[PL]Tysiąc projektów na nowe tysiąclecie!

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Grabz
Posts: 56
Joined: 9 Nov 2011, o 00:24

Re: [PL]Tysiąc projektów na nowe tysiąclecie!

Post by Grabz »

Slawol wrote:Porada - lepiej kadruj zdjęcia, obcinaj tło naokoło (ostatni model) i nie tnij prac (wieża).
Pewne rzeczy przerastają moje możliwości, fotki "obrabiam" w pejncie, nauczyłem sie wyciąć jakiś kawałek i wkleić w drugie foto. Przycięcie zdjęcia tylko poprzez kadrowanie :? znaczy się aparatem celuję i tyle. Czasem wyjdzie lepiej, czasem gorzej. Niestety ani umiejętności ani sprzętu w którym mógłbym figsa podrasować nie posiadam.
Slawol wrote:Marudzenie - fotki są nieostre, a do tego żółte i przez to nie da się kolorów ocenić. Albo zmień światło albo poprawiaj WB w programie już później
Troszkę już o tym pisałem wyżej. Odnośnie światła to przestałem już pstrykać w pełnym słońcu, wyczytałem gdzieś że ktoś czeka aż nadejdzie chmurka i wtedy pstryk. Szkoda że takich wiadomości trzeba szukać w innych wątkach czy stronach, czasem cuś umknie. Do oświetlenia używam lampki biurkowej z założoną podwójnie pończochą. I znowu gdzieś tam wyczytałem o rozproszeniu światła za pomocą takiej metody. Samą lampkę staram się ustawić w pewnej odległości żeby nie przepalała.
Slawol wrote: te pioruny nie do końca mi pasują
No cóż to miały być takie rzyłki na kamieniu, ostatnio wrzucałeś fotkę demoniszcza z dziwną lagą i miało toto pójść w tym kierunku.
Slawol wrote:Cały model ma spójną kolorystykę, a to mi się tu gryzie
Nie bardzo rozumiem, chodzi o przeciwcostam w kolorze dobranym pod większość zastosowanych w modelu? Przynajmniej uniknąłem ochrzanu za dobór kolorów według koła b. :D
Slawol wrote: przy klejnocie brakuje jeszcze rozjaśnień i blików. Oraz cienia, żeby wydobyć mocniej obły kształt
No cuż, jest wszystko co wymieniłeś, niestety nie mogę zrzucić winy na fotki, w tym przypadku wyszło mało przekonywujące i i idzie do prze-maziania. Jeśli byłbyś tak uprzejmy to prosiłbym o pomoc w dobioże kolorów, chciałbym na jasną zieleń ale nie jestem pewien czy to dobry wybór :banghead: .
Slawol wrote:Nie mówię nic o drewnianych kołach, bo słoje Ci zdrowie zeżrą, ale kratkę to się chciało malować, nie?
Nie :dance:
Slawol wrote:Biały, plastikowy kwiat lotosu mnie intryguje...
Nameless wrote:podstawka na kubek
A jak się obróci do góry nogami to idealny wyciskacz do cytrusów 8) .
Edit:
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Poprawiony orczy fort.
Grabz
Posts: 56
Joined: 9 Nov 2011, o 00:24

Re: [PL]Tysiąc projektów na nowe tysiąclecie!

Post by Grabz »

I oto kolejny projekcik, tym razem do 40k, Pancerna Kaczka z łapki cięta.
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Smacznego 8) .
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL]Tysiąc projektów na nowe tysiąclecie!

Post by Slawol »

Ahahahaha, super projekt, zasiadam i kibicuję :clap:

Będzie bieżnik jakiś na oponach? Jakiś protektor, czy coś?
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grabz
Posts: 56
Joined: 9 Nov 2011, o 00:24

Re: [PL]Tysiąc projektów na nowe tysiąclecie!

Post by Grabz »

Po siedmiu godzinach i wieloma próbami jak nie należy wykonywać bieżnika :banghead: w końcu jest, efekt taki sobie ale z prezentacją muszę poczekać bo aparata znikła :doh: . Powstały w między czasie zbiorniki z paliwem, właz na wieżyczkę, klapa od silnika i pancerne płytki na boki. Puki co można jedynie sobie wyobrażać efekt. A protektor wyszedł zbliżony do znanego szerszej publiczności z tylnych kół maszyny rolniczej potocznie zwanej ciągnikiem. Tyle na razie, jeśli komuś jakowaś myśl w temacie wpadła zapraszam tu lub PW.
Grabz
Posts: 56
Joined: 9 Nov 2011, o 00:24

Re: [PL]Tysiąc projektów na nowe tysiąclecie!

Post by Grabz »

Wynalazek goblińskiej myśli technicznej o krok dalej.
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Zdjęcia robione tabletem więc szału brak, myślę jeszcze nad pewnymi dodatkami do pancerniaka ale chętnie przygarnę dobrego pomysła :angel: .
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL]Tysiąc projektów na nowe tysiąclecie!

Post by Slawol »

Dobrze jest! Bieżnik na kołach mi się podoba.

Co jeszcze zmajstrujesz? Jakieś detale, pręty, anteny się pojawią?
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grabz
Posts: 56
Joined: 9 Nov 2011, o 00:24

Re: [PL]Tysiąc projektów na nowe tysiąclecie!

Post by Grabz »

Slawol wrote: Bieżnik na kołach mi się podoba.
Co cieszy, mnóstwo roboty z nim było + znalezienie kilku sposobów w jaki nie powinno się tego elementu wykonywać. Gdyby nie Twoje pytanie o bieżnik pewnie bym sobie darował a tak ambicja i inne takie :mrgreen: .
Slawol wrote:Co jeszcze zmajstrujesz? Jakieś detale, pręty, anteny się pojawią?
Antena pewnikiem tak, ta co była na wcześniejszej fotce. Dodatkowo realizuję jeszcze dwa pomysły z Wrocławskiego forum, metalowe zębiszcza i pancerne płyty na koła.
Jedziem dalej, goboski w wersji nieco odmienionej, jak już się zabrałem za zalegające kurdupelki to na solidnie :bonk: .
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
A na zakończenie niespodziewajka w stylu gwiezdno-wojenno-orczym.
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL]Tysiąc projektów na nowe tysiąclecie!

Post by przemo »

łał! Świetny ten pojazd :) STAR ORKS? :D
Grabz
Posts: 56
Joined: 9 Nov 2011, o 00:24

Re: [PL]Tysiąc projektów na nowe tysiąclecie!

Post by Grabz »

Podziękował :D .
przemo wrote:STAR ORKS?
Naturalnie, nie chciałbym stracić delikatnego podobieństwa przy dalszej pracy więc wszelkie wskazówki mile widziane. Silnik odrzutowy z tyłu za siedzeniem, beczki pod spód, stożek na przód zamiast rakiet i dwie duże giwery na prowadnice. Tyle z zamysłu, jak wyjdzie to się dopiero okaże. Naturalnie wszelakie pomysły mile widziane.
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL]Tysiąc projektów na nowe tysiąclecie!

Post by przemo »

Jak na razie wygląda bardzo fajnie i trudno coś doradzać, bo radzisz sobie bardzo dobrze z plasticardem. Jedyna rada to żebyś potem go ładnie zmalował :)
Post Reply