawe jak ci się ogólnie ten model maluje ?? Z tego co wiem są dosyć drobne i widać że mają trochę detali. Pytam bo sam niedługo mam zamiar zmierzyć się ze starterem do ALEPH.
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Umpa i jego wip'y

Post by Nameless »

robisz takie zblizenia ze wygladaja jak 54mm :D a one przeciez takie maciupkie!
tym bardziej :clap: za malowanie
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Umpa i jego wip'y

Post by Slawol »

Ooo, tutaj kolory mi bardzo grają do tego modelu :) Super ta czerwień na hełmie i mam nadzieję, że wszedzie czerwienie będą takie same!

No i technicznie też świetnie.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
umpa
Posts: 566
Joined: 5 May 2007, o 23:55
Location: Gdansk, Polska

Re: [PL] Umpa i jego wip'y

Post by umpa »

Maluje mi się, świetnie. Nie wiem jak to ująć ale właśnie ta szczegółowość sprawia, że przyjemnie się mi je maluje, poza tym lubię ten klimat taki mangowo-mechowy. Choćby taki Frank Jaeger aka Gray Fox lub Cyborg Ninja z MGS zrobił swoje ;) Jedyny właściwie problem jest przy ich składaniu, właśnie z racji ich gabarytów ciężko się je pinuje, czasem jest to wręcz niemożliwe więc po prostu sklejam. Tak czy inaczej polecam. Z Alephu to bym chętnie pomalował sobie Ajaxa ;)
Zdjęcia robie bez zoom'u i wycinam... choć może tutaj właśnie leży problem... nie wiem. Nad czerwieniami postaram się jeszcze popracować... w sumie jak tak patrze to najgorzej wyszło na tej większej części napierśnika... :/ No nic jutro postaram się przedstawić dalsze postępy...

Pozdrawiam
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Umpa i jego wip'y

Post by Slawol »

Napierśnik jest po prostu brudny.

Modele są malutkie, widziałem kiedyś dioramkę Kacpra i wiem, że nie chciałoby mi się robić NMM na tych małych rączkach :D
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
REDAV
Posts: 277
Joined: 8 Dec 2009, o 18:42

Re: [PL] Umpa i jego wip'y

Post by REDAV »

No to dobrze że fajnie się maluje. Sam już nie mogę się doczekać swoich modeli do Infinity :dance:. W twoim modelu podobają mi się te kolorki na rękach bo niby szary ale fajnie podświetlony niebieskim. Czerwony też dobry chociaż ja bym jeszcze dodał kontrastu zwłaszcza na masce jakieś rozjaśnienie by się przydało aby dodać że światło się od niej odbija.
Image
umpa
Posts: 566
Joined: 5 May 2007, o 23:55
Location: Gdansk, Polska

Re: [PL] Umpa i jego wip'y

Post by umpa »

Fajnie, że się Wam podoba :) motywujące :)
REDAV maluj maluj... jestem ciekaw efektów, malowanie Dark Nova każe mi sądzić, że będzie przednio :)
Nie ruszam tej maski bo schrzanię i nie wrócę do tego co jest teraz... Trochę tchórzowsko ale nie chce przedobrzyć... wystarczy, że już nie mogę uzyskać tego samego efektu na napierśniku :/ no nic troszkę poprawiłem... ale to i tak nie to samo co na masce tudzież na nagolenniku... :/ Kolejną zagwozdką jest podstawka... Nie bardzo mam pomysł jak ją pomalować hmm...
Tym razem zdjęcia są małe... taki eksperyment, mam nadzieje, że udany.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Pozdrawiam
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Umpa i jego wip'y

Post by Slawol »

Ło, jaka super podstawka :) Widzę, że wyobraźnia działa i bardzo mi się to podoba. Kształt i ułożenie idealnie już pasują do modelu. Będzie bardzo dynamicznie

A kolory? Najpierw pomyślałem o takich padach perkusyjnych, ale to w sumie czarne jest, szare albo grafitowe. Myślę, że z fakturą mogłyby być ciekawsze. W linkach do źródeł jest więcej przykładów:

ImageClick to see full-sized image
Źródło: http://www.crypticcomet.com/blog/?p=9

A jak nie, to metalowe, znaczy się NMM, jak futurystyczny świecący, polakierowany pokład, czy coś takiego. Przeleciał mi przez myśl także marmurek, ale chyba nie pasowałby klimatem...

ImageClick to see full-sized image
Źródło: http://www.thearchitectsarchive.com/?cat=4

Po wpisaniu "hexagon fractal" i "hexagon mosaic" w Google wyskoczyło mi jeszcze kilka ciekawych rzeczy w grafice:

ImageClick to see full-sized image
Źródło: http://videohive.net/item/hexagon-mosai ... ors/163941

ImageClick to see full-sized image
Źródło: http://nickyan98.en.stonebuy.com/produc ... osaic.html

ImageClick to see full-sized image
Źródło: http://www.stonecontact.com/product/Mos ... _56018.htm
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
REDAV
Posts: 277
Joined: 8 Dec 2009, o 18:42

Re: [PL] Umpa i jego wip'y

Post by REDAV »

A powiedz mi z czego robiłeś te hexagonalne płytki na podstawce ?? Bo zgodzę się z Sławolem i powiem że wygląda to bardzo fajnie.
Image
umpa
Posts: 566
Joined: 5 May 2007, o 23:55
Location: Gdansk, Polska

Re: [PL] Umpa i jego wip'y

Post by umpa »

Dziękuję :) Płytki zaś zrobione są z żywicy.
Post Reply