[PL] WIP ... i co dalej? ;)

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Post Reply
Boredbeard

[PL] WIP ... i co dalej? ;)

Post by Boredbeard »

Witam Was serdecznie,

Nazywam sie Kuba, i tak jak napisalem w "Hi, my name's ..." nie umiem malowac. I mam wrazenie sie ze to moze byc "WIP" troche powalony i nienormalny - bo to bedzie bardziej odnosilo sie do mnie niz moich figsow.

Zdaje sobie sprawe ze bez problemu zauwazycie roznice pomiedz ochlapaniem figurki a pomalowaniem jej, skoro ja to widzie. Wiem ze osiagniecie Waszego poziomu nie wchodzi w gre, jedyne czego chcialbym sie tylko nauczyc poprawnie i swobodnie poslugiwac pedzlem.

(Moze troszke uzupelnic warsztat?...)

Moje figurkowe zbieractwo jest zwiazane z Warhammerem 40000. Chyba glownie ze wzgledu na ksiazki, historie i caly fluff... troszke mozecie zobaczyc ponizej:

Blood Angels Assault Marines:
Image

Old Zogwort (nie ma modelu niestety, trzeba bylo sobie jakos radzic...):
Image

Ghazghull Thraka:
Image
Image
Image

Troszke malo, ale maluje w lokalnej "swietlicy" i tam tez trzymam swoje zabawki. nastepnym znosze wszystko do domu... i odpakuje zaraz po przeprowadzce... ktora wymusila praca... <ehh zycie>.

Jedyne co moge Wam zaoferowac w zamian to punkt widzenia zupelnie poczatkujacego.

Zdrowia!

- Zdjecia telefonem i "przez lampe" robione - brak dobrego sprzetu... wybaczcie.
- WIP: dlatego ze zawsze cos jeszcze poprawiam, i zawsze cos jest nie tak...
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] WIP ... i co dalej? ;)

Post by Maru »

trochę się zgubiłem ..
jedyne czego chcialbym sie tylko nauczyc poprawnie i swobodnie poslugiwac pedzlem.
no dobrze zdaje mi sie że to już opanowałeś jak patrze na ludki - ale pytanie kontrolne - ile czasu zajmuje ci pomalowane 1 modelu na taki poziom ??

i kolejne , jakie farny i jakie pedzle ?
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Boredbeard

Re: [PL] WIP ... i co dalej? ;)

Post by Boredbeard »

Znalazlem jeszcze jedno zdjecie.

Mad Dok Gotsnik:
Image

Mozecie mi chociaz powiedziec czy jeszcze jest dla mnie jakis ratunek? Ja osobiscie uwazam tego jegomoscia jako moje najlepsze osiagniecie, choc potrzebuje jeszce napewno troszke pracy nad elementami metalowymi (ostrza power klawa i pistolet)

Jutro powinienem juz miec wszystkie zabawki w domu. Postaram sie rozpoczac prace i zrobic porzadny WIP.

Jesli ktos moglby mi jeszcze tylko powiedziec co znaczy okreslenie ze figurki sa pomalowane na "lvl2" lub "lvl3"? Rozumiem ze to jakies stopnie jakosci - moglby mi to ktos wyjasnic lub podeslac linka? Niestety nie potrafie znalezc nic na ten temat na forum. Wiele osob sie posluguje tymi okresleniami, ale wyjasnien brak.

Zdrowia.
Boredbeard

Re: [PL] WIP ... i co dalej? ;)

Post by Boredbeard »

Maru wrote: (...)no dobrze zdaje mi sie że to już opanowałeś jak patrze na ludki - ale pytanie kontrolne - ile czasu zajmuje ci pomalowane 1 modelu na taki poziom ??

i kolejne , jakie farny i jakie pedzle ?
Maru, bardzo uprzejmie z Twojej strony. Tylko nie wiem gdzie sie zgubiles...

Farbki z GW*, a pedzle tez z GW i "rein Rotdamer" od Revella.

Na pomalowanie jednej figurki poswiecam jeden wieczor. Chyba ze maluje kilka podobnych modeli. Wtedy sklejam, czyszcze, podkladuje i nakladam glowny kolor na wszystkie - a pozniej indywidualnie do kazdego figurka podchodze, az skoncze, wtedy to okolo dwoch - trzech godzin mi to zajmuje (czasu spedzonego na przygotowanie podstawek nie licze - bo to jakis momencik).

Z drugiej strony Ghaz zajal mi jakies 4 wieczory malowania, podstawka, groty, lewa i prawa lapka, korpus, glowa i banner.

Zdrowia

* Podklad w sprayu czarny Chaos Black, bialy po wyschnieciu zostawial powierzchnie podobna do tej posypanej talkiem.

/edit - dodana informacja o Ghazghullu.
Post Reply