[PL] Malunki i ulepki

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

[PL] Malunki i ulepki

Post by Archelaos »

Witam,
uznałem, że wrzucę kilka swoich prac na różnych etapach powstawania. Mam nadzieję że pomożecie :D
Rzeźbię i maluję, choć to pierwsze chyba nieco lepiej.

Ragik z Infinity. Przerobiłem broń - oryginalnie miał coś co przypominało maczetę, której zupełnie nie trawiłem więc przerobiłem ją na porządną, elegancką szablę.
Metale malowane metalikami Planowałem też poćwiczyć OSL, to właściwie moja pierwsza próba.
ImageClick to see full-sized image

Konwersja do Infi - w żołnierka Muyib przerobiona na Ghulama z wyrzutnią rakiet.
ImageClick to see full-sized image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by przemo »

Chyba już trochę czasu rzeźbisz? Takiej twarzyczki za pierwszym podejściem się nie dłubnie :) Jest fajna, może tylko trochę za "pucułowata"? Sam nie wiem, przydałyby się większe fotki. Ciekawe jak Ci wyszły włosy - kształt jest bardzo fajny ale nie widać czy są grube czy cienkie itp. Pokaż więcej ulepców, bo zapowiada się obiecująco :D

Co do malowania - to wychodzi Ci raczej gorzej od rzeźbienia. Bardzo ciemny ten ragik, za mało rozjaśnień, pracy światłocieniem. Miecz w ogóle wygląda jakbyś pojechał go jednym kolorem, strasznieswieci - co bardzo bije po oczach. Podstawka też uboga i mało ciekawa.

Starałeś się chyba zrobić OSL z silników na plecaczku? Trochę średnio to wyszło, wg mnie powinieneś najpierw popracować nad dokładnością malowania i malowaniem swiatłocieni. Więcej warstw, więcej rozjaśnień, więcej cieni, bardziej gładko, starannie. Ja bym sie na tym skupił.
Powodzeina :)
KedzioR_vo
(Forum newbie)
Posts: 16
Joined: 7 Jun 2012, o 11:24

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by KedzioR_vo »

Konwersja świetna - widziałem wcześniejsze WiPy na oficjalnym forum, efekt końcowy jest naprawdę godny pochwały :) Pomysł z oparciem wyrzutni IMO najlepszy z przemyśliwanych. Z ciekawości, czy murek to część z modeli Matchboxa? Kojarzy mi się z czymś, co miałem ;)
Jedno, co nie do końca w figurce pasuje, to wielkość głowy. Pomijając urodę Haqqislamki (rzecz oczywista ;) ), to trochę za duży ma baniaczek.

Co do Ragika, to szabla wygląda okej w kwestii przeróbki. Ja lubię ich oficjalne maczety, choć takie wygięte dobrze oddają klimat saracenów ;)
Jeśli o malowanie chodzi, to trochę ciężko ocenić na podstawie tych fotek. Wydaje się za ciemne jako całość, nieco mało czytelne. Pomysł z OSLem jest ambitny, pochwalam ideę (choć sam nie jestem fanem), acz do dobrego wykonania nieco praktyki brakuje. W każdym razie bez pracy nie ma kołaczy i dobrze, że próbujesz odważnie podchodzić do sprawy.


PozdRawiam
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Maru »

no co jak co ale Dyńka mieści sie 7x w modelu - nie jest to super modelka ale 7x jest w normie ludzkiej - lepiej by wyglądało 7,5 albo i 8 ale 7 - to nadal człowiek ;)

szabelka wygląda szympastyczne chociaż też przyzwyczaiłem sie do maczet
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by sea.man »

brawa za wyrzezbienie twarzyczki :clap:
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Archelaos »

Dzięki za komentarze!
KedzioR_vo wrote:Pomysł z oparciem wyrzutni IMO najlepszy z przemyśliwanych. Z ciekawości, czy murek to część z modeli Matchboxa?
Tak, to murek z moich starych zapasów. Konkretnie z podstawki od Jagdpantery :D
Głowa może troszeczkę za duża, jakoś tak po dodaniu włosów urosła :)

Co do ragika. Chciałem, żeby był w czarnym mundurku (jak SAS) ale wyszło, że nie mam pomysłu na cieniowanie, co więcej OSL i jednocześnie porządne highlighty od górnego światła wyglądało by dziwnie... Chyba się trochę zapędziłem, ale trzeba próbować!

Rzeźbię już trochę, to fakt. Różne rzeczy - popiersia, figurki itp.

Ostatnio pracowałem nad tą panią (popiersie 1:9, właściwie skończone, ale dłubię przy detalach):
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Nameless »

oo, pocycek infinity... pomalowalbym takiego :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by przemo »

Wow! Super jest :clap: Świetne detale ! Ale mi się podoba :D

A jak robisz takie elementy jak ten karabin lub naramienniki? Naramienniki to plasticard, a karabin też? Plasticard ma różne powyginane kształty - sam tak wyginasz? Jak? Czy masz juz takie kształty o różnych kątach i zaokrągleniach? Jak tak, to skąd wciąć w jakiejś rozsądnej cenie? :)

A ta siateczka na boku tułowia? Jest świetna, skąd takie elemeciki bierzesz?:)
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Maru »

nie infinity tylko Masłoń Effect - Ashley Wiliams
i to wersja z ME 2 albo 1 z Avengerem
wyposażona w multi wymiarowy kok - mieści sie pod Hełmem ale po zdjęciu takowego jest na miejscu :roll:

- trzeba przyznać że usta pontony wyszły ci nieźle i postać jest rozpoznawalna - ba jestem wręcz pewien że gdyby poszukać znalazł bym dokładne takie ujęcie w grze :P
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by przemo »

Czyli usta miały z założenia być takie? Bo jak dla mnie to wyglądają nienaturalnie :)
Post Reply