[PL] WIP'y Lemartesa

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] WIP'y Lemartesa

Post by Slawol »

Fotki straszne, Miśku, ale widać, że malowanie idzie "po Twojemu". Trochę plamiaste niektóre kreski, mocniej bym wyostrzył krawędzie i starał się ciagnąć cieniutkim włosiem :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL] WIP'y Lemartesa

Post by Lemartes »

Cześć :)
Jeszcze moj temat nie zniknął z 1 strony więc niech tak zostanie na dłuższy czas :) Zacząłem ostatnio malować imperialnego generała (drugi model z moich ostatnich zakupów) no i chciałem sie pochwalić efektami. Maluje go chyba od 2 tygodni, ale jakby zebrać cały poświecony czas na ten model to wyjdą może ze 3 dni...Na chwile obecna ponalowałem już ten korpus i nogi samego genrała, ale jego zdjęcia wrzuce jutro jak będzie zobiony.

Ogólnie model to próba zabawy z metalikami, o których prawie wszystko zapomniałem :) Ale dzieki washom z nowej edycji farbek GW + dobrym (chyba) przejściom wydaję mi się że wygląda to całkiem przyjemnie dla oka. Zdjęcia oczywiście standardowo przekłamane, bo moim aparatem "najnowszej" generacji sprzed ładnych paru lat tylko na tyle mogę sobie pozwolic.

A więc tak to wygląda na chwile obecna, na koniu nie zrobiona jest w ogóle skóra, jakoś mi nie wychodzi, probówałem już 3 razy i dalej nic. Całe szczęście malowałem bardzo rozwodniona farbą, więc model dalej ma swój kształt. Mówcie co można dodać i zmienić, wszelkie sugestie mile widziane.

Image Image Image Image
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] WIP'y Lemartesa

Post by Ana »

No jak dla mnie to bardzo estetyczna robota :-)
Czy te washe tak dobrze sie rozprowadzają, czy to efekt mozolnej pracy?
Złoto cieszy oko na obecnym etapie, natomiast srebro jeszcze jest zbyt mdłe. W obu kolorach metalu dodałabym więcej kolorów cieniując i przy okazji cienie tez staną się głębsze (zielenie, czerwienie, fiolety, granaty). Pamiętaj o tym, że możesz kontrolować światło w ten sam sposób jak przy nMM! Zajrzę później jak Ci idzie :-)
-- Ańa

Image
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL] WIP'y Lemartesa

Post by Lemartes »

No ze srebrem to szczerze mówiąc się nie bawiłem za bardzo, jest tylko pociągniety washem, dzisiaj dopiero kupiłem jaśniejszy odcień i będe próbował. Jakaś podpowiedź czym rozjasniać/przyciemnić takie srebro? Chociaż pewnie nic oprocz metalików tutaj sie nie nada...Z braku laku musialem kupic dzisiaj Tamiye, fuj, straszna jest, jakbym piaskiem malował ;) A co do washy to najlepiej się rozprowadzają po malych przestrzeniach, fajnie wchodza w szczeliny i dziury. U mnie akurat tak dużo wartsw nie było, 1wsza w miare cienka, taka ogólna, a dopiero potem, jak powierzchnia była już matowa i "chropowata" to nakładałem kolejne. Starałem się właśnie pomyśleć gdzie jest "najciemniej" i tam nakładałem kolejne, coś typu 2-3, może 4, to wszystko :) Przy jakimś kolejnym metalowym elemencie może zrobie parę zdjęc krok po kroku. Ten efekt uzyskałem przyciemniając 1 koniec washem, od razu na złoto, a drugi koniec rozjaśniając złotem + boltgunem w odpowiednich proporcjach. Tak jak mówie, to sa pierwsze próby zrobienia czegoś innego niż ciemne, potem jasne srebro + biała krawędź. Eksperymentuje - kiedyś trzeba :P
Image
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL] WIP'y Lemartesa

Post by Lemartes »

Cześć,
Dużo modelu upłyneło zanim się od niego oderwałem żeby napisać tego posta :) model jest już na finiszu, dodałem prawie całego generała, brakuje mu tylko peleryny i skończonej włóczni(+ tego bachora nia niej). Także koń potrzebuje jeszcze paru musnięć, np nie ma pomalowanego ogona (w sumie nie wiem czemu tak go ciągle odkładam ;) ) i co dziwniejsze, karku (zapomniałem o nim czy co? )

Nowym dla mnie elementem była podstawka, to była pierwsza próba, i szczerze mówiąc, wydaje mi się że całkiem udana. Plan był taki żeby zrobić skalisto-trawiastą podstawke (czego można się było po mnie spodziewać) ale za to z dodatkiem wody. Coś w stylu koń staje dęba przed zaporą nie do przejścia, dodatkowo trupy, śmieci itp. Wiem, że raczej woda wygląda lepiej jak jest jej znacznie więcej i można łatwo zajrzeć do środka, na jakichś wiekszych podstawkach, ale i tak uważam że wyszło ciekawie. Może jak kiedyś będe bogaty to nawet kupie sobie oryginalną wode GW żeby nie uzywać 5 minutowej żywicy... :mrgreen: Jakieś podpowiedzi od was? Czego wy używaćie dla takiego efektu? Wikol raczej byłby zbyt mętny, nie uformowałby sie no i w takiej ilości nigdy by nie wysechł, hehe...

No więc na chwile obecna tak się to prezentuje. Jutro planuje domalować włócznie...noworodka z maska czaszki i trybami w brzuchu...ktokolwiek takie cos wymyslił, no i peleryne. Oczywiścię wrzucę zdjęcia całości, ale po lepsze jakościowo zdjęcia to myślę że będzie trzeba poczekać aż figurka poleci do Mahonia a on znajdzie dla niej chwile czasu :)

Image Image Image Image Image Image Image Image Image

PS: krawędzie na podstawce są raczej równe i ostre, poprostu nie widać tego na tych zdjęciach :P
Image
Post Reply