[PL] Warsztat Grisha

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Post Reply
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

[PL] Warsztat Grisha

Post by Grish »

Witajcie!
Ten temat będzie służył przede wszystkim wam, abyście radośnie mogli mi wytykać błędy w paćkaniu figurek i modeli ;) Na pierwszy ogień idzie Ogre Slaughterer od Ścibora:
Image

Model absolutnie rewelacyjny! I teraz tak: planuje go pomalować na cieliste kolory, anie zielono-oliwkowy, jak nieraz się spotyka. Zagłębienia i fałdy w skórze chciałbym pocieniować ciemnym, brązowym washem zrobionym z farby olejnej z palety Abtailung 502+terpentyna. Moje pytanie jest takie: czym dobrze zabezpieczyć żywiczną figurkę (oraz kolor bazowy), aby się nie rozpuściła albo co gorszego?
Last edited by Grish on 30 Apr 2012, o 14:00, edited 1 time in total.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Grisha - Ściborowy Ogre Slaughterer

Post by Nameless »

powodzenia z malowaniem :)

a czemu mialaby sie figsa rozpuscic?
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Warsztat Grisha - Ściborowy Ogre Slaughterer

Post by Rentall »

pokaż co potrafisz na tej skórze !
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Warsztat Grisha - Ściborowy Ogre Slaughterer

Post by Marta »

Paciam wlasnie zywice olejami i nie widze problemu z rozpuszczaniem czegokolwiek, ani figsy ani akrylu ktorego uzylam jako kolorow bazowych.

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Grisha - Ściborowy Ogre Slaughterer

Post by Grish »

Swego czasu washowałem czołgi do Flames of War olejem+terpentyna i trochę mi jednak akryl schodził. Inna sprawa, że nie miałem żadnej wprawy w przygotowaniu tego washa, podejrzewam, że za dużo terpentyny dodałem. Jest jakaś złota proporcja, żeby ładnie to schodziło w zagłębienia i nie zostawało na wyższych partiach figurki?
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Grisha - Ściborowy Ogre Slaughterer

Post by Grish »

Zdecydowałem się jednak nie używać farb olejnych na skórze ogra ze względu na ilość zagłębień. Spróbowałem zatem użyć aerografu z własną kompozycją kolorów, pokazaną poniżej. Dodałem także 3 krople thinnera od Tamiyi.Próbowałem, uzyskać kolor jak najbardziej zbliżony do GW`owskiego Tallarn Flesh.
Image

Kolor bazowy całkiem mi się spodobał, dlatego dodałem jedną kroplę Deck Tan i spsikałem ponownie, tym razem tylko z góry. Po tym zaaplikowałem wash Ogryn Flesh w główne zagłębienia, dodałem jedną kroplę Deck Tan i znowu z góry. Ponownie, wash i psikanie z dodatkową kroplą Deck Tan. Rezultat poniżej :)
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Grisha - Ściborowy Ogre Slaughterer

Post by Nameless »

opierajac sie tylko na tych zdjeciach (nie wiem jak dokladnie odzwierciedlaja one niuanse kolorystyczne), powiedzialbym ze taki efekt uzyskalbys prosto i szybko nakladajac kolor bazowy i malujac kilka cieni ktore tam widze.
nie neguje nakladu pracy, a jedynie zastanawiam sie na stosunkiem czasu/wysilku do efektu.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Grisha - Ściborowy Ogre Slaughterer

Post by Grish »

Odnośnie cieni to obawiam się, że zdjęcia są nieco przejaskrawione i nie do końca je widać tak, jak w rzeczywistości. Na żywo są nieco głębsze. Będę musiał chyba poczytać wątek o robieniu zdjęć :)

Mam teraz zagwozdkę: jestem w miarę zadowolony z efektu i nie wiem, czy przyciemniać całość rozwodnionym washem, czy go takiego zostawić...
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Grisha - Ściborowy Ogre Slaughterer

Post by mahon »

koniecznie coś zmienić, bo wygląda marcepanowo.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat Grisha - Ściborowy Ogre Slaughterer

Post by Grish »

Trochę się zmieniło i już nie jest marcepanowy. Włożyłem trochę pracy w skórę i inne elementy, zdjęcia wrzucę popołudniu, abyście mogli skomentować.
Mam za to prośbę o jakiś dobry tutorial malowania zgniłego ciała. Chciałbym tak pomalować zapakowanego nieboszczyka na plecach Slaughterera.
Post Reply