[PL] Malunki i ulepki

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Slawol »

Kurczę, twarz to jeszcze trochę pyrka... Taka bezkształtna masa, coś tam widać - jakieś rysy twarzy są, ale mało wyraziste jeszcze. Albo to może takie złudzenie moje...

Za to plecak i gogle są niezłe. Pas z klamrą także.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Archelaos »

Slawol wrote:Kurczę, twarz to jeszcze trochę pyrka... Taka bezkształtna masa, coś tam widać - jakieś rysy twarzy są, ale mało wyraziste jeszcze. Albo to może takie złudzenie moje...

Za to plecak i gogle są niezłe. Pas z klamrą także.
Dzięki za opinie!
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Slawol »

Twarz!

Świetnie zaczynasz budować cienie wokół nosa i ust, czoło też zaczyna nabierać wyrazu. No i te otarcia i ranki są niezłe. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej!

Na razie zdjęcie trochę takie zamglone całe, więc pewnie twarz jest nieco ciemniejsza. Ale i tak już mi się podoba. Bardzo naturalnie, bez przepalonego, sztucznego kontrastu i zgodnie z łagodnymi kobiecymi rysami twarzy. Jeszcze trochę w górę z kontrastem - byle nie przesadzić :)

Ja już sobie tę twarz podkręciłem przed chwilą w PS-ie i już wiem, jaka mi się podoba :mrgreen:

Spojrzenie bardzo dobre, ale oczy są trochę zamglone jeszcze... Takie jakby żółte i jakoś do mnie nie trafiają. Nie żeby miały być śnieżnobiałe, ale bardziej wyraziste mogłyby być.

Co z tym niebieskim? Wiesz co, patrząc na twarz, to widzę tam takie sine odcienie, więc żeby zespolić cały model w tej tonacji, to dodaj może fioletu trochę?

Granatowe rękawy są jeszcze brzydkie i mam nadzieję, że to naprawdę wczesny WIP z tym. Postaraj się też dokładnie podkreślić te metalowe detale, jak sprzączki, zamek błyskawiczny i inne.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Archelaos »

Dzięki za komentarz (tutaj i wątku Arbala)!
Spróbuję podciągnąć jeszcze kontrast, choć trochę się boję :D

Te rękawy to mój koszmar, muszę przyznać. Czego bym nie robił (a teraz wyglądają zupełnie inaczej niż na zdjęciach) wciąż nie jestem z nich zadowolony. Teraz się zastanawiam, czy rzeźbienie faktury było dobrym pomysłem... Bardzo bym chciał zobaczyć takie naprawdę pro malowanie, żebym miał się na czym wzorować :D

Długi weekend pozwolił mi też wyciągnąć moje figsy z Infinity
Naffatun z frakcji Haqqislam i Carlotta od Nomadów
[rimg]http://i1260.photobucket.com/albums/ii5 ... 8a1ad6.jpg[/rimg]
[rimg]http://i1260.photobucket.com/albums/ii5 ... a84606.jpg[/rimg]
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Marta »

Wyslij jakiemuś pr0sowi kopię w prezencie, pewnie nie odmówi sobie przyjemnosci malowania:) będziesz miał sie na czym wzorować:p

Mi sie na razie buzka bardzo podoba. Ładny swiatlocien chociaż miękkie malowanie. No I siniaki fajowe. Niebieskiemu jeszcze sporo brakuje.

Pzdr
'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Malunki i ulepki

Post by Slawol »

Archelaos wrote:Bardzo bym chciał zobaczyć takie naprawdę pro malowanie, żebym miał się na czym wzorować :D
Jak się sam postarasz i przysiądziesz, to i Twoje wykonanie może być całkiem dobre! Więcej gładzenia powierzchni i dokładności.

Odnośnie nowych prac: ogólnie obie są trochę nierówne. Mam wrażenie, że wcześniej dokładniej malowałeś tego typu modele. Teraz jest ogólnie dość szorstko i chropowato, za to kolorystycznie nawet nieźle. Mi się podoba bardziej druga pani :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply